موفقیتی دیگر در عرصه پزشکی شیراز؛

احتمال بالای بهبود بیماران با سوختگی بیش از ۷۰ درصد در شیراز

تیم پزشکی بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع) شیراز موفق به بهبود و ترخیص شش نفر از بیماران سوختگی با میزان ۷۰ درصد شده است.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، زنده ماندن و بهبود بیماران سوختگی درصد بالا یکی از معضلات بیمارستان ها و سیستم سلامت در هر کشوری از جمله کشورمان است که به مدد تلاش ها و اقدامات کادر درمانی روندی رو به رشد داشته است .

ده سال پیش بود که دكتر شیده گنجه ای، مدير پرستاري بيمارستان شهيد مطهري در یک نشست خبری پیرامون این موضوع گفته بود که سلامت و جان بیماران دچار سوختگی در كشور به دلایل گوناگون از جمله ساختار غیراستاندارد مراكز سوختگی، نبود روش های نوین درمان و تعداد كم پرستاران در معرض تهدید قرار دارد.

به گفته آن مسئول وقت در بیمارستان مطهری تهران، در حاليكه در آمريكا 50 درصد بيماران دچار 90 درصد سوختگي جان خود را از دست مي دهند در ايران 50 درصد بيماران دچار سوختگي هاي كمتر يعني با 63 درصد سوختگي، جان خود را از دست مي دهند.

حال با گذشت یک دهه از آن صحبت ها و آمارها، وضعیت به مراتب بهتری در بیمارستان های سوختگی حاکم شده و شاهد بهبود بسیاری از بیماران سوختگی حتی با درجه های حاد هستیم.

بهبود شش بیمار با سوختگی بیش از 70 درصد در بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع) موید یکی از این صدها نمونه بهبود یافته از بیماران سوختگی حاد است.

 

علیرضا قربانعلی پور، مرکز آموزشی درمانی سوانح سوختگی وترمیمی امیرالمومنین(ع) در این خصوص گفت: امکان زنده ماندن بیماران با سوختگی بیش از 50 درصد بسیار پایین است اما با تلاش ها و اقدامات کادر سلامت بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع) در شیراز این مهم میسر شده است.

وی با اشاره به ترخیص و بازگشت شش نفر از بیماران سوختگی با بیش از 70 درصد سوختگی به آغوش گرم خانواده، تصریح کرد: عمل های جراحی بسیاری توسط دکترهای مجرب بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع) بر روی این شش بیمار انجام شده تا به لطف خدا سلامت خود را بازیابند .

دکتر محمدمهدی اصلانی، متخصص بیهوشی بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع) نیز گفت: یکی از اقدامات مهم ما که منجر به بهبود این شش بیمار با سوختگی بیش از 70 درصد شد، بهره گیری از جایگزین های موقت پوست بود .

وی مراقبت شدید و انجام جراحی های سریع و به موقع را از دیگر عوامل موفقیت در بهبود این بیماران عنوان کرد .

 

انتهای پیام /

زمان انتشار: یکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۹:۱۱

شناسه خبر: 103871

مطالب مرتبط :
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:

بخش اطفال ۲ بیمارستان امیرالمومنین (ع) با مجهزترین امکانات بهره برداری شد.

بخش اطفال ۲ بیمارستان امیرالمومنین حضرت علی (ع) زابل با مجهزترین امکانات و با حضور مسئولین به بهره برداری رسید.

درمان سوختگی

چهارشنیه سوری

درمان سوختگی

کمک های اولیه

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب