رویکرد برگزاری رویداد بانوی کارآفرین در خراسان شمالی

رویداد بانوی کارآفرین در خراسان شمالی، با هدف ایجاد شغل برای بانوان سرپرست خانوار استان و همچنین بانوان دغدغه مند در عرصه ایجاد شغل برگزار خواهد شد که در این رویداد اولویت نقش مادری و همسری و در نهایت کار اجتماعی برای بانوان می باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان شمالی، اعظم سادات فخرنبی، مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی گفت: بسیج جامعه زنان در برنامه های ابلاغی چند رویکرد دارند که یکی از این رویکردها اقتصاد مقاومتی و اقتصاد خانواده است که در این راستا به مشاغل خانگی بها می دهد، سعی می کند آنها را سر و سامان داده و آموزش های مختلفی را در این جهت بگذارد.

او بیان کرد: در همین راستا رویداد بانوی کارآفرین را در دستور کار قرار دادیم که با توجه به این برنامه بتوانیم به خانم های خانه دار تلنگری بزنیم که آن ها هم می توانند با داشتن ایده های مختلف در کنار فرزندداری و فرزندپروری به اقتصاد خانواده کمک کنند.

فخرنبی اعلام نمود: با توجه به اینکه زنان سرپرست خانوار در استان بالغ بر 22 هزار نفر است و نسبت به میانگین کشوری بالا می باشد و رتبه 9 کشوری را دارا است، رویداد استانی بانوی کارآفرین با این رویکرد برنامه ریزی شده است.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان اظهار داشت: در جامعه زنان یکی از محورهای کاری، بحث مشاغل خانگی و بحث اشتغال بانوان و کمک به چرخه اقتصاد خانواده است.

او در ادامه افزود: با هدف اشتغال زایی برای بانوان رویداد بانوی کارآفرین را در دستور کار قرار دادیم که محورهای این رویداد ساماندهی مشاغل خانگی، توانمندسازی بانوان، بازارایابی فروش محصولات و اشتغال زایی گروهی می باشد و همچنین هدف دیگر ایجاد شغل های جدیدی است که با حفظ شأن و منزلت بانوان در استان هماهنگی داشته باشند.

فخر نبی دستگاه های اجرایی و ارگان هایی که به برگزاری این رویداد کمک خواهند کرد را نام برده و بیان کرد: یکی از ارگان هایی که در این رویداد جهت کمک به بسیج جامعه زنان سپاه استان اعلام آمادگی کرده است، معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت جوادالائمه (ع) استان برای حمایت از ایده های نو می باشد.

او در ادامه افزود: از دیگر ارگان ها کمیته امداد امام خمینی (ره)، اداره توسعه کارآفرینی و تعاون خراسان شمالی، دانشگاه کوثر و دانشگاه انقلاب اسلامی را می توان نام برد که در این مسیر همراه ما خواهند بود.

رهبر معظم انقلاب همواره تاکید ویژه ای درباره نقش همسری و مادری بانوان در خانواده داشته اند، ایشان می‌فرمایند: "زن در خانواده یک وقت در نقش همسری ظاهر می‌شود، یک وقت در نقش مادری ظاهر می‌شود؛ هر کدام یک خصوصیّتی دارند ... من بارها گفته‌ام، عقیده‌ام هم همین است، که مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظایف زن هم اینها است." در همین خصوص رویداد بانوی کارآفرین مشاغلی را در نظر خواهد داشت که بانوان بتوانند در منزل علاوه بر نقش مادری و همسری در چرخه اقتصاد نیز کمک کنند.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان در پایان گفت: این رویدا برای قشر بانوان مساجد و محلات، جوانان جویای کار و دانشجویان برنامه ریزی شده است.

 

انتهای پیام

خبرنگار / سهیلا سعیدی

زمان انتشار: چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۱:۵۶

شناسه خبر: 103994

مطالب مرتبط :
جلسه هم اندیشی برگزاری رویداد استانی بانوی کارآفرین

جلسه هم اندیشی برگزاری رویداد استانی بانوی کارآفرین

در جلسه هم اندیشی برگزاری رویداد استانی بانوی کارآفرین که به میزبانی معاونت علمی و پژوهشی سپاه استان برگزار گردید، معاون اجرایی سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی، مسئول بسیج زنان استان، مدیر مرکز مطالعات خانواده و زنان استان و تعدادی از مسئولین مربوطه دستگاه های اجرایی حضور داشته و برای برگزاری هر چه بهتر این رویداد ایده ها و پیشنهادات خود را بیان نمودند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب