کلنگ زنی و بهره برداری از ۴۹ پروژه در حوزه سلامت

دکتر سیدجواد پورنقی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در نشست با اصحاب رسانه که در محل سالن جلسات ستاد دانشگاه و با محوریت برنامه های دهه فجر و گزارش اقدامات حوزه سلامت برگزار شد، از کلنگ زنی و بهره برداری ۴۹ پروژه در حوزه سلامت در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان شمالی، دکتر سیدجواد پورنقی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه 49 پروژه حوزه سلامت در آستانه کلنگ زنی و بهره برداری است، گفت: بیش از 18 هزار مترمربع در حال حاضر به این 49 پروژه اختصاص داده شده است.

پورنقی بیان کرد: از بیمارستان 64 تختی شهرستان راز و جرگلان با بنای بیش از 7 هزار متر تا خانه بهداشت 75 متری روستای گز از پروژه هایی است که در این کلنگ زنی و بهره برداری تعریف می شود.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، برای اجرای این پروژه ها حدود ۱۰۰ مناقصه برگزار شده که با تکمیل این پروژه ها نیروی انسانی جهت اشتغال زایی جذب خواهند شد.

پورنقی اظهار داشت: در سال های گذشته دانشگاه علوم پزشکی تملک و دارایی خیلی بارزی به دلیل نبود پروژه های چشمگیر در حوزه سلامت نداشته که در صورت نبود تملک از یک درصد ارزش افزوده و مالیاتی که منابع فیزیکی را در کشور تامین کند، سهم زیادی را نمی توانستیم داشته باشیم.

او در ادامه افزود: با تعریف بیمارستان هایی مثل راز و جرگلان و تبدیل بیمارستان 32 تخته مانه سملقان به 96 تخت توانستیم تملک دانشگاه را کمی ارتقا دهیم.

پورنقی به ارتقا منابع انسانی اشاره کرد و گفت: شاخص کادر پرستاری یک درصد رشد کرده، همچنین تعداد نیروهای پزشک عمومی افزایش داشته و نیروی تخصصی حدود 100 نفر در این یک سال شروع به کار کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از حمایت بخش خصوصی در حوزه سلامت خبر داد و گفت: برای تعداد 35 داروخانه در چند ماهه اخیر مجوز صادر شد، کسانی که قصد سرمایه گذاری در حوزه سلامت دارند هیچ مشکلی در صدور پروانه نخواهند داشت و دانشگاه از بخش های خصوصی مثل افتتاح آزمایشگاهها و ... حمایت خواهد کرد.

پورنقی گفت: رویکرد دانشگاه علوم پزشکی از سمت تولید مقاله و تحقیقات به سمت تولید ثروت و فناوری پیش رفته است.

او اعلام داشت: یکی از پروژه های خیلی خوبی که از طرف نهاد ریاست جهوری و معاونت تحقیقات وزارتخانه حمایت می شود بحث اتاق تمیز (Clean Room) است، یکی از دانش های روز جهان بحث تکنولوژی های نانو سلول درمانی و تولید بافت ها می باشد که با ایجاد اتاق تمیز به این تکتولوژی خواهیم رسید.

پورنقی بیان کرد: این نیز یکی از اهداف ما است که این مبحث را اجرایی کنیم، در این رابطه اعتباری حدود 8 میلیارد تومان تخصیص داده شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: در حوزه فناوری و تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی 15 پله نسبت به سال گذشته در بین دانشگاه های همتراز صعود کرده و همچنین جایگاه دوم فن بازار و جایگاه سوم فناوری را در کشور کسب کرده ایم که مورد تقدیر وزارتخانه قرار گرفتیم.

 

انتهای پیام

خبرنگار / سهیلا سعیدی

زمان انتشار: چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۹:۱۸

شناسه خبر: 103995

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب