استارتاپ ناب چیست و چگونه به کسب و کار شما کمک می کند؟

در گذشته این امکان فراهم بود که فرد با کمترین میزان دانش و مهارت کسب و کار خود را راه اندازی کند، اما به توجه به شتاب بالای علم در جهان، امروزه بسنده کردن به دانش فردی و محدود کافی نیست و باید برای کسب ثروت روشهای روز دنیا را فرا گرفت و آنها را به کار برد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان البرز، امروز با توسعه ی استارتاپها، تمامی استارتاپها موفق نمی شوند و باید با استارتاپ ناب آشنا بود و روند به وجود آمدن آنها را دانست.

شیوه ی استارتاپ ناب یا همان لین استارتاپ برای اولین بار در سال 2008 توسط اریک ریس مطرح شد. اما ریس در سال 2011 با جمع بندی مطالب خود کتابی تحت عنوان استارتاپ ناب منتشر کرد. این کتاب نقشه ی راه کسانی است که می خواهند کسب و کاری را راه اندازی کنند. او در این کتاب می نویسد: «می خواهم بگویم که شما به عنوان یک کارآفرین، هر اقدامی که انجام می دهید، از طراحی محصول گرفته تا بازاریابی، تمام آنها یک آزمایش و تجربه است.»

او معتقد است که وقتی هر کاری را به عنوان آزمایش و یک اقدام جدید انجام دهید، با تلاشی بسیار کمتر دستاوردهایی بسیار بزرگتر را کسب خواهید کرد و این همان کاهش ریسک و خطر است که تفاوت اساسی لین استارتاپ با استارتاپ سنتی است.

استارتاپ ناب یک رویکرد علمی و سیستماتیک برای ایجاد و مدیریت استارتاپ ها ارائه می دهد و محصول مورد نظر را سریعتر به دست مشتریان می رساند. روش لین استارتاپ به شما می آموزد که چگونه یک استارتاپ را هدایت کنید و با حداکثر شتاب یک کسب و کار را توسعه دهید. این یک رویکرد اصولی برای توسعه محصول جدید است.

اصول سنتی به کارآفرینان توصیه می کند که محصولات خود را در حالت «پنهان کاری» توسعه دهند، در نتیجه ایده های محصول خود را برای مشتریان ناشناخته نگه دارند.

روش استارتاپ ناب از کارآفرینان می خواهد که با جستجوی مدل تجاری و سپس آزمایش ایده های خود، مشاغل خود را آغاز کنند، سپس از بازخورد مشتریان بالقوه برای تعدیل ایده های آنها هنگام حرکت به جلو استفاده می شود.

متدولوژی لین استارتاپ می تواند به تجارت شما کمک کند زیرا بر کاهش سه ریسک عمده که هر استارتاپ با آن روبرو است تمرکز می کند:

  • ریسک محصول،
  • ریسک مشتری و
  • ریسک مدل کسب و کار.

این رویکرد غیرقابل پیش بینی بودن بازار را به حداقل می رساند و شرکت شما را به سمت ایجاد خدمات انعطاف پذیر و نوآورانه سوق می دهد.

 

 انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۴:۵۰

شناسه خبر: 103967

مطالب مرتبط :
گل و گیاه

بررسی تاثیر نگهداری از گل و گیاه بر بهداشت روانی افراد

با توجه به توسعه ی شهرنشینی و گسترش آپارتمان نشینی و دور بودن افراد از طبیعت، نیاز به نگهداری از گل و گیاه در منزل بیش از پیش احساس می شود و این موضوع در فرهنگ آپارتمان نشینی به شدت قابل توجه است.

   نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس ۲۰۲۳ .

شمارش معکوس برای آغاز دوازدهمین نمایشگاه اینوتکس؛

بزرگترین گردهمایی نوآوران و فناوران

رییس پارک فناوری پردیس از سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی در این پارک خبر داد و گفت: نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس ۲۰۲۳ دوازدهم اردیبهشت ۱۴۰۲ برگزار می شود.

پرده

ساخت پرده ویدئو پروژکتور الکترونیکی توسط دانش آموزان البرزی

دانش آموزان شهرستان ماهدشت استان البرز موفق به طراحی و ساخت پرده ی ویدئو پروژکتوری شدند که می تواند به صورت دستی و اتوماتیک توسط برد الکترونیکی تعبیه شده روی آن عمل کند.

دانش بنیان

ایجاد کارگروه ویژه برای رفع مشکلات شرکت ها ی دانش بنیان

رئیس کل دادگستری استان از ایجاد کارگروه ویژه در تعامل شرکت های دانش بنیان، برای رفع مشکلات آنها از جمله مسائل حقوقی، دریافت تسهیلات، ثبت شرکتها خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب