مدیر کل دامپزشکی استان قزوین مطرح کرد:

آغاز واکسیناسیون بالغ بر ۱ میلیون راس دام علیه تب برفکی در استان قزوین

مدیر کل دامپزشکی استان قزوین می گوید: بیماری تب برفکی یکی از مســری ترین بیماری  ها در دام سـبک وسنگین محسوب می شود لذا   واکسیناسیون بیش از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار راس دام علیه تب برفکی در استان آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قزوین، مهدی جلوخانی مدیر کل دامپزشکی استان قزوین می گوید: بروز وشیوع بیماری تب برفکی در جمعیت دامی حساس، موجب ابتلا حدود 90 درصـدی در دام ها و ایجاد مرگ و میر حدود 20 درصـدی از دام های درگیر به ویژه دام های جوان خواهد شد. 

وی ادامه می دهد: تب برفکی به عنوان یک بیماری تهدید کننده امنیت غذایی مطرح است که در همین راستا این اداره کل همگام باسیاسـت‌های سازمان دامپزشـکی کشور دومین مرحله واکسیناسـیون رایگان علیه تب برفکی را با پوشش بیش از 85 درصد جمعیت دام سبک وسنگین در استان آغاز کرده است.

دکتر جلوخانی عنوان می کند:  با پیگیری های صورت گرفته توسط این اداره کل در خصوص تامین اعتبارات لازم، مرحله دوم مایه کوبی تب برفکی از اول بهمن ماه سالجاری لغایت پایان سال با اســتفاده از توان همکاران بخش دولتی و خصوصــی، مایه کوبی تب برفکی را به صورت کاملا رایگـان اجرایی خواهد کرد.

مدیر کل دامپزشکی استان  می گوید: در طرح پیش رو، بیش از 75 هزار راس گاو و گوساله و 1 میلیون 200 هزار راس گوسـفند و بز در واحدهای روسـتایی و عشایری و مناطق محروم، تحت پوشـش قرار خواهند گرفت، لذا از آنجائیکه اجرای مـوفقت آمیز طرح واکسیناسـیون سراسـری در اسـتان مرهون همکـاری سـایر دسـتگاه هـا و بهره برداران گرامی است ، از فرمانداران، بخشداران،شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران  تقاضا داریم در راستای پوشش حداکثری جمعیت دامی همکاری لازم را با اکیپ های واکسیناسیون به عمل آورند .

زمان انتشار: چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶:۲۴

شناسه خبر: 103978

مطالب مرتبط :
ویدیو کنفرانس

وزیر علوم :

دانشگاه بین المللی قزوین در پذیرش دانشجویان غیر ایرانی رشد چشمگیری داشته باشد

وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری می گوید : انتظار داریم در بخش پذیرش دانشجویان غیرایرانی، دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) رشد چشمگیری در سال­ آینده داشته باشد.

دانش اموز 

دانش آموز قزوینی جایزه نوبل گرفت

دانش آموز قزوینی که در بین ۱۰ دانش‌آموز برتر جهان قرار گرفت، جایزه نوبل خود را دریافت کرد.

آغاز طرح تکمیلی واکسیناسیونMRوفلج اطفال برای اتباع غیرایرانی دراهواز

آغاز طرح تکمیلی واکسیناسیون MRوفلج اطفال برای اتباع غیرایرانی دراهواز

طرح تکمیلی واکسیناسیون MRو فلج اطفال برای اتباع غیرایرانی با حفظ سلامت جامعه ازطریق ایمن کردن اتباع غیرایرانی وبیماریابی درآنها توسط مرکز بهداشت شرق اهوازآغاز شده است.

رییس دانشگاه

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی؛

بیش از ۵۰ درصد آسیب های موجود در جامعه ناشی از بی توجهی به جایگاه خانواده است

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) می گوید: بیش از ۵۰ درصد آسیب‌های مختلفی که در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی شاهد هستیم ناشی از بی‌توجهی به جایگاه خانواده است.

تکنولوژی ایران و روسیه

چشم انداز استان قزوین برای تقویت تبادل فناوری با کشور روسیه

استان قزوین و کشور روسیه در این چند سال گذشته در زمینه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی همکاری‌های بسیاری داشته‌اند و اکنون چشم اندازی در حوزه تبادل فناوری بین آن‌ها ترسیم شده است.

واکسن

واکسیناسیون کرونا

تزریق واکسن کرونا؛ هر سال یکبار

وزارت بهداشت از مردم درخواست کرده هر سال حداقل یکبار واکسن کرونا را تزریق نمایند.

تزیق واکسن به ۱۷۰۰هزار دام درخراسان جنوبی

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان خراسان جنوبی عنوان کرد

تزریق واکسن به ۱۷۰۰هزار دام درخراسان جنوبی

بخشی کارشک سرپرست اداره کل دامپزشکی استان خراسان جنوبی گفت: یک میلیون ۷۰۰هزار راس دام در استان وجود دارد که هرساله ۴نوبت به این دام ها واکسن تزریق می شود.

بذر کار

توسط مخترع مازندرانی

ردیف کار خطی نیمه اتوماتیک بذر در مازندران ساخته شد

ردیف کار خطی نیمه اتوماتیک بذر در مازندران ساخته شده است که قیمت تمام شده و فروش آن با نمونه خارجی تفاوت بسیار زیادی دارد.

مراتع ایران ثروتی زیر پای دام ها

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اهواز:

مهمترین راه جلوگیری از بیماری تب برفکی، رعایت امنیت زیستی دام های مبتلا است/واکسینه کردن ۱۰۰ هزار دام بر علیه بیماری

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اهواز گفت: مهمترین راههای جلوگیری از بیماری تب برفکی، رعایت امنیت زیستی و ممانعت از حمل و نقل دام های مبتلا است

طاعون در نشخوارکنندگان ورامین دیده نشده است

رئیس اداره دامپزشکی رامشیر:

واکسیناسیون دام ها بهترین راه مقابله با طاعون نشخوار کنندگان است/تب، ترشحات چشم و بینی و التهاب و جراحات دهانی از علائم بیماری

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رامشیر گفت: واکسیناسیون دام ها بهترین راه مقابله با بیماری طاعون نشخوار کنندگان است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب