تمرکز جهاد دانشگاهی فارس بر آموزش‌های اشتغال‌محور

رییس جهاد دانشگاهی استان فارس گفت: جهاد دانشگاهی استان فارس در حال حاضر در ۱۷ نقطه جغرافیایی، آموزش های تخصصی کوتاه مدت اشتغال محور را برگزاری می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، امیرحسین استقلال در یک نشست خبری به مناسبت دهه فجر با تبریک چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: جهاد دانشگاهی یکی از مولدها و رویش های اصیل انقلاب اسلامی ایران به فرمان حضرت امام خمینی (ره) است که هرجا نیازی احساس شده، گلوگاهی بوده، در حل مشکل به مردم و نظام کمک کرده است.


وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی متولی دو دانشگاه بزرگ، هشت موسسه آموزش عالی و ۴۱ مرکز علمی کاربردی در سطح کشور است، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی در حوزه های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی ، اجتماعی ، پزشکی ، اقتصادی و هر آنچه مقتضیات زمان بوده، ورود خوب و جدی داشته است.


رییس جهاد دانشگاهی استان فارس ادامه داد: برای مثال در حوزه های مختلف اقتصادی بحث حمایت از شرکت های دانش بنیان ،  حوزه اجتماعی خبرگزاری ها و پژوهشکده‌ های گوناگون و آموزش های تخصصی را پیگیری می کنیم.


وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی در فارس سه گروه پژوهشی و پنج مرکز تخصصی دارد، اذعان کرد: در حال حاضر در ۱۷ نقطه جغرافیایی، آموزش های تخصصی کوتاه مدت در حال برگزاری است.


به گفته استفلال، در آموزش های کوتاه مدت در مراکز جهاد دانشگاهی، تمرکز بر آموزش های اشتغال محور است که بعد از طی دوره سبب شاغل شدن فرد شود .


وی پیرامون دیگر اقدامات جهاد دانشگاهی استان فارس عنوان کرد: دو همایش ملی در حوزه ادبیات و هنر و قرآن هر ساله در سطح دانشگاهی برگزار  می کنیم و همچنین در حال راه اندازی درمانگاه تخصصی سرطان هستیم.


رییس جهاد دانشگاهی استان فارس با اشاره به چندین مگاپروژه تعریف شده، شهر هوشمند ، ارتباط صنعت و دانشگاه به عنوان رسالت های جهاد دانشگاهی گلایه کرد: نقش و جایگاه جهاد دانشگاهی طی سالهای گذشته در استان فارس جدی گرفته نشده و فضای کافی برای فعالیت جهاد در نظر گرفته نشده است .


وی در ادامه سخنانش به برنامه های جهاد دانشگاهی در دهه فجر برای سه گروه دانشجویان ، مردم و کارکنان  اشاره کرد و افزود: مسابقات ورزشی، فرهنگی ، نشست عمومی برای کارکنان، خدمات پزشکی و مراقبتی رایگان، ثبت نام دوره های آموزشی جهاد دانشگاهی با ۲۲ درصد تخفیف  و راه اندازی مرکز مشاوره بخش مادر و کودک بصورت تخصصی که در دوران کرونا آسیب بسیاری مادران دیده اند از برنامه های جهاد دانشگاهی استان فارس برای آحاد مردم خواهد بود .

 

انتهای پیام /

زمان انتشار: چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 103997

مطالب مرتبط :
جهاد دانشگاهی فارس با پنج ساختار در حمایت از اشتغال و کارآفرینی/ آموزش‌های دانشگاهی ما تناسبی با صنعت کشور ندارد

رییس جهاد دانشگاهی فارس در گفتگو با علم و فناوری:

آموزش‌های دانشگاهی ما تناسبی با صنعت کشور ندارد

رییس جهاد دانشگاهی استان فارس گفت: به منظور ارتباط هر چه بهتر، مفیدتر و موثرتر دانشگاه با صنعت باید آموزش های دانشگاهی ما با نیازهای صنعت کشور تطابق بیشتری داشته و واقعی باشند.

مرکز شتابدهی

هم‌افزایی میان دستگاهی عاملی برای تسریع در رشد و پیشرفت

مرکز نوآوری و شتابدهی با همکاری جهاد دانشگاهی فارس و اداره کل ورزش و جوانان فارس توانسته ۲۲ رویداد چند ساعته با موضوعات کاربردی کسب‌و کار های نوپا برای ترویج نوآوری و شتابدهی با عناوین مختلف صندلی تجربه، تازه شو، چاره جو و... برگزار کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب