حمایت پارک فناوری پردیس؛

صندوق حمایت از منتخبین رقابت علمی کنز

مدیرکل سرمایه ‌گذاری و بومی ‌سازی فناوری پارک فناوری پردیس اعلام کرد: در صورت همکاری منتخبین رقابت علمی کنز با هر یک از شرکت ‌های عضو پارک فناوری پردیس، تسهیلات ۲ میلیارد ریالی به این منتخبین اعطا می‌ شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، نشست هم ‌اندیشی منتخبین ادوار رقابت علمی کنز با حضور برخی از منتخبین دوره اول و دوم این رقابت، سید علی عمرانی مدیر اجرایی بنیاد مصطفی(ص)، محمدمهدی فریدوند رئیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران، احمد عسگری مدیرکل سرمایه‌گذاری و بومی‌-سازی فناوری پارک فناوری پردیس و امیر فرهادی معاون اعتبارسنجی اداره کل اعتبارات بانک توسعه تعاون، برگزار شد.

در این مراسم احمد عسگری، مدیرکل سرمایه ‌گذاری و بومی ‌سازی فناوری پارک فناوری پردیس از تسهیل عضویت منتخبین رقابت علمی کنز در پارک فناوری پردیس خبر داد و اعلام کرد: در صورت همکاری منتخبین رقابت علمی کنز با هر یک از شرکت ‌های عضو پارک فناوری پردیس، تسهیلات ۲ میلیارد ریالی به این منتخبین اعطا می‌ شود.

محمدمهدی فریدوند، رئیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران نیز در این نشست پیشنهاد ایجاد صندوق حمایت از منتخبین رقابت علمی کنز را مطرح کرد و گفت: این صندوق سرمایه‌ گذاری خطرپذیر با دریافت حمایت صنایع در قالب معافیت مالیاتی می‌‌تواند شروع به فعالیت کند.

سید علی عمرانی، مدیر اجرایی بنیاد مصطفی(ص) نیز، یادآور شد: بنیاد مصطفی(ص) با نهادهای مختلف برای ایجاد قوانین حمایتی از منتخبین رقابت علمی کنز مذاکره می‌‌کند و تاکنون موفق به جلب حمایت بنیاد ملی نخبگان طبق تفاهم‌ نامه‌‌ای شده‌‌ایم.

در این نشست منتخبین دوره ‌های گذشته رقابت علمی کنز به معرفی اثر خود در این رقابت پرداختند و درخصوص آخرین اقدامات صورت گرفته در راستای تجاری‌سازی طرح‌‌ها، موضوعاتی را مطرح کردند.

به نقل از ستاد ارتباطات و ترویج بنیاد مصطفی(ص)، رقابت علمی کنز، بخشی از فعالیت‌های بنیاد مصطفی(ص) است که در سال ۱۳۹۱ با هدف اعطای جایزه مصطفی(ص) شروع به فعالیت کرده است. رقابت علمی کنز با هدف تکمیل زنجیره ترویج و توسعه علم و فناوری برای دانشمندان جوان جهان اسلام و حداکثر تا ۴۵ سال برگزار می‌شود. علاقه‌مندان به شرکت در این رقابت علمی از جهت حداقل سنی با محدودیت روبرو نیستند.

فراخوان سومین دوره رقابت علمی کنز ۷ آبان منتشر شد و علاقه‌مندان تا ۱۵ بهمن فرصت دارند آثار خود را در قالب یک فایل تصویری سه تا پنج دقیقه‌ای از راه حل ابتکاری و علمی خود برای رفع مسائل مهم جهان اسلام به نشانی kans.mstfdn.org ارسال کنند.

زمان انتشار: سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۳:۰۷

شناسه خبر: 103958

مطالب مرتبط :
ماکروسافت تصمیم دارد از  هوش مصنوعی گوگل پیشی بگیرد

رقابت میان دو غول فناوری؛

ماکروسافت تصمیم دارد از هوش مصنوعی گوگل پیشی بگیرد

سرمایه‌گذاری هنگفت مایکروسافت در OpenAI می‌تواند به بازگشت قدرتمند این شرکت در بازار موتورهای جستجو کمک کند.

نمایشگاه نیازمحور هوش مصنوعی

برگزاری نمایشگاه نیازمحور هوش مصنوعی

در تاریخ ۱۲ و ۱۳ بهمن ماه جاری رویداد و نمایشگاه نیازمحور هوش مصنوعی (AI Space) در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود.

۱

موجودات زنده‌ای که پلاستیک را تجزیه می‌کنند

با گسترش روز افزون آلودگی محیط زیست به وسیله پلاستیک دانشمندان به روش‌های زیستی برای تجزیه زباله‌های پلاستیکی روی آورده‌اند.

تفاهمم نامه

انعقاد تفاهم نامه سه جانبه میان متولیان اصلی زیست بوم علم و فناوری استان کرمان/ تصاویر

ظهر امروز چهارم بهمن‌ماه تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای مبنی بر راه اندازی کانون های شکوفایی و خلاقیت در سطح استان کرمان میان پارک علم و فناوری، اداره کل آموزش‌وپرورش و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان با هدف تقویت زیست‌بوم علم و فناوری منعقد شد.

رقابت ۱۴۰۰ دانش آموزاز سراسر استان در مرحله اول  المپیاد علمی

رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد

رقابت ۱۴۰۰ دانش آموز خراسان جنوبی در مرحله اول المپیاد علمی

رستمی رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش خراسان جنوبی از حضور و رقابت ۱۴۰۰ دانش آموز خراسان جنوبی در مرحله اول المپیاد علمی خبرداد و گفت: این المپیاد طی ۴ مرحله به صورت کشوری و جهانی برگزار می شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب