عضو شورای شهر زنجان تاکید کرد؛

لزوم ورود شرکت های دانش بنیان به پسماند شهر زنجان

عضو شورای شهر زنجان گفت:باید شیوه نامه وزارت کشور در خصوص پسماند محقق شده و از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان در این امر استفاده شود

به گزارش خبرنگار علم و فناوری استان زنجان، منصور مرادلو در جلسه علنی شورای شهر زنجان با بیان اینکه جمع‌آوری زباله هزینه‌ دارد، گفت: بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از هزینه‌های جاری شهرداری صرفا برای کارگرانی که در شهرداری مشغول به کار هستند صرف می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه حدود ۵ ماه از ابلاغ شیوه‌نامه جمع‌آوری تفکیک زباله از وزارت کشور به شهرداری گذشته است، اظهار کرد: در همین راستا چند جلسه در شورا برگزار و چندین بار این موضوع پیگیری شده است.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته مدیریت درستی در خصوص پسماند نشده است، ادامه داد: با توجه به رسالت سازمان پسماند، زباله‌ها باید هم در مبدا و هم در مقصد مدیریت شود. 

مرادلو با تاکید بر اینکه در این راستا باید از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کرد، و چندین شرکت دانش بنیان در این خصوص اعلام آمادگی کرده اند، افزود: متاسفانه در این چند ماه اقدام اساسی در راستای مدیریت این موضوع انجام نشده است.

عضو شورای شهر زنجان با تاکید بر اینکه پسماند باید به درستی مدیریت شود، خاطر نشان کرد: امیدواریم با اهتمامی که وجود دارد شاهد تحقق شیوه نامه وزارت کشور باشیم.

زمان انتشار: سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۶:۳۳

شناسه خبر: 103941

مطالب مرتبط :
۱

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قدس گیلان:

ساخت دستگاه زباله سوز توسط نخبگان علمی‌ و پژوهشی

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی گیلان از ساخت دستگاه زباله سوز با کارکرد سوزندان ۳۰۰ کیلو زباله در ۶ ساعت خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب