مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان؛

معلمان کار و فناوری بایدسفیران فناوری در مدارس باشند/ کانون های شکوفایی و خلاقیت سکوی پرتاب دانش آموزان به سمت فناوری است

رضا خواجه حسنی گفت: مربیان و معلمان و حوزه کار و فناوری اگر با ادبیات روز حوزه فناوری کشور و دنیا آشنا شوند می توانند دانش آموزان را به آن سمت هدایت کنند و بسیج آمادگی لازم را دارد تا با کمک پارک علم و فناوری این معلمان را به سمت حوزه فناوری هدایت کرده تا سفیران فناوری در مدارس استان شوند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمان، رضا خواجه حسنی در حاشیه آیین انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ فی‌مابین پارک علم و فناوری، اداره کل آموزش‌وپرورش و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان گفت: همه باید در جهت توسعه زیست‌بوم علم و فناوری استان گام برداریم که برای این منظور باید زیرساخت‌های آن را فراهم کرد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان در ادامه به ایجاد مراکز رشد توسط این سازمان  در سطح برخی از شهرستان‌های استان اشاره کرد و افزود: در شهرستان‌هایی که ظرفیت دانشگاه وجود داشت زیرساخت‌های لازم برای ایجاد مراکز رشد فراهم شد؛ ولی متأسفانه از 23 شهرستان استان کرمان تنها 8 شهرستان مراکز رشد دارند.

خواجه حسنی بیان کرد: متأسفانه  دانش‌آموزان ما که آینده ساران این مملکت هستند در تعدادی از این شهرستان‌ها با زیست‌بوم علم و فناوری ارتباط ندارند و اینجا بود که تلاش کردیم تا در کنار پارک علم و فناوری که از متولیان اصلی حوزه فناوری است کمک کنیم تا علاوه بر  راه‌اندازی مراکز رشد، کانون‌های شکوفایی و خلاقیت که جامعه هدف آن دانش‌آموزان هستند در شهرستان‌ها ایجاد شود.

وی با بیان اینکه آموزش‌وپرورش تا حدودی با راه‌اندازی پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در عرصه علم و فناوری گام برداشته است، عنوان کرد:  اما در پژوهش‌سراها تعریف نشده است که دانش‌آموزان خلاق و نوآور چگونه به زیست‌بوم علم و فناوری استان و کشور وصل شده تا بتوانند در نهایت به هسته‌های علمی و فناور برسند و شرکت‌هایی که در آینده می‌توانند به شرکت‌های دانش‌بنیان تبدیل شوند.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان اظهار کرد:  بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان در حال حاضر همه ظرفیت خود را به میدان آورده است و سال گذشته 84 طرح دانش‌آموزی با بیش از 100 میلیون تومان اعتبار پشتیبانی شد که خوشبختانه تعدادی از این طرح‌ها در جشنواره‌های کشوری مقام آوردند؛ ولی متأسفانه تابه‌حال برای مراحل بعدی این دانش‌آموزان برنامه‌ای وجود نداشت.

خواجه حسنی ادامه داد: اگر کانون های شکوفایی و خلاقیت در شهرستان‌ها در کنار پژوهش‌سرا، دانش‌آموزان و  دانشجویان شهرستان قرار بگیرد این مشکل حل می‌شود و اینجا بود که زمینه انعقاد یک تفاهم نامه فراهم شد تا به حوزه دانش آموزی کمک شود.

وی بیان کرد: مربیان و معلمان و حوزه کار و فناوری اگر با ادبیات روز حوزه فناوری کشور و دنیا آشنا  شوند می توانند دانش آموزان ما را به آن سمت هدایت کنند و با توجه به اینکه مجموعه اموزش و پرورش مجموعه بزرگی است و با انبوهی از وظایف و ماموریت ها فعالیت می کند؛لذا برای اموزش معلمان کار و فناوری بسیج آمادگی لازم را دارد تا با کمک پارک آن ها را به سمت حوزه فناوری هدایت کرده تا سفیران فناوری در مدارس استان شوند.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوشی و فناوری استان کرمان بازدیدهای علمی از زیر ساحت های علم و فناوری استان را یکی دیگر از محورهای همکاری این سازمان با اداره کل آموزش و پرورش استان برشمرد و گفت: در بسیج زیرساخت های فناوری خوبی از جمله شهرک سدید که ارتباط نزدیکی با سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان دارد، وجود دارد که تواند به دانش موزان کمک کند تا ذهن شان به سمت حوزه فناوری برود.

وی در پایان مطرح کرد: بعد از راه اندازی کانون های شکوفایی و خلاقیت برگزاری همایش های تخصصی نیز می تواند در توسعه زیست بوم علم و فناوری در شهرستان ها اثرگذار باشد و از دانش‌آموزان دعوت کنیم تا از این طریق با حوزه فناوری آشنا شوند.

گزارش از: مهدی زاده

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۶:۳۹

شناسه خبر: 103950

مطالب مرتبط :
دانش اموز 

بنیاد نوبل اعلام کرد؛

دانش آموز قزوینی جایزه نوبل گرفت

دانش آموز قزوینی که در بین ۱۰ دانش‌آموز برتر جهان قرار گرفت، جایزه نوبل خود را دریافت کرد.

بیست و نهمین دوره مسابقات قرآن بسیج

معاون تعلیم‌وتربیت بسیج سپاه ثارالله استان کرمان

حضور بیش از ۱۰ هزار شرکت کننده در بیست و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیجیان استان کرمان

حجت‌الاسلام محمدحسین شاه مرادی پور گفت: در بیست و نهمین دوره مسابقات عترت و قرآن بسیجیان استان کرمان بیش از ۱۰ هزار و ۲۰۰ نفر از رده‌های مختلف شرکت کردند که در چهار محور اصلی فردی، گروهی، خانوادگی و ایده پردازی برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب