رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد

رقابت ۱۴۰۰ دانش آموز خراسان جنوبی در مرحله اول المپیاد علمی

رستمی رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش خراسان جنوبی از حضور و رقابت ۱۴۰۰ دانش آموز خراسان جنوبی در مرحله اول المپیاد علمی خبرداد و گفت: این المپیاد طی ۴ مرحله به صورت کشوری و جهانی برگزار می شود.

مهدی رستمی رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری المپیاد علمی دانش آموزان اظهارداشت: مرکز استعدادهای درخشان سال هاست که اقدام به برگزاری المپیاد های علمی دانش آموزی در میان دانش آموزان مستعد پایه دهم و یازدهم می نماید.

وی با بیان اینکه این المپیاد طی 4 مرحله و به صورت کشوری و جهانی برگزار می شود،گفت: مرحله اول تا سوم این المپیاد در کشور برگزار می شود و مرحله چهارم این المپیاد به صورت جهانی است.

رستمی ادامه داد: این المپیاد در 14 رشته فیزیک،شیمی،ریاضی،کامپیوتر،علوم و فناوری،نجوم،نانو،فناوری،سلول های بنیادی و ... برگزار می شود.

به گفته رستمی این المپیاد ویژه دانش آموزان پایه یازدهم و دوازدهم متوسطه می باشد، عنوان کرد: در المپیاد امسال 1400 دانش آموز دختر و پسر از استان خراسان جنوبی شرکت دارند.

وی بیان داشت: المپیاد علمی دانش آموزان با هدف شکوفایی استعداد های دانش آموزان ایرانی و در نهایت انتخاب تیم چند نفره برای شرکت در المپیاد جهانی است.

رستمی ادامه داد: شرکت کنندگان دوره‌ در مقاطع مختلف آزمون های نظری و عملی گوناگون را که پشت سر می‌گذارند و در پایان دوره، نفرات به ترتیب نمره های کسب شده دسته بندی می‌شوند،دو برابر تعداد نفرات مورد نیاز برای تیم اعزامی به مسابقات جهانی مدال طلا، و بقیه‌ی دانش‌آموزان برحسب نمره‌ی کسب شده مدال‌های نقره و برنز کسب می‌کنند.

خبرنگار: آمنه کارکن

انتهای پیام/ 

زمان انتشار: سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰:۵۸

شناسه خبر: 103924

مطالب مرتبط :
دانش اموز 

بنیاد نوبل اعلام کرد؛

دانش آموز قزوینی جایزه نوبل گرفت

دانش آموز قزوینی که در بین ۱۰ دانش‌آموز برتر جهان قرار گرفت، جایزه نوبل خود را دریافت کرد.

صندوق حمایت از منتخبین رقابت علمی کنز

حمایت پارک فناوری پردیس؛

صندوق حمایت از منتخبین رقابت علمی کنز

مدیرکل سرمایه ‌گذاری و بومی ‌سازی فناوری پارک فناوری پردیس اعلام کرد: در صورت همکاری منتخبین رقابت علمی کنز با هر یک از شرکت ‌های عضو پارک فناوری پردیس، تسهیلات ۲ میلیارد ریالی به این منتخبین اعطا می‌ شود.

ارائه آموزش های علمی به ۴ هزار نفر در خراسان جنوبی / فعالیت ۳۰ هسته تخصصی اولویت دار

مسئول سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(علیه السلام)عنوان کرد:

ارائه آموزش های علمی به ۴ هزار نفر در خراسان جنوبی / فعالیت ۳۰ هسته تخصصی اولویت دار

مسئول سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(علیه السلام) با اشاره به ارائه خدمات آموزشی و علمی در سراسر استان خراسان جنوبی به همت بسیج علمی،پژوهشی و فناوری استان گفت: در این راستا ۴ هزار نفرآموزش های لازم رافرا گرفته اند.

انتصاب مسئول بنیاد نخبگان استان خراسان جنوبی به عنوان عضویت در« کارگروه تخصصی تجاری سازی فناوری و مالکیت فکری»

طی حکمی توسط معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم،تحقیقات و فناوری کشورصورت گرفت

انتصاب مسئول بنیاد نخبگان استان خراسان جنوبی به عنوان عضویت در« کارگروه تخصصی تجاری سازی فناوری و مالکیت فکری»

احمدی زاده مسئول بنیاد نخبگان استان خراسان جنوبی به عنوان عضویت در« کارگروه تخصصی تجاری سازی فناوری و مالکیت فکری»منصوب شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب