جاذبه‌های گردشگری گیلان؛

جنگل« گیسوم» با ۷۶ گونه گیاهی متفاوت

جنگل گیسوم طبیعتی سرسبز و انبوه در میان دیدنی‌های گیلان می‌باشد که به عنوان یکی از مناطق تفریحی از آن یاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری گیلان، جنگل گیسوم مساحتی حدود ۸۰ هکتار دارد و برای رسیدن به آن باید از جاده‌ای رویایی و سرسبز عبور کنید، هنگامی که در این جاده در حال رانندگی هستید، درختان سرسبز و انبوه اطراف جاده به گونه‌ای هستند که گویا در تونلی سرسبز در حال حرکت هستید، حتی کنار این جاده هم فضایی بسیار دیدنی و بکر برای برپایی پیک نیک به شمار می‌رود، در کنار این منطقه جنگلی، منطقه‌ای ساحلی وجود دارد که باعث پدید آمدن فضایی بسیار زیبا و دیدنی شده و آن را جزء جاهای دیدنی گیلان به حساب می‌آورند، جنگل و دریا که زیبایی‌های منحصر به فرد خود را دارند، در این منطقه کنار هم قرار گرفته‌اند و چشم اندازی بسیار تماشایی را پدید آورده‌اند. گردشگران علاوه بر آن که می‌توانند به پیک نیک و قدم زدن در دل جنگل گیسوم مشغول شوند، حتی می‌توانند از تفریحات موجود در ساحل گیسوم نیز لذت ببرند.

جنگل گیسوم تنها یک منطقه جنگلی و ساحلی نبوده و به واسطه وجود بازارچه و امکانات تفریحی متعدد مانند شهرک گردشگری می‌باشد. جنگل گیسوم از پوشش گیاهی غنی بهره می‌برد و حدود ۷۶ گونه گیاهی متنوع را در دل خود جای داده است. افزون بر آن، گونه های جانوری متنوعی در این جنگل زندگی می‌کنند. هنگامی که به جنگل گیسوم رفتید می‌توانید بعد از قدم زدن در طبیعت سرسبز جنگل، در زیر سایه سار درختان بلند قامت آن بنشینید استراحت کنید و از استشمام هوای تازه لذت ببرید، از بهترین فصل‌هایی که می توانید به جنگل گیسوم بروید و از طبیعت بکر آن بهره‌مند شوید، فصل‌های بهار و تابستان است، چرا که در این دو فصل هوای منطقه در معتدل ترین حالت خود به سر می‌برد و هوایی بسیار دل انگیز دارد، البته در فصل‌های پاییز و زمستان زیبایی‌های خود را دارند، اما به دلیل کاهش دما و بارش برف، گردش و تفریح در طبیعت آن دشوار می شود.

جنگل گیسوم که یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری گیلان به شمار می رود، برای آن که خود را به آن برسانید، باید در مسیر جاده آستارا حرکت کنید. این پارک جنگلی در ۱۵ کیلومتری جنوب تالش قرار دارد و در جاده اسالم حدود ۵ کیلومتر پیش بروید، در سمت راست خود در این جاده ورودی جنگل گیسوم قرار دارد که باید وارد آن شوید. این مسیر زیبا و سرسبز حدود ۳ کیلومتر مسافت دارد و باید آن را طی کنید تا به جنگل گیسوم برسید و از آن دیدن کنید، جنگل گیسوم واقع شده است در استان گیلان، 18 کیلومتری جاده تالش – انزلی می‌باشد.

انتهای پیام/.

طاهره رضاپور

زمان انتشار: دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 103886

مطالب مرتبط :
۱

جاذبه‌های گردشگری گیلان؛

جاذبه‌های طبیعی و تاریخی شهرستان لنگرود

لنگرود شهری که زیبایی‌هایش تمامی ندارد، بین دریا و جنگل قرار گرفته است به همین خاطر جاذبه‌های دیدنی و طبیعت بسیار زیبای دارد جاهای دیدنی لنگرود به دو بخش جاذبه‌های طبیعی و تاریخی تقسیم‌بندی می‌شود.

رویداد بزرگ علمی ایده شو  به همت سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی برگزار می شود

فیلم رویداد بزرگ علمی ایده شو به همت سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی برگزار می شود

رویداد بزرگ علمی ایده شودر تاریخ ۶ بهمن ۱۴۰۱ از ساعت‌۸ لغایت ۱۱:۳۰ در محل مجتمع غدیربیرجند برگزار خواهد شد.

۱

اهمیت آموزش مهارت خودآگاهی در نوجوان

چطور به پرورش مهارت خودآگاهی در فرزند نوجوان کمک کنیم

مهارت خودآگاهی از کلیدی‌ترین مهارت‌هایی است که هر فرد باید به آن مجهز باشد. آگاهی از خود و خصوصیات مختلف خود، به انسان کمک می‌کند با توانایی‌ها و ضعف‌ها و سایر خصوصیات خود آشنا شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب