رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان:

صادرات ۳۰ میلیون دلاری محصولات شرکت های دانش بنیان استان کرمان/ جمعیت دانش آموزی ظرفیت بالقوه فناوری و تولید دانش بومی است

دکتر فرشید کی نیا گفت: ازآنجایی‌که بیشترین جمعیت خلاق و بااستعداد استان در آموزش‌وپرورش است؛ لذا باید روی این جمعیت دانش‌آموزی که ظرفیت بالقوه آینده دانشجویی و فعالان حوزه فناوری هستند کارکرد تا درحوزه باروری خلاقیت و ایجاد زمینه برای تولید دانش بومی آماده شوند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمان، دکتر فرشید کی نیا رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در حاشیه آیین انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ بین پارک علم و فناوری، اداره کل آموزش‌وپرورش و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان، اظهار کرد: پارک علم و فناوری حدود 15 سال در استان فعالیت می‌کند و در حال حاضر حدود 350 شرکت با پارک قرارداد دارند و بسیاری از این شرکت‌ها جزو فناوران برتر کشوری بوده و به چندین کشور دنیا صادرات انجام می‌دهند.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان  ادامه داد: شرکت‌های پارک علم و فناوری استان کرمان در سال 1400 حدود هزار میلیارد تومان فروش داشته و بیش از 30 میلیون دلار صادرات این شرکت‌ها بوده است و این نشان می‌دهد در استان ظرفیت خوبی وجود دارد.

کی نیا با بیان اینکه باید از اکوسیستم فناوری که در استان شکل‌گرفته است استفاده شود، عنوان کرد: باید تلاش کرد تا عناصر مختلف این اکوسیستم را گرد هم آوریم و واسطه‌ای باشیم تا این زنجیره شکل بگیرد که مراکز رشد، مراکز نوآوری و کانون‌های شکوفایی و خلاقیت هسته‌های اولیه شکل‌گیری ایده‌ها و خلاقیت  است.

وی ایجاد فرهنگ فناوری در سطح استان را از وظایف پارک علم و فناوری برشمرد و مطرح کرد: ازآنجایی‌که بیشترین جمعیت خلاق و بااستعداد استان در آموزش‌وپرورش است؛ لذا باید روی این جمعیت دانش‌آموزی که ظرفیت بالقوه آینده دانشجویی و فعالان حوزه فناوری هستند کارکرد تا در زمینه باروری خلاقیت و ایجاد زمینه برای تولید دانش بومی آماده شوند.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان افزود: در حال حاضر تورهای فناوری باهدف آشنایی دانش‌آموزان با ساختار پارک و مراکز رشد برگزار می‌شود و نمایشگاه دائمی نیز از محصولات شرکت‌های پارک و مراکز رشد سراسر استان در شهر کرمان دائر شده است و  دانش‌آموزان را برای بازدید از این نمایشگاه دعوت کرده‌ایم تا به آن‌ها بگوییم  به‌رغم همه تلاش دشمنان برای ایجاد این روحیه که این کشور جایی برای پیشرفت و رشد نیست، اینها بچه‌های همین استان بوده و همین‌جا درس خواندند و تلاش کردند و الان به اینجا رسیدند.

کی نیا در پایان اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت آموزش‌وپرورش در سراسر استان در زمینه فعالیت‌های فناورانه استفاده کنیم و روزبه‌روز رشد و پیشرفت و آبادانی کشور عزیزمان ایران باشیم.

گزارش از: مهدی‌زاده

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 103943

مطالب مرتبط :
الومینیوم جنوب

متخصصین جوان آلومینیوم جنوب با تکیه بردانش فنی و خلاقیت های نوآورانه رقم زدند:

بومی سازی بیش از ۳۵۰ قطعه صنعت آلومینیوم به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان

متخصصین جوان آلومینیوم جنوب با تکیه بردانش فنی و خلاقیت های نوآورانه بومی سازی بیش از ۳۵۰ قطعه صنعت آلومینیوم به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان را رقم زدند.

رییس دانشگاه

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی؛

بیش از ۵۰ درصد آسیب های موجود در جامعه ناشی از بی توجهی به جایگاه خانواده است

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) می گوید: بیش از ۵۰ درصد آسیب‌های مختلفی که در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی شاهد هستیم ناشی از بی‌توجهی به جایگاه خانواده است.

تفاهمم نامه

انعقاد تفاهم نامه سه جانبه میان متولیان اصلی زیست بوم علم و فناوری استان کرمان/ تصاویر

ظهر امروز چهارم بهمن‌ماه تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای مبنی بر راه اندازی کانون های شکوفایی و خلاقیت در سطح استان کرمان میان پارک علم و فناوری، اداره کل آموزش‌وپرورش و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان با هدف تقویت زیست‌بوم علم و فناوری منعقد شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب