یک متخصص چشم:

طب سنتی در چشم پزشکی هیچ جایگاه علمی ندارد

یک متخصص چشم گفت: طب سنتی در چشم پزشکی هیچ جایگاهی ندارد و به جز آسیب زدن به چشم و بافت های چشم هیچگونه درمانی ندارد.

حسن اکبری متخصص چشم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری گفت: خشکی چشم عوامل مختلفی دارد ما برای اینکه سطح چشممان شفاف باشد و راحت بتوانیم ببینیم باید ترشحات مایع و همچنین چربی هایی در سطح اشکمان وجود داشته باشد که باعث راحت حرکت کردن پلک سطح چشم باشد و دیدمان راحت تر و شفاف باشد.

او اظهار کرد: یک سری غدد در لبه پلک ترشحات چربی انجام می دهند و به اشک وارد می کنند حالا به علل مختلف در بعضی افراد این غدد کار خود را به خوبی انجام نمی دهند یا کیفیبت چربی که وارد می شود غلیظ تر بوده  و راحت باعث شفاف شدن و عدم تبخیر اشک نمی شود، بنابراین افرادی که در محیط بالاتر از سطح دریا هستند این مشکل را شدت می بخشد.

اکبری ادامه داد: افرادی که چنین مشکلی را دارند باید از کمپرست گرم استفاده کنند، به این صورت که یک یا دوبار یک پارچه نم‌دار را گرم کنند و روی چشم های بسته قرار دهند و می توانند شامپو بچه را روزی یک یا دوبار رقیق کنند و لبه پلک شستشو و سپس با آب ولرم کاملا شامپوها را پاک کنند که این روش  می تواند به درمان اولیه کمک کند.

او اذعان داشت: در بعضی مواقع خشکی چشم بسیار شدید است که نیاز به درمان های دارویی دارد و باید توسط متخصصین چشم، درمان های لازم تجویز شود.

اکبری با اشاره به اینکه طب سنتی در چشم پزشکی هیچ جایگاهی ندارد و به جز آسیب زدن به چشم و بافت های چشم هیچگونه درمانی ندارد گفت: چنین درمان هایی اعتقادات غلط هستند که معمولا ریشه علمی ندارد .

او بیان می کند: به طور کلی از دستکاری چشم باید خودداری شود و اگر صرفا" نیاز به درمان باشد با روش‌هایی که گفته شد درمان شود.

اکبری عنوان کرد: معمولا افرادی که حساسیت چشمی داشته باشند،  پشت چشمشان واکنش‌هایی ایجاد می شود مانند تاول‌های هستند که فرد احساس می کنند در داخل چشمش جسم خارجی وجود دارد و با پلک زدن می‌خواهند از مشکل رهایی پیدا کنند بنابراین این‌ها دچار خشکی چشم نیستند و یک واکنش های حساسیتی است که این مشکل به راحتی حل خواهد شد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 104041

مطالب مرتبط :
دانشجویان

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد:

دانشجویان سربازان جهاد تبیین هستند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد گفت: دانشجویان به‌عنوان سربازان جهاد تبیین مسئولیت بسیار حساسی در این مقطع زمانی دارند.

هشدار درباره خطر ابتلا به کبد چرب / این توصیه را جدی بگیرید

هشدار درباره خطر ابتلا به کبد چرب / این توصیه را جدی بگیرید

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد افرادی که از الگوهای غذایی دارای لبنیات و سبزیجات استفاده می‌کنند کمتر با خطر ابتلا به کبد چرب غیرالکلی روبه‌رو هستند.

تکنولوژی ایران و روسیه

چشم انداز استان قزوین برای تقویت تبادل فناوری با کشور روسیه

استان قزوین و کشور روسیه در این چند سال گذشته در زمینه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی همکاری‌های بسیاری داشته‌اند و اکنون چشم اندازی در حوزه تبادل فناوری بین آن‌ها ترسیم شده است.

انتشار کتاب

انتشار کتاب " مدیریت یکپارچه منابع آب "

کتاب « مدیریت یکپارچه منابع آب ( مواردی از آفریقا، آسیا، استرالیا، آمریکای لاتین و ایالات متحده آمریکا)» به تألیف ادسون دی اولیویرا ویرا، ساموئل ساندووال- سولیس، والمیر دی آلبوکرک پدروسا و جی پابلو اورتیز-پارتیدا و توسط علی شفیعی سرارودی کارشناس دانشکده مهندسی آب و محیط‌زیست دانشگاه شهید چمران اهواز و ویراستاری علمی دکتر منا امیدواری نیا دکترای سازه های آبی دانشگاه شهید چمران اهواز و ویراستاری ادبی و فنی دکتر سکینه علوی پور دکترای مهندسی کشاورزی دانشگاه شهید چمران اهواز در۳۱۸ صفحه ترجمه و به همت شعبه انتشارات جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری منتشر شد.

برای مراقبت از چشم ها به چه نکاتی باید توجه کنیم

برای مراقبت از چشم ها به چه نکاتی باید توجه کنیم

بهترین روشها برای مراقبت از چشم ها چه مواردی هستند

مصرف زیاد قهوه خطر نابینایی

پزشکان هشدار دادند:

نوشیدن زیاد قهوه نابینایی "آب سیاه" را چند برابر می کند

محققان دانشکده پزشکی آیکان، هشدار دادند: مصرف مقدار زیاد قهوه روزانه ممکن است خطر ابتلا به گلوکوم ("آب سیاه") را برای کسانی که دارای استعداد ژنتیکی برای فشار چشم بالاتر هستند، بیش از سه برابر افزایش دهد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب