وزیر علوم

در پازل دانایی کشور زنان نقش چشمگیری دارند که باید به رسمیت شناخته شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اگر به حضور اثربخش زنان به ویژه بانوان دانشگاهی و محقق در پیشرفت‌های علمی کشور توجه نکنیم، شاهد رشد و توسعه علمی متوازنی نخواهیم بود و یک چهره کاریکاتوری از پیشرفت های علمی ایران را شاهد خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری،محمدعلی زلفی گل روز سه شنبه در نشست تخصصی نقش و جایگاه زنان در چندجانبه گرایی که به همت کمیسیون ملی یونسکو ایران و با حضور انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در سالن ایوان شمس برگزار شد، افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی حضور زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی افزایش یافت و رسمیت دینی پیدا کرد.

وی اظهار داشت: اگر به پازل دانایی کشور نگاه کنیم؛ نقش زنان در این پازل بسیار مهم است و باید آن را به رسمیت بشناسیم، نقش زنان در پازل دانایی کشور چشمگیر است و برای توسعه متوازن علم و فناوری باید به اثربخشی بانوان دانشمند و پژوهشگر توجه کنیم.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر شاهد تغییر اقلیم سیاسی در دنیا هستیم که از تک محوری، تک ساحتی و خودکامگی به سمت چندجانبه‌گرایی و چند ساحتی و به رسمیت شناختن فرهنگ ها و ادیان مختلف در حال تغییر است.

زلفی گل گفت: جامعه بین الملل به این نتیجه رسیده است که هر فرهنگ و قومیتی ارزش های ویژه خودش را دارد و اثربخشی متمایزی با دیگر فرهنگ‌ها و خرده فرهنگ ها دارد لذا باید به آنها توجه شود.

وی ادامه داد: اگر به حضور اثربخش زنان به ویژه بانوان دانشگاهی و محقق در پیشرفت‌های علمی کشور توجه نکنیم و آن را در نظر نگیریم شاهد رشد و پیشرفت علمی متوازنی نخواهیم بود و یک چهره کاریکاتوری از پیشرفت های علمی کشور را خواهیم دید.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین اظهار داشت: از دست اندرکاران این نشست تخصصی انتظار می‌رود که افزون بر بررسی مسایل تخصصی موضوع نشست، در خصوص افزایش اثربخشی زنان در آموزش عالی و اکوسیستم علم و فناوری کشور به مسوولان وزارت علوم راه کار اجرایی ارائه کنند.

زلفی گل ادامه داد: جهاد تبیین که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند ما را موظف می‌کند که به انتقال داشته‌ها و دستاوردهایی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی کسب کرده‌ایم به نسل جوان اقدام کنیم.

وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر جمهوری اسلامی ایران در زمینه علم فناوری، پیشرفت‌های زیادی داشته است که تفاهم نامه‌ها و قراردادهای متعدد با کشورهای مختلف در زمینه انتقال فناوری و همکاری های علمی پژوهشی یکی از شاخص‌های نشان دهنده این توسعه است.

وزیر علوم تاکید کرد که باید در همه برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم گیری‌ها به استعدادها و ظرفیت‌های بانوان کشور برای توسعه کشور توجه کنیم.

زمان انتشار: سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۹:۰۰

شناسه خبر: 103935

مطالب مرتبط :
تاکید وزیر علوم بر شتاب‌بخشی طرح‌های عمرانی دانشگاه چمران اهواز

تاکید وزیر علوم بر شتاب‌بخشی طرح‌های عمرانی دانشگاه چمران اهواز

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر شتاب بخشی روند اجرای طرح‌های عمرانی دانشگاه چمران اهواز به عنوان سرمایه ملی تاکید کرد.

ویدیو کنفرانس

وزیر علوم :

دانشگاه بین المللی قزوین در پذیرش دانشجویان غیر ایرانی رشد چشمگیری داشته باشد

وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری می گوید : انتظار داریم در بخش پذیرش دانشجویان غیرایرانی، دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) رشد چشمگیری در سال­ آینده داشته باشد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور از اعطای تسهیلات پنج میلیارد ریالی به زنان فناور ایرانی با بازپرداخت ۲ ساله خبر داد

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور :

تسهیلات ۵ میلیاردی برای «زنان فناور»

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور از اعطای تسهیلات پنج میلیارد ریالی به زنان فناور ایرانی با بازپرداخت ۲ ساله خبر داد

پارک‌های علم و فناوری

وزیر علوم از مراحل احداث ساختمان پارک فناوری بین‌المللی ایران بازدید کرد

بازدید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از ساختمان پارک علم و فناوری بین المللی جمهوری اسلامی در محل سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران

شهرداری شیراز

افتتاح اولین مرکز کارآفرینی و اشتغال شهرداری شیراز

شهرداری شیراز با افتتاح مرکز کارآفرینی و اشتغال وارد مقوله کارآفرینی شد .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب