برگزاری المپیاد دانشجویی قطب ۱۰ کشور در اهواز

رئیس دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز از افزایش دانشگاه‌های شرکت کننده در المپیاد دانشجویی قطب ۱۰ کشوری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری،دکتر الهام حویزی اظهار داشت: المپیادها در کشور به دو صورت متمرکز و غیرمتمرکز برگزار می‌شوند؛ شیوه متمرکز، آزمون‌هایی است که همراه با کنکور برگزار می‌شوند و در شیوه غیرمتمرکز  نیز آزمون به صورت تشریحی و جداگانه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بیست و هشتمین المپیاد علمی دانشجویی به صورت غیرمتمرکز برگزار می‌شود، ادامه داد: المپیاد غیرمتمرکز هر سال در سه مرحله برگزار می‌شود که شامل مرحله داخلی، مرحله نیمه‌نهایی یا قطب و مرحله نهایی و کشوری است. قرار است مرحله قطب المپیاد بیست و هشتم، ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ در دانشگاه شهید چمران اهواز در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار شود.

رئیس دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به رشته‌های المپیاد دانشجویی گفت: دانشجویان زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، علوم تربیتی، حقوق، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، ریاضی، آمار، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی گرایش زراعت و اصلاح نباتات، مجموعه‌های جغرافیا، زمین‌شناسی، مهندسی متالورژی، روانشناسی، مهندسی صنایع و سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت می‌توانند در المپیاد قطب ۱۰ شرکت کنند.

حویزی  ادامه داد: این آزمون در ۱۰ منطقه دانشگاهی کشور برگزار می‌شود و استان خوزستان میزبان قطب ۱۰ است.

زمان انتشار: چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۱:۴۳

شناسه خبر: 103963

مطالب مرتبط :
تجلیل ازپژوهشگران برترخوزستان

تجلیل ازپژوهشگران برترخوزستان

تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر خوزستان با حضور مسئولان استانی در تالار اجتماعات دانشکده‌ ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.

آغاز طرح تکمیلی واکسیناسیونMRوفلج اطفال برای اتباع غیرایرانی دراهواز

آغاز طرح تکمیلی واکسیناسیون MRوفلج اطفال برای اتباع غیرایرانی دراهواز

طرح تکمیلی واکسیناسیون MRو فلج اطفال برای اتباع غیرایرانی با حفظ سلامت جامعه ازطریق ایمن کردن اتباع غیرایرانی وبیماریابی درآنها توسط مرکز بهداشت شرق اهوازآغاز شده است.

رییس دانشگاه

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی؛

بیش از ۵۰ درصد آسیب های موجود در جامعه ناشی از بی توجهی به جایگاه خانواده است

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) می گوید: بیش از ۵۰ درصد آسیب‌های مختلفی که در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی شاهد هستیم ناشی از بی‌توجهی به جایگاه خانواده است.

مدیرخبرگزاری دانشجویی ایران در استان خوزستان منصوب شد

مدیرخبرگزاری دانشجویی ایران در استان خوزستان منصوب شد

محمدعلی بنی سعید از فعالان انقلابی جنبش دانشجویی استان، طی حکمی از سوی مدیرعامل خبرگزاری ایسکانیوز کشور بعنوان مدیر باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران (ایسکانیوز) در استان خوزستان منصوب شد.

برپایی مدرسه زمستانی

دانشگاه شهید چمران اهواز:

مدرسه زمستانی "اینترنت اشیا" برگزار می‌کند

آیین افتتاح مدرسه زمستانی"اینترنت اشیا" در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می‌شود.

آزمون ورود به دانشگاههای دولتی ترکیه

مهاجرت دانشجویان این بار به« ترکیه» بررسی می شود:

"زنگ خطر"؛ این بار مهاجرت دانشجویان بسيار جدی است

آزمون يوس ترکيه با عنوان (Yabancı Öğrenci Sınavı)در ايران رواج پيدا کرده و بسياري از کارشناسان و برخي از مسئوان از ترويج اين نوع آزمون ها ابراز نگراني مي کنند. در اين آزمون فارغ التحصيلان مقطع ديپلم متوسطه تبعه هاي خارجي، براي ورود به دانشگاههاي ترکيه در آن شرکت کرده و بر اساس نمره و امتياز کسب شده در اين آزمون yös مجاز به انتخاب رشته و پذيرش از دانشگاههاي دولتي ترکيه مي‌شوند.

موفقیت دانشگاه شهید چمران اهواز در المپیاد علمی دانشجویی کشور

موفقیت دانشگاه شهید چمران اهواز در المپیاد علمی دانشجویی کشور

در مرحله بیست و هفتمین المپیاد علمی دانشجویی کشور، سینا برزگر رتبه سوم رشته روانشناسی و پارسا پروین رتبه دهم رشته ادبیات فارسی را کسب کرده و دارای دو عنوان برتر nv در این مرحله از المپیاد شدند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب