حضور وکیل رباتیک در دادگاه؛

هوش مصنوعی که وکالت می کند

ایده‌ی استفاده از وکیل رباتیک در دادگاه بسیار بحث ‌برانگیز است و حواشی زیادی در پی دارد. تا پیش از این هرگز هوش مصنوعی در دادگاه از متهم دفاع نکرده است. چنین اتفاقی می‌تواند قدمی روبه‌جلو در پیشرفت هوش مصنوعی باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، مدیرعامل شرکتی که قرار بود وکیل رباتیک مبتنی‌بر هوش مصنوعی به دادگاه بفرستد، می‌گوید به دلیل تهدید زندان، این پروژه را لغو کرده است. اوایل ماه جاری میلادی گفته شد برای اولین بار، هوش مصنوعی قرار است در قالب وکیل در دادگاه حاضر شود تا از فردی که به دلیل رانندگی با سرعت بالا جریمه شده است دفاع کند.

قرار بود یک آیفون با اپلیکیشن مخصوص در داخل جیب فرد مدعی ‌علیه قرار بگیرد و او از طریق عینکی هوشمند جلسه‌ی دادگاه را ضبط کند تا هوش مصنوعی استدلال‌های لازم را برای برنده شدن در پرونده ارائه دهد.

وکیل رباتیک، مبتنی ‌بر ابزارهای هوش مصنوعی ویژه‌ای نظیر ChatGPT و DaVinci است که متن می‌سازند. شرکت DoNotPay همین حالا نیز از ابزارهای مشابه برای اهدافی مثل دفاع در برابر اتهام سرعت بیش از حد استفاده می‌کند.

ایده‌ی استفاده از وکیل رباتیک در دادگاه بسیار بحث ‌برانگیز شد و حواشی زیادی در پی داشت. تا پیش از این هرگز هوش مصنوعی در دادگاه از متهم دفاع نکرده است. چنین اتفاقی می‌توانست قدمی روبه‌جلو در پیشرفت هوش مصنوعی باشد.

جاشوا براودر، مدیرعامل شرکت DoNotPay، می‌گوید چندین کانون وکلای ایالتی در آمریکا او را تهدید کرده‌اند که استفاده از وکیل رباتیک در دادگاه ممکن است به قیمت زندانی شدن براودر تمام شود. مقامات رسمی یکی از این کانون‌های وکالتی گفته‌اند استفاده از وکیل رباتیک در برخی از ایالت‌ها نمونه‌ی بارز قانون‌شکنی است و ممکن است مسئول اصلی پروژه تا ۶ ماه زندانی شود.

بدین ترتیب پس از حاشیه‌سازی فراوان، به‌این‌زودی‌ها قرار نیست شاهد حضور وکیل رباتیک در دادگاه باشیم. مدیرعامل DoNotPay می‌گوید این شرکت همچنان به استفاده از هوش مصنوعی در پروژه‌های مختلف ادامه خواهد داد.

زمان انتشار: جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰:۰۲

شناسه خبر: 104032

مطالب مرتبط :
هوش مصنوعی ChatGPT دنیا را حیرت‌زده کرده است

شرکت اوپن ای‌آی (Open AI)؛

هوش مصنوعی ChatGPT دنیا را حیرت‌زده کرده است

توفان آنلاین چت‌باتChatGPT، بار دیگر اهمیت رشد دسترسی به تکنولوژی‌های دیجیتالی مانند هوش مصنوعی را عیان کرد. این چت‌بات وظایف مختلفی انجام می‌دهد و به سادگی در دسترس و استفاده از آن مقرون به‌صرفه است. تعداد کاربران این چت‌بات در یک هفته اول از مرز یک میلیون نفر گذشت. مایکروسافت ۱۰میلیارد دلار در شرکت مالک این چت‌بات سرمایه‌گذاری کرده است.

ابزاری هیجان‌انگیز برای تغییر دیالوگ فیلم‌ و سریال

هوش مصنوعی TrueSync؛

ابزاری هیجان‌ انگیز برای تغییر دیالوگ فیلم‌ و سریال

ابزار هوش مصنوعی TrueSync به سادگی دیالوگ فیلم‌های سینمایی را تغییر می‌دهد تا انقلابی در صنعت فیلم‌سازی ایجاد شود.

سگ رباتیک که می تواند راه برود یا بدود

با سرعت ۳ متر در ثانیه؛

سگ رباتیک که می تواند راه برود یا بدود

یک سگ رباتیک به نام رایبو (RaiBo) قادر است با سرعت سه متر در ثانیه حتی در زمین‌های شنی بدود. متخصصان می‌گویند، هدف از توسعه این فناوری، گسترش دامنه کاربرد ربات‌های چهارپا برای خدمت به بشر است.

سازمان غذا و داروی آمریکا

بهبودی بیماران مبتلا به سکته با «اگزواسکلتون» با تجهیزات رباتیک نوین

در آمریکا بیماران مبتلا به سکته به زودی می توانند از تجهیزات رباتیک نوین در فرایند بهبودی خود بهره می برند

وقتی هوش مصنوعی نمی تواند چهره انسان را تشخیص دهد

فریب هوش مصنوعی در تشخیص؛

وقتی هوش مصنوعی نمی تواند چهره انسان را تشخیص دهد

یک شرکت ایتالیایی، لباس‌هایی با طراحی شلوغ ارائه داده است که می‌توانند هوش مصنوعی را در تشخیص چهره افراد بدون ماسک فریب دهند.

رونمایی از بازوی رباتیک مجهز به دوربین هوشمند

ساخت و رونمایی از بازوی رباتیک مجهز به دوربین هوشمند

بازوی رباتیک چند منظوره مبتنی بر هوش مصنوعی با کاربری آسان است که فناوری‌های پیشرفته هوش مصنوعی را با بازوی ماژولار ترکیب می‌کند تا کار‌های پیچیده را با دقت بالا انجام دهد.

هوش مصنوعی یک شبیه ساز مغز انسان یا فراتر از آن است

مبحثی دیگر از هوش مصنوعی:

هوش مصنوعی یک شبیه ساز مغز انسان یا فراتر از آن است

آیا هوش مصنوعی یک شبیه سازی از مغز انسان است یا یک برنامه‌ای جداگانه و فراتر از آن است

یک طرح انقلابی در راه صحن علنی مجلس

یک طرح انقلابی در راه صحن علنی مجلس

یک طرح انقلابی در راه صحن علنی مجلس

انجام خدمات حقوقی داخلی و بین المللی توسط موسسه حقوقی و داوری

انجام خدمات حقوقی داخلی و بین المللی توسط موسسه حقوقی و داوری "عدالت پارسه"

اکرم محمدی دانشجوی دکترای حقوق بین الملل در مورد فعالیت موسسه حقوقی خود گفت : دپارتمان بسیار قوی و مجرب این مجموعه با تمام قوا تلاش می کند تا مشکلات عزیزان را اولا با صلح وسازش و ثانیا با راهکارهای سریع و کم هزینه حل نماید که این امر باعث می شود در این چرخه ی اقتصادی نابسامان مردم گرامی کشورمان با صرف کمترین وقت و هزینه و با آرامش خاطر مشکلاتشان را حل نمایند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب