رئیس سازمان بسیج علمی فارس:

مدرک صرف ملاکی برای نخبگی نیست/ ظرفیت بالای زرین دشت در صنعت

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس گفت: : ملاک مدرک به هیچ وجه ملاکی خوب و قابل قبولی برای نخبگی نیست که نمونه بارز آن سردار سلیمانی به عنوان یک نخبه و ایده پرداز انقلابی بود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زرین دشت، احمدرضا قاسمی رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس در سفر به زرین دشت در جمع مسئولان و اعضای پایگاه‌ های علمی شهرستان زرین دشت که با حضور فرماندار این شهرستان نیز همراه بود، اظهار داشت: حفظ و افزایش اعتماد به نفس در حوزه علمی نیازمند حضور و فعالیت جوانان نخبه و ایده پرداز است که به صورت جبهه ای واحد حرکتی جهادی را رقم بزنند.

وی ادامه داد: توجه و اتکا به جوانان از موضوعات مهم مدنظر رهبر معظم انقلاب است و باید موضوع امید آفرینی را که از ملزومات امروز کشور است، در نظر گرفت.

قاسمی، نگاه حاکم بر سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس را مردمی دانست و گفت: برای ما فرقی ندارد که فرد کیست، کجا تحصیل می کند، نقطه مهم و قابل اعتنا استعداد نهفته ها و ظرفیت های پنهان در میان دانش آموزان و دانشجویان است که باید شکوفا شود.

وی تدوین سند چشم انداز توسعه شهرستان زرین دشت را ضروری اعلام کرد و درخواست داشت: با همراهی نخبگان و اهل قلم سند چشم انداز توسعه شهرستان زرین دشت تهیه و تدوین شود تا بهتر بتوان برای این شهرستان برنامه ریزی و تصمیم گیری از سوی مسئولین صورت پذیرد .

این مقام مسئول با ذکر اینکه فرصت خدمت به مردم بسیار کوتاه است، تصریح کرد:  انتظار از دولت و مسئولین بویژه در دولت انقلابی حل مشکلات و مسائل مردم است.

وی ادامه داد: همه باید با یکپارچگی و انسجام و استفاده از تفکر خواص در حوزه علمی مسیر را برای توسعه همه جانبه در این شهرستان هموار کنیم.

 

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری فارس با اشاره به خشکسالی های اخیر از جمله در شهرستان زرین دشت، عنوان کرد: کشاورزی و دامپروری متاثر از خشکسالی رو به افول است اما در زرین دشت می توان در صنعت حرف های بسیاری برای گفتن حتی در سطح ملی و بین المللی داشت.

وی با تاکید بر برنامه ریزی برای تربیت نسل آینده جهت حوزه های مختلف از جمله مدیریتی اذعان داشت: متاسفانه عملکرد قابل قبولی در تربیت فرزندان برای تحویل مدیرآن کار به کشور نداشته ایم که باید در این خصوص تجدید نظر شده و با هدایت و تزریق روحیه جهادی در نخبگان جامعه، زمینه رشد آنان را فراهم کنیم.

دبیر شورای جهاد علمی استان فارس با تحسین سردار سرفزار اسلام، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: ملاک مدرک به هیچ وجه ملاکی خوب و قابل قبولی برای نخبگی نیست که نمونه بارز آن سردار سلیمانی به عنوان یک نخبه و ایده پرداز انقلابی بود.

وی با تاکید بر اهمیت شعار سال با عنوان تولید، داشن بنیان و اشتغال آفرین خاطر نشان کرد: هر کس در هر جایگاه و مقامی که قرار دارد باید از شرکت های دانش بنیان حمایت کند و در شهرستان زرین دشت دو شرکت لودر سازان و تاک وجود دارد که بسیار قابل اعتنا و مهم هستند.

قاسمی راه اندازی بانک نظام احصای مسائل را از دیگر ضروریات دانست و اظهار داشت: با راه اندازی و ایجاد بانک نظام احصاء مسائل می توان نقاط ضعف و قوت را شناسایی کرده و با شناخت مسائل بسیاری از آن به سادگی قابل حل است .

وی با عرض خداقوت به مسئولان و اعضای پایگاه‌ های علمی شهرستان زرین دشت متذکر شد: پایگاه علمی وقفی روستای خسویه شهرستان زرین دشت در بین ۵۰ هزار پایگاه علمی وقفی کشور رتبه نخست را دارد که همین موضوع بر اهیمت توجه به این پایگاه ‌ها می ‌افزاید.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس همچنین بر تشکیل اتاق فکر نخبگان، تزریق اعتبار از سوی اعتبارات نماینده مجلس به پایگاه‌ های با ارائه تسهیلات ارزان قیمت به شرکت ‌های دانش بنیان تاکید ویژه داشت .

 

انتهای پیام /

زمان انتشار: دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 103909

مطالب مرتبط :
از طرح برگزاری دو رویداد فناورانه در جهرم تا اولین جلسه ستاد علم و فناوری شهرستان

با حضور رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس؛

از طرح برگزاری دو رویداد فناورانه در جهرم تا اولین جلسه ستاد علم و فناوری شهرستان

اولین جلسه ستاد علم و فناوری شهرستان جهرم با حضور رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس برگزار شد .

مدرک گرایی

در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری مطرح شد:

عوامل زیادشدن مدرک گرایی در جامعه امروزی

در گفتگویی با استاد دانشگاه آزاد اسلامی لامرد گروه علوم تربیتی به توضیح پیرامون علل مدرک گرایی در جامعه و راهکارهای آن پرداختیم.

قاسمی

دبیر جشنواره جهادگران علم‌وفناوری:

دریافت بیش از ۸۰۵ اثر در دبیرخانه پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری فارس

احمدرضا قاسمی گفت: بالغ بر ۸۰۵ اثر به پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان فارس ارسال شده که از این تعداد از بسیج دانشجویی ۱۸۵ اثر دریافت شده که در سه محور مقاله تالیف و اختراعات بوده، ۱۳۱ اثر مقاله بوده، هشتاد و چهار اثر تالیف و ۷۰ طرح اختراع، بسیج کارگری ۸۹ طرح و بسیج فرهنگیان ۲۵۰ اثر دریافت شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب