برای اولین بار در جهان، تجهیز جنگنده‌های سوخو-۵۷ به امکان پرتاب پهپاد

روسیه جنگنده‌های سوخو-۵۷ خود را به امکان پرتاب پهپاد‌هایی از نوع «مولنیا» مجهز کرده است.

 به گفته منابع روس، نیروی هوایی این کشور اقدام به تجهیز جنگنده‌های سوخو-۵۷ به امکان پرتاب پهپاد از محفظه سلاح در داخل جنگنده کرده است.

به نوشته وبگاه دیفنس عربیک به نقل از وبگاه روسی روس دیالوگ این جنگنده رادار گریز از این پس امکان پرتاب پهپاد‌هایی از نوع MOLNIYA را خواهد داشت. مولنیا (به معنای رعد و برق) یک هواپیمای بدون سرنشین چند منظوره ساخت شرکت «کرونشتات» روسیه است که برای برآوردن نیازهای نیروهای مسلح روسیه با فناوری پیشرفته طراحی شده است و در محفظه تسلیحات داخلی جنگنده Su-۵۷ بارگیری می‌شود.

طبق این گزارش، این پهپادهای رادارگریز ضمن انجام عملیات‌های گشتی و نظارتی، توانایی انجام مأموریت‌های جنگ الکترونیک را نیز دارند، همچنین می‌توانند در شرایط پارازیت بالا پرواز کنند و از سامانه‌های پیشرفته پدافند هوایی بدون شناسایی توسط رادارهای دشمن دور بزنند و همچنین حملات انتحاری انجام دهند.

پهپاد مولونیا همچنین دارای سر جنگی بزرگی است که در صورت انجام عملیات‌های گروهی، می‌توانند به پدافندهای هوایی طرف متخاصم نفوذ برده و آن را از بین ببرند. همچنین امکان تبادل داده‌ها میان پهپاد و جنگنده می‌تواند نتایج بسیار خوبی را در انجام مأموریت در پی داشته باشد.

این پهپاد قابلیت پرتاب از هواپیمای ایلیوشین ایل-۷۶ که یک هواپیمای جت چهار موتوره غول پیکر است را نیز دارد.

زمان انتشار: یکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 103882

مطالب مرتبط :
شهردار قزوین

شهردار قزوین:

از ساخت پهپادهای آتش نشان حمایت می‌کنیم

شهردار قزوین گفت: شهرداری برای سرمایه گذاری و ساخت پهپادهای آتش نشان از محصولات جوانان نخبه و شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کند.

تکنولوژی ایران و روسیه

چشم انداز استان قزوین برای تقویت تبادل فناوری با کشور روسیه

استان قزوین و کشور روسیه در این چند سال گذشته در زمینه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی همکاری‌های بسیاری داشته‌اند و اکنون چشم اندازی در حوزه تبادل فناوری بین آن‌ها ترسیم شده است.

ممکن است روسیه حجم ورودی آب دریا خزر از رودخانه ولگا را کاهش داده باشد

گمانه زنی‌ها در مورد پسروی آب دریای خزر:

ممکن است "روسیه" حجم ورودی «آب دریای خزر» را کاهش داده باشد

مریم آخوندیان با اعلام این خبر در واکنش به « پسروی یک متری آب دریای خزر» گفت:پسروی آب دریا ی خزر نگران کننده است و باید از سوی "کارشناسان" مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد تا "عوامل محیطی،تغییر اقلیم و استراتژیک"آن مشخص شود.

عقابی که با پهباد دزدی سلفی گرفت

داستانی جالب؛

عقابی که با پهباد دزدی سلفی گرفت

یک عقاب کنجکاو که احتمالاً به فناوری علاقه داشته است با دزدیدن پهپاد یک عکاس، از خود عکس سلفی گرفت!

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب