بنیاد نوبل اعلام کرد؛

دانش آموز قزوینی جایزه نوبل گرفت

دانش آموز قزوینی که در بین ۱۰ دانش‌آموز برتر جهان قرار گرفت، جایزه نوبل خود را دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، رامتین قاسم‌پور، دانش‌آموز قزوینی با شرکت در مسابقه جهانی طرح پرسش تحت عنوان prize Inquiry، که برگزیده‌ شد و توانست در جمع ۱۰ دانش‌آموز برتر جهان قرار گیرد، جوایز خود را دریافت کرد.

بنیاد نوبل از رامتین قاسم پور خواسته بود وقتی مدال به دستش رسید عکسی برای سایت پرسش مرزهای مولکولی ارسال کند.

وی برای نشان دادن فرهنگ غنی ملی اسلامی ایران در کنار پرچم جمهوری اسلامی ایران، تصویری ماندگار در مکان تاریخی سرای سعدالسلطنه قزوین از خود ثبت نمود.

گفتنی است، مسابقه جهانی طرح پرسش تحت عنوان prize Inquiry، هرساله به همت مؤسسه Frontiers Molecular در سوئد باهدف ایجاد کنشگری و پرسشگری در بین دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

معیار برتری در این مسابقه طرح پرسشی شفاف، کاربردی و دقیق است.سؤالی که رامتین قاسم‌پور برای شرکت در این مسابقه مطرح کرد این بود که «اساس مولکولی توجه کردن چیست؟ چرا زمانی که به صدای ساعت فکر می‌کنیم صدای آن بیشتر از زمانی است که به آن فکر نمی‌کنیم؟»

رامتین قاسم‌پور پیش‌ازاین، در تحقیق ساخت ژل ضدعفونی‌کننده بهبودیافته با نانو ذرات نقره، رتبه اول المپیاد علوم پایه و در سایر عرصه‌های علمی همچون جشنواره جابربن‌حیان برگزیده استانی، در جشنواره ابن‌سینا و جشنواره دانشگاه شریف نیز با ساخت یک پهپاد رتبه اول را کسب کرده است.

زمان انتشار: سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 104051

مطالب مرتبط :
مناظره 

مرحله مقدماتی مسابقات مناظره دانشجویان در قزوین پایان یافت

مرحله مقدماتی مسابقات مناظره دانشجویان در قزوین بین ۱۶ گروه به صورت حذفی و به مدت ۲ روز برگزار شد که مرحله مقدماتی در حال حاضر پایان یافته است.

سفیر کوبا

سفیر کوبا در جمهوری اسلامی ایران؛

مرکز آموزش زبان فارسی در یکی از دانشگاه های کوبا راه اندازی می شود

سفیر کوبا در جمهوری اسلامی ایران گفت: دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) اولین دانشگاهی است که مایل به همکاری دوجانبه در راستای ارتقاء سطح علمی است و بر این اساس نیز تحقیقات زیادی در رابطه با سطح علمی و کیفیت اساتید و مدیران این دانشگاه از سوی کارشناسان و اساتید ذیربط کوبایی انجام شده است.

رییس پارک علم و فناوری

رئیس پارک علم و فناوری قزوین خبر داد؛

افزایش ۴۳ درصدی شرکت های دانش بنیان در قزوین

رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین می گوید : ما در سال ۱۴۰۰ در کل استان قزوین ۹۲ شرکت دانش بنیان داشتیم که امسال این شرکت ها به ۱۳۲ رسیده است بنابراین در این حوزه نیز شاهد افزایش ۴۳ درصدی بوده ایم.

آزمون علمی

آزمون علمی"برپا"درخرمشهربرگزارشد

هدف ازبرگزاری این آزمون شناسایی دانش آموزان نخبه وحمایت ازآن ها تا رسیدن به کنکوراست.

ویدیو کنفرانس

وزیر علوم :

دانشگاه بین المللی قزوین در پذیرش دانشجویان غیر ایرانی رشد چشمگیری داشته باشد

وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری می گوید : انتظار داریم در بخش پذیرش دانشجویان غیرایرانی، دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) رشد چشمگیری در سال­ آینده داشته باشد.

واکسیناسیون دام

مدیر کل دامپزشکی استان قزوین مطرح کرد:

آغاز واکسیناسیون بالغ بر ۱ میلیون راس دام علیه تب برفکی در استان قزوین

مدیر کل دامپزشکی استان قزوین می گوید: بیماری تب برفکی یکی از مســری ترین بیماری  ها در دام سـبک وسنگین محسوب می شود لذا   واکسیناسیون بیش از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار راس دام علیه تب برفکی در استان آغاز شده است.

خواجه

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان؛

معلمان کار و فناوری بایدسفیران فناوری در مدارس باشند/ کانون های شکوفایی و خلاقیت سکوی پرتاب دانش آموزان به سمت فناوری است

رضا خواجه حسنی گفت: مربیان و معلمان و حوزه کار و فناوری اگر با ادبیات روز حوزه فناوری کشور و دنیا آشنا شوند می توانند دانش آموزان را به آن سمت هدایت کنند و بسیج آمادگی لازم را دارد تا با کمک پارک علم و فناوری این معلمان را به سمت حوزه فناوری هدایت کرده تا سفیران فناوری در مدارس استان شوند.

رقابت ۱۴۰۰ دانش آموزاز سراسر استان در مرحله اول  المپیاد علمی

رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد

رقابت ۱۴۰۰ دانش آموز خراسان جنوبی در مرحله اول المپیاد علمی

رستمی رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش خراسان جنوبی از حضور و رقابت ۱۴۰۰ دانش آموز خراسان جنوبی در مرحله اول المپیاد علمی خبرداد و گفت: این المپیاد طی ۴ مرحله به صورت کشوری و جهانی برگزار می شود.

دانش بنیان

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

تعداد شركت های دانش بنیان دانشگاه علوم پزشكی قزوین افزایش یافت

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قزوین می گوید: تعداد شركت های دانش بنیان دانشگاه علوم پزشكی قزوین افزایش یافت و به چهار شرکت رسید.

مدیر کل آموزش و پرورش

نخستین کنفرانس علمی، آموزش و پرورش و بصیرت برگزار می شود

مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین می گوید: نخستین کنفرانس علمی، آموزش و پرورش و بصیرت، توسط اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین برگزار می شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب