مسئول دبیرخانه برگزاری مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش‌آموزی در گفت و گو با علم و فناوری:

استقبال بی نظیر دانش آموزان در چهاردهمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش‌آموزی استان یزد

«درخشان» با اشاره به استقبال بی نظیر دانش آموزان در چهاردهمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش‌آموزی استان یزد گفت: مرحله پایانی این مسابقات هفته سوم اسفند ماه سال جاری با حضور ۷۰۰ دانش آموز به میزبانی استان یزد برگزار می شود.

«درخشان» مسئول دبیرخانه برگزاری مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش‌آموزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان یزد، با اشاره به ثبت نام  حدود 4500 دانش آموز در این رویداد تا امروز اظهار داشت: مرحله پایانی این مسابقات هفته سوم اسفند ماه سال جاری با حضور 700 دانش آموز به میزبانی استان یزد برگزار می‌‌شود.

درخشان افزود: در نشست هماهنگی برگزاری مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش‌آموزی استاندار محترم یزد ضمن صدور دستورات لازم برای تشکیل کمیته های برگزاری، محل اجرای مسابقات، جوایز برگزیدگان و ...، بر جلب حمایت‌های لازم برای برگزاری هر چه بهتر این دوره از مسابقات تاکید کردند.

درخشان افزود: مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش‌آموزی در بیش از 20 رشته علوم و فناوری‌های نوین و مهارت‌های نرم از قبیل رباتیک، هوافضا، برنامه‌نویسی، شیمی، زیست‌فناوری، ایده‌پردازی، سواد مالی، قصه‌گویی، تئاتر صحنه‌ای و بازی‌های فکری برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این مسابقات در دو مرحله مجازی و حضوری با هدف ترویج فرهنگ نوآوری و کارآفرینی در میان دانش‌آموزان و تشویق آنان به فعالیت در این حوزه طراحی شده است که طی تفاهم نامه همکاری بین استانداری یزد، وزارت آموزش و پرورش و صندوق نوآوری و شکوفایی هر ساله برگزار خواهد شد. این مسابقات اگرچه در شهر یزد برگزار می‌شود اما یک رویداد ملی محسوب شده و همه دانش‌آموزان سراسر کشور در تمام مقاطع تحصیلی می‌توانند برای حضور در این مسابقات ثبت نام کنند.

دبیر برگزاری مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش‌آموزی همچنین اضافه کرد: تاکنون در مرحله مجازی حدود 4500 دانش آموز ثبت نام کرده‌اند و فرایند ثبت‌نام در این مسابقات، براساس ظرفیت‌های باقی‌مانده و به صورت محدود، تا 15 بهمن ماه جاری و از طریق نشانی www.siccup.ir ادامه دارد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۱:۲۶

شناسه خبر: 103894

مطالب مرتبط :
تصویر

معاون رییس‌جمهور:

بهره وری باید بعنوان یک فرهنگ در کشور اجرایی شود

"لطیفی" با بیان اینکه بهره وری باید بعنوان یک فرهنگ در کشور اجرایی گردد، گفت: انصافا یزد جایگاه بسیار خوبی در این زمینه دارد و مردمان این دیار در طول تاریخ، هرکجا نیاز بوده آن را انجام دادند.

گسترش زیر ساخت‌های توسعه فناوری در دستور کار فنی وحرفه‌ای لرستان قرار دارد

مدیر کل آموزش فنی حرفه‌ای لرستان:

گسترش زیر ساخت‌های توسعه فناوری در دستور کار فنی وحرفه‌ای لرستان قرار دارد

مدیر کل آموزش فنی حرفه‌ای لرستان گفت: در راستای اجرایی شدن نهضت مهارت آموزی در گام دوم انقلاب و تحقق اقتصاد ‌دانش‌بنیان، گسترش زیر ساخت‌های توسعه فناوری در دستور کار فنی وحرفه‌ای لرستان قرار دارد.

تصویر

دوازدهمین همایش ملی بهره‌‎وری در یزد آغاز به کار کرد

دوازدهمین همایش ملی بهره‌وری با شعار "بهره‌وری و تصمیمات سرنوشت‌ساز" روز سه‌شنبه با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی در دانشگاه یزد آغاز به کار کرد.

تصویر

یادداشت/ محمد زاده رحمانی

پایه ریزی تمدن یزد نوین با ابتکار عمل استاندار یزد

دنیا به سرعت در حال تغییر و تحول است و جدای از تغییرات شیوه های حکمرانی و سبک های مدیریتی، کلیت علم در هر ۲۰ ماه دو برابر شده که البته در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات این عدد به ۶ ماه هم نمی رسد.

دانشجویان نخبه و مستعد لرستان از حمایت بنیاد نخبگان بهره‌مند می‌شوند

مدیر گروه استعدادهای درخشان دانشگاه لرستان:

دانشجویان نخبه و مستعد لرستان از حمایت بنیاد نخبگان بهره‌مند می‌شوند

مدیر گروه استعدادهای درخشان دانشگاه لرستان گفت: تلاش گروه استعدادهای درخشان دانشگاه لرستان بر این اساس است که دانشجویان مستعد و نخبه، هرچه بهتر و نظام‌مند‌تر از خدمات و تسهیلات بنیاد نخبگان استان استفاده کنند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور از اعطای تسهیلات پنج میلیارد ریالی به زنان فناور ایرانی با بازپرداخت ۲ ساله خبر داد

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور :

تسهیلات ۵ میلیاردی برای «زنان فناور»

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور از اعطای تسهیلات پنج میلیارد ریالی به زنان فناور ایرانی با بازپرداخت ۲ ساله خبر داد

تصویر

یادداشت/ مدیرعامل منطقه ویژه علم و فناوری یزد

مناطق ویژه علم و فناوری شبکه‌ای انبوه از امکانات علمی و زیرساخت‌های ارتباطی استان یزد

مناطق ویژه علم و فناوری شبکه‌ای انبوه از امکانات علمی، صنعتی، تولیدی، آزمایشگاهی، تحقیقاتی و زیرساخت‌های ارتباطی با هدف ایجاد و توسعه اکوسیستم فناوری و نوآوری ایجاد شده و رسالت آن حمایت از حوزه فناوری، شبکه سازی در این حوزه و راه اندازی پروژه های پیشران زیرساختی می باشد.

تصویر

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در یزد مطرح کرد؛

یکی از بهترین زمینه‌های سرمایه‌گذاری حمایت از محصولات شرکت‌های دانش بنیان است

دکتر "انسیه خزعلی" گفت: با رویکردی که دولت در اشتغال آفرینی و حمایت از تولید دارد، یکی از بهترین زمینه‌های سرمایه‌گذاری حمایت از محصولات شرکت‌های دانش بنیان و رویکرد ویژه در صادرات این محصولات است.

خلاقیت

علاقه به خلق و نوآوری رمز موفقیت جوان اردبیلی/ ثبت شش محصول نوآورانه برای حل مشکلات جامعه

جوان اردبیلی با علاقه خاصی که به خلاقیت و نوآوری دارد به دنبال حل مشکلی از جامعه و مردم است و بواسطه آن باعث کارآفرینی در جامعه شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب