به همت موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی:

همایش ملی "معماری، شهرسازی و گردشگری" در کرمانشاه برگزار می‌شود

هفتمین همایش ملی «معماری، شهرسازی و گردشگری» ششم و هفتم اسفندماه به همت موسسه آموزش عالی سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه؛ دکتر جلیل جلیلی، رییس موسسه آموزش عالی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به پیگیری مقدمات برگزاری این همایش ملی از سال گذشته گفت: با پیگیری های صورت گرفته از وزارت علوم و جهاد دانشگاهی، نهایتاً اردیبهشت ماه مجوز نهایی برگزاری این همایش صادر و در اوایل تابستان فراخوان شرکت در این همایش داده شد.

وی از برگزاری این همایش ملی توسط موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه خبر داد و افزود: حدود 30 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در کشور که رشته‌هایی مرتبط با سرفصل های همایش در سه حوزه معماری، شهرسازی و گردشگری دارند، در برگزاری هرچه بهتر این همایش با ما همکاری دارند.

جلیلی سه محور اصلی این همایش را معماری، گردشگری و شهرسازی عنوان کرد و افزود: رویکردی که در این دوره همایش در پیش گرفته شده و آن را از دوره های گذشته متمایز کرده، تاکید بر انجام پژوهش های کاربردی است تا بتوانیم نهایت استفاده را از برگزاری این همایش داشته باشیم.

وی معماری پایدار، فناوری‌های نوین، گردشگری و معماری، تاریخ معماری ایران، اقلیم در معماری، روانشناسی محیط، مدیریت بحران در معماری، معماری منظر، مطالعات میان رشته‌ای در معماری و فلسفه معماری را از جمله محورهای این همایش در بخش معماری عنوان کرد.

جلیلی همچنین شهر پایدار، شهر خلاق، شهر هوشمند، تاب آوری شهری، حکمروایی شهری، برنامه ریزی مسکن پایدار، بازآفرینی شهری، توسعه پایدار منطقه ای، شهرسازی مشارکتی و نظریه های شهرسازی را از جمله محور های همایش در بخش شهرسازی عنوان کرد.

وی افزود: محورهای همایش در حوزه گردشگری هم شامل گردشگری و میراث جهانی، ژئوتوریسم، گردشگری سلامت، اکوتوریسم، گردشگری خلاق، مدیریت بحران در گردشگری، برندسازی در گردشگری، گردشگری رویدادمحور، آموزش و گردشگری و گردشگری الکترونیک می‌شود.

این مسئول در ادامه از ارسال بیش از 157 مقاله قطعی به این همایش خبر داد و افزود: تا یک ماه آینده که فرصت برای ارسال مقالات وجود دارد، قطعا تعداد مقالات افزایش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: علاقمندان می توانند برای شرکت در این همایش مقالات خود را به آدرس www.jconf.ir ارسال کنند.

جلیلی تصریح کرد: با پایان گرفتن ارسال مقالات در پایان بهمن ماه، کار داوری مقالات آغاز شد و ظرف سه روز تمام مقالات داوری می شود.

وی افزود: با داوری صورت گرفته در نهایت در هر بخش معماری، گردشگری و شهرسازی پنج مقاله و مجموعا 15 مقاله به عنوان مقالات برتر همایش معرفی شده و در روزهای برگزاری همایش ارائه می‌شوند.

جلیلی گفت: همایش ملی معماری، شهرسازی و گردشگری روزهای ششم و هفتم اسفندماه امسال در محل موسسه آموزش عالی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه برگزار می شود.

وی با بیان اینکه امکان مشارکت حضوری و مجازی در این همایش فراهم شده گفت: افرادی که امکان مشارکت حضوری ندارند می توانند بصورت مجازی از طریق سایت www.jconf.ir این همایش شرکت کرده و حتی مقاله خود را در روز برگزاری همایش ارائه دهند.

جلیلی با بیان اینکه افراد پس از ارسال مقالات به دبیرخانه همایش و بارگذاری آن در سایت همایش گواهی پذیرش دریافت می کنند، گفت: سامانه اصالت سنجی هم برای گواهی های ارائه شده وجود دارد که افراد می توانند از این سامانه بهره مند شده و از مزایای ارائه مقاله خود بهره مند شوند.

3 رشته کارشناسی ارشد "خاص" در استان داریم

 رییس موسسه آموزش عالی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه در ادامه در تشریح فعالیت های صورت گرفته در این موسسه گفت: این موسسه از سال 1384 اقدام به پذیرش دانشجو کرده و هم اکنون دانشجویان در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در 31 کُدرشته مشغول تحصیل هستند.

جلیلی گفت: علی رغم اینکه بسیاری دانشگاه ها و موسسات در سالهای اخیر با کاهش ورودی دانشجو مواجه بوده‌اند، ما در موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی افزایش 25 درصدی پذیرش را در مهرماه امسال داشتیم.

وی به استقبال خوب دانشجویان از رشته های کارشناسی ارشد این موسسه اشاره کرد و افزود: هم اکنون سه کُدرشته کارشناسی ارشد در رشته‌های گردشگری، مترجمی زبان و گیاهان دارویی داریم که در هیچ یک از دانشگاه های استان وجود ندارند و استقبال از آنها بسیار خوب بوده است.

وی یادآور شد: سال گذشته 107 نفر در رشته‌های کارشناسی ارشد موسسه پذیرش شدند که امسال این تعداد به 121 نفر رسیده است.

برگزاری دوره‌های "مهارتی" برای آماده‌سازی دانشجویان جهت ورود به بازار کار

وی در ادامه شعار موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی را "پیشرو در اشتغال و کارآفرینی" عنوان کرد و افزود: حقیقتاً توانسته ایم این پیشرو بودن را در توانمندسازی فارغ التحصیلان موسسه اثبات کنیم.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص تلاش دانشگاه ها برای رفع معضلات و مشکلات جامعه، گفت: در همین راستا در موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم که اثر بخشی بسیاری در جامعه داشته و بتوانیم گامی در جهت رفع بخشی از مشکلات جامعه برداریم.

وی افزود: بر همین اساس متعهد شده‌ایم که اگر هر دانشجو، پژوهشگر و استاد دانشگاه که بتواند یک مسئله و مشکل کوچکی را در جامعه شناسایی و رفع کند، 50 درصد اعتبارات مالی پروژه او را متقبل شویم. همچنین اگر دانشجویی پایان نامه خود را حول موضوعات جامعه قرار داده و برای رفع آنها راهکار پیدا کند، تا سقف سه میلیون تومان از پایان نامه او حمایت می کنیم.

وی افزود: علاوه بر این طرح‌های پژوهشی را با همکاری فرمانداری و شهرداری کرمانشاه در دست اجرا داریم و 50 درصد اعتبارات این طرح ها را خودمان متقبل شده‌ایم.

وی افزود: در حوزه دانش بنیان ها نیز هم اکنون دو طرح دانش بنیان را در حوزه استفاده از انرژی خورشیدی و بادی 100درصد تامین اعتبار کرده و نمونه اولیه آن را اجرایی کرده‌ایم.

جلیلی گفت: همچنین طرح دیگری که توسط موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی بطور کامل حمایت شده طرح حمایت از تولیدات کشاورزی سالم و ارگانیک است که دانش فنی آن نهایی شده و سبزی های کوچک و ارگانیک تولید شده و سال آینده در تلاش هستیم که آن را به تولید انبوه برسانیم.

رییس موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه در ادامه آموزش با کیفیت در تراز انقلاب اسلامی، پیگیری پژوهش‌های هدفمند و کاربردی، فعالیت فرهنگی اثربخش و  توجه به کارآفرینی و اشتغالزایی را از جمله مهمترین رویکردهای موسسه عنوان کرد و افزود: در بحث کارآفرینی یکی از اقدامات موثر برگزاری دوره‌های مهارتی بوده است.

وی افزود: در این طرح با همکاری سازمان نظام مهندسی، اصناف و... آنچه که مورد نیاز دانشجویان برای ورود به بازار کار است را احصا کرده و در قالب برگزاری دوره های مهارتی به دانشجویان آموزش می دهیم. این دوره های مهارتی از ترم پنجم برای دانشجویان برگزار شده و آنها را برای ورود به بازار کار آماده می‌کند.

رییس موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه برگزاری رویدادهای علمی را هم گام مهمی برای ارتقا علمی دانشجویان این موسسه عنوان کرد و افزود: تنها در 10 ماه گذشته بیش از 22 رویداد علمی برگزار کرده‌ایم.

پایان پیام

زمان انتشار: سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۹:۲۳

شناسه خبر: 103916

مطالب مرتبط :
بانوان فرهیخته و نخبه تاثیرگذار کرمانشاهی در عرصه های تصمیم سازی و تصمیم گیری به کار گرفته شوند

دکتر پیمان لطیفی عنوان کرد:

بانوان فرهیخته و نخبه تاثیرگذار کرمانشاهی در عرصه های تصمیم سازی و تصمیم گیری به کار گرفته شوند

رئیس خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه گفت: حضور زنان فرهیخته و تاثیرگذار استان کرمانشاه در عرصه های مختلف تصمیم سازی و تصمیم گیری از جمله موضوعاتی است که معاونت امور بانوان خانه نخبگان استان کرمانشاه آن را به عنوان یک مطالبه پیگیری می کند.

دانشگاه فنی کرمانشاه مسئول دبیرخانه رویداد استارت آپ

دکتر کریمی گفت:

دانشگاه فنی کرمانشاه مسئول دبیرخانه رویداد استارت آپ " کمک نوآور" شد

مسئول خانه نخبگان بسیج سپاه ناحیه کرمانشاه از تصمیم اعضای کمیته علمی استار آپ " کمک نوآور با تکیه بر هوش مصنوعی" برای سپردن مسئولیت دبیرخانه این رویداد علمی، به دکتر عزیزی؛ رئیس دانشگاه فنی کرمانشاه خبر داد.

موبایل

به همت مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی؛

رویداد اپ‌تایم در کرمانشاه برگزار می‌شود

رئیس جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه از برگزاری «رویداد اپ‌تایم» خبر داد و گفت: آخرین مهلت آثار ۲۴ آبان‌ماه است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب