در آزمون سراسری امسال:

حق داوطلبین کنکور در سیستان ضایع شد

محرومیت سیستان این بار از نوع علم و دانش بود، به طوریکه اعتراض به حق داوطلبین و خانواده های آنان را به دنبال داشت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، در این آزمون دفترچه های کنکور به اشتباه توزیع شده است. بنا بر گفته های داوطلبین ناراضی در حوزه های برگزاری کنکور سراسری دی ماه امسال واقع در دانشگاه زابل سالن های امام رضا و ابو سعید سجزی، دانشکده علوم انسانی، دانشگاه آزاد و به طور همزمان در چند سالن، دفترچه ها به اشتباه توزیع شده است. بدین صورت که دفترچه شماره 3 شامل سوالات ریاضی و زمین را به جای دفترچه شماره 2 شامل سوالات فیزیک و شیمی توزیع کرده اند.

پس از توزیع این دفترچه ها و باز شدن پلمپ آن، مراقبین جلسه این دفترچه ها را جمع آوری و دفترچه شماره 2 را جایگزین می کنند و حال که محتوای محرمانه این دفترچه ها و سوالات آنها عیان و قابل دسترس است،به مخزن بازگردانده می شوند که این امر اعتراض داوطلبین را به دنبال دارد. پس از آن و با تلف شدن زمان بین 15 تا 25 دقیقه بدون احتساب، دفترچه شماره 2 از داوطلبین گرفته شده و دفترچه شماره 3 که بدون پلمپ است، دوباره در اختیار داوطلبین قرار می گیرد.

گویا این اشتباه به دلیل برچسب نادرستی بوده که روی دفترچه های آزمون قرار گرفته است. بنا بر گفته ی داوطلبین در پاسخ به اعتراض آن ها گفته می شود که جای نگرانی وجود ندارد زیرا این آزمون آزمایشی است و شما چیزی را از دست نداده اید که این عبارت کاملا غلط است زیرا این آزمون دارای جایگاه قانونی بوده و با نتیجه ی آن داوطلبین می توانند به انتخاب رشته بپردازند.

لذا اهمیت دارد که دستگاه های ذی ربط و ناظر برای جلوگیری از تضییع شدن حق داوطلبان بررسی های لازم را انجام دهند که این قصور از طرف چه نهادی بوده تا از تکرار آن جلوگیری شود

زمان انتشار: دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 103905

مطالب مرتبط :
محسنی اژه ای: قطع اینترنت، راه منطقی قابل قبولی برای جلوگیری از تقلب در کنکور نیست

دستور و تذکر رییس عدلیه در راستای "احقاق حقوق عامه" ؛

محسنی اژه ای: قطع اینترنت، راه منطقی قابل قبولی برای جلوگیری از تقلب در کنکور نیست

قطع اینترنت در ساعات برگزاری کنکور برای مردم و امور روزمره و اداری آنها به صورت قابل توجهی مشکل ایجاد کرده بود؛ در همین راستارییس عدلیه با پیگیری های این رسانه چنین واکنش نشان دادند..

پاشایی+فتا

خبرگزاری علم و فناوری از آخرین وضعیت احتمال بروز تقلب در کنکور گزارش می دهد؛

پلیس فتا:«خودشان» باید«پاسخگو» باشند! از خودشان بپرسید

درحالیکه رئیس سازمان سنجش با سخنانی ضد و نقیض مدعی است که تقلبی در کنکور امسال رخ نداده است، تعدادی از گروه های آموزشی برای آنکه ثابت کنند ادعای وی درست نیست، در همان زمان برگزاری آزمون سوالات جلسات را همراه با پاسخ های آن منتشر کردند!

آغاز و پایان یک ماراتن علمی

کنکور ۱۴۰۲ برگزار شد؛

آغاز و پایان یک ماراتن علمی

نوبت اول کنکور ۱۴۰۲،از ساعت ۸ صبح پنجشنبه ۲۹ دی‌ماه با رقابت داوطلبان گروه آزمایشی علوم‌تجربی آغاز و تا عصر ۳۰ دی ماه با رقابت دواطلبان رشته هنر ادامه خواهد داشت .

برگزاری نوبت اول کنکور سراسری در ۳۷ شهرستان فارس

برگزاری نوبت اول کنکور سراسری در ۳۷ شهرستان فارس

نوبت اول آزمون سراسری ۱۴۰۲، در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ دی‌ماه، با حضور ۶۳۸۷۸ داوطلب در ۳۷ شهرستان استان فارس برگزار خواهد شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب