با همکاری سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران:

همایش سرمایه‌گذاری حمایت از شرکت‌های دانش بنیان مازندران برگزار شد

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران،گفت: همایش سرمایه‌گذاری در راستای تامین نیازهای مالی شرکت‌های دانش بنیان مازندران برگزار شد.

محمد هادی موذن در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار علم و فناوری مازندران، اظهار کرد: شرکت‌های دانش بنیان و در کنار آن نخبگان برای تبدیل ایده به محصول نیاز به حمایت‌های مالی دارند.

وی خاطر نشان کرد: بسیاری از طرح‌های نخبگانی به دلیل عدم تامین سرمایه اولیه بلا استفاده رها شده یا اینکه برخی از طرح‌ها و پروژه‌ها به قابلیت‌های واقعی خویش در تولید نرسیده‌اند.

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران، با اشاره به قابلیت‌های مازندران در تامین نیازمندی‌های کشور، گفت: شرکت‌های دانش بنیان زیادی در مازندران فعالیت دارند که محصولات صادراتی هم تولید کردند اما این مجموعه‌ها برای تامین سرمایه در گردش دچار مشکل هستند.

وی اضافه کرد: در این رویداد با دعوت از سرمایه‌گذاران و ارائه طرح توسط شرکت‌های دانش بنیان و نخبگان تلاش داریم که زمینه توسعه فعالیت‌های شرکت دانش بنیان استان فراهم شود.

موذن خاطر نشان کرد: یکی از مسائل مهم در این همایش دریافت طرح‌ها و ایده‌های نخبگانی و شرکت‌های دانش بنیان در زمینه نظام مسائل استان است.

وی ادامه داد: این همایش با حضور مدیران استانی، شرکت‌های دانش بنیان، دانشگاه‌های مختلف مازندران و سرمایه‌گذران مازندرانی و خارج از استان به مدت یک روز در منطقه شرق مازندران برگزار شده است.

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران درباره برگزاری کیفت این همایش،گفت: در روز همایش سرمایه‌گذاران و نخبگان استانی درباره طرح و نحوه سرمایه‌گذاری و مشارکت در اجرای پروژه را مورد بررسی قرار داده‌اند.

وی با اعلام اینکه بیش از 20 شرکت دانش بنیان برای حضور در این همایش اعلام آمادگی کردند، افزود: علاوه بر آن زمینه برای حضور مراکز رشد و واحدهای فناور نیز فراهم شده است.

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران خاطر نشان کرد: برنامه داریم زمینه تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان استان مازندران که حوزه  نظام مسائل استان طرح و ابتکارات و اختراعاتی داشتند  را به سرمایه‌گذاران معرفی کنیم.

وی اضافه کرد: در این روز طرح‌های فناورانه و هم موضوع نیازهای فناورانه استان رونمایی شده و برگزاری میزهای مذاکره بین سرمایه‌گذاران و شرکت‌های دانش بنیان از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در این همایش است.

موذن در ارتباط با بحث نظام مسائل استان مازندران، گفت: اطلاعاتی از نیازهای فناورانه استان مازندران را تهیه و در روزه همایش رونمایی ارائه شده است.

وی در پایان گفت: حدود 40 طرح فناورانه در دبیر خانه این همایش دریافت شده و برخی از طرح‌ها پلن اجرایی  و طرح توجیه کسب و کار داشته و 11 طرح منتخب توسط نخبگان و پدیدآورندگان به صورت عمومی ارائه شده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 103979

مطالب مرتبط :
برنامه دولت برای جذب ۵ هزار نخبه تا حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای تسهیل فعالیت مردم

معاون رئیس جمهور در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان:

برنامه دولت برای جذب حداکثری نخبگان تا حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای تسهیل فعالیت مردم

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در بازدید شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، از برنامه دولت برای جذب ۵ هزار نخبه طی امسال و سال‌های آتی خبرداد و افزود: اگر شرکت‌های دانش‌بنیان بتوانند در حوزه حاکمیتی برای تسهیل فعالیت مردم اقدام کنند از آن حمایت می‌کنیم.

طرح‌های وزارت نیرو برای صرفه‌جویی در انرژی برق تعویض لامپ‌های معابر و موتور کولرهای آبی

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق؛

طرح‌های وزارت نیرو برای صرفه‌جویی در انرژی برق تعویض لامپ‌های معابر و موتور کولرهای آبی

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق به طرح‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات تاثیرگذار در این رابطه تعویض تمامی لامپ‌های روشنایی معابر کشور طبق زمان‌بندی است و دوم تعویض موتور کولرهای آبی با موتورهای با بازده بالا که پنج هزار مگاوات در کشور صرفه‌جویی خواهد شد و این طرح از اصفهان آغاز می‌شود.

جهش تولید انرژی خورشیدی در استان اصفهان تا ۲۰برابر

استاندار اصفهان:

گام بلند اصفهان برای یک‌هزار مگاوات تولید انرژی پاک در کشور

استاندار اصفهان در آیین آغاز عملیات احداث یک‌هزار مگاوات انرژی خورشیدی در استان، با بیان این که اصفهان گام بلندی را برای تولید یک‌هزار مگاوات تولید انرژی پاک در کشور برداشت، گفت به صورت همزمان شاهد کلنگ‌زنی مجموعه ۶۰۰ مگاواتی نیروگاه خورشیدی در شهرستان کوهپایه با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه، مجموعه ۲۰۰ مگاواتی در شهرستان شاهین‌شهر با سرمایه‌گذاری شرکت مپنا و سایر شهرستان‌ها هستیم.

آیین کلنگ‌زنی پروژه احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در کوهپایه اصفهان

با سرمایه‌گذاری اولیه فولاد مبارکه؛

آیین کلنگ‌زنی پروژه احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در کوهپایه اصفهان

آیین کلنگ‌زنی پروژه احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در کوهپایه اصفهان با ظرفیت ۶۰۰مگاوات با زیربنایی به وسعت هزار و ۲۰۰ هکتار با حضور معاون رئیس جمهور آغاز شد، احداث این نیروگاه با سرمایه‌گذاری اولیه ۱۶هزار و ۴۵۰میلیارد تومانی مجتمع فولاد مبارکه و طی مدت سه سال توسط پیمانکاران داخلی ساخته خواهد شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب