۱۴۷ موتورخانه‌ در ایلام اصلاح و بهینه‌سازی شد

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت : اجرای این طرح گامی در راستای کاهش هدر رفت انرژی، اصلاح مصرف گاز در موتورخانه و فرصتی مناسب برای انجام اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه است

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری استان ایلام، "محمود کشاورز" مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از اصلاح و بهینه‌سازی ۱۴۷ موتورخانه در ۹ ماهه اول سال‌جاری خبر داد.

وی با بیان اینکه مبلغی بالغ بر 15 میلیارد ريال در راستای بهینه‌سازی مصرف گاز موتورخانه‌ها در بخش‌های مختلف اداری، خانگی، تجاری و آموزشی هزینه شده عنوان کرد: این طرح بصورت رایگان صورت گرفته و شامل اصلاح و ترمیم عایق‌کاری موتورخانه، تنظیم مشعل و نصب رسوب‌گیر سختی آب برای مشترکین بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام اذعان کرد: از ابتدای شروع این طرح تا کنون، تعداد ۴۲۱ مشترک در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۳۳۵ مورد اجرا و ۸۶ مورد دیگر در دست اقدام است.

کشاورز عنوان کرد: از ابتدای این طرح مبلغی بالغ بر 32 میلیارد ريال به پیمانکاران مجری در راستای بهینه‌سازی مصرف گاز موتورخانه‌های اداری، خانگی، تجاری و آموزشی پرداخت شده است.

وی افزود :  طرح ملّی اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌ها در سال ۱۳۹۹ آغاز شده و متقاضیان پس از ثبت‌نام در سامانه شرکت ملّی گاز، با توجه به میزان مصرف گاز موتورخانه، مشمول پرداخت کمک هزینه اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه حداکثر تا ۱۰۰ درصد هزینه اجرای آن از سوی شرکت گاز استان می‌شوند.

کشاورز تصریح کرد: در این طرح سه عامل اصلی صرفه‌جویی در مصرف موتورخانه‌ها شامل عایق‌کاری، نصب رسوب‌گیر آب ورودی و تنظیم مشعل توسط ناظرین شرکت گاز مورد بررسی قرار گرفته و یک شرکت مورد تأیید و دارای صلاحیت، بعنوان مجری طرح انتخاب و پس از انعقاد قرارداد با مالک ساختمان، بسته به میزان نیاز موتورخانه به اصلاح و بهینه‌سازی، مبالغی که در سامانه بهینه‌سازی به آن تعلق گرفته است توسط شرکت گاز به مجری پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح گامی در راستای کاهش هدر رفت انرژی، اصلاح مصرف گاز در موتورخانه و فرصتی مناسب برای انجام اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه است اظهار کرد:  امیدواریم مردم از این فرصت استفاده کنند و با استفاده از پرداخت هزینه توسط شرکت گاز، هزینه‌های مستمر مصرف گاز و استهلاک موتورخانه و آلاینده‌های زیست محیطی را کاهش دهند.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام در پایان اظهارات خود اذعان کرد: انتظار داریم ادارات دولتی که دارای موتورخانه فرسوده یا راندمان پایین می‌باشند و مصرف گاز بیش از استاندارد دارند، در سامانه https://goc.nigc.ir  ثبت نام کرده و از مزایای این طرح ملّی بصورت رایگان بهره‌مند شوند.

انتهای پیام / ن

 

زمان انتشار: یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۶:۳۶

شناسه خبر: 104105

مطالب مرتبط :
در بحث شناسایی و زنجیره‌های ارزش مشاغل خرد و خانگی ضعف داریم/شناسایی ۱۷ مزیت در استان اصفهان

مدیر دفتر اشتغال جهاد دانشگاهی اصفهان:

در بحث شناسایی و زنجیره‌های ارزش مشاغل خرد و خانگی ضعف داریم/شناسایی ۱۷ مزیت در استان اصفهان

مدیر دفتر اشتغال جهاد دانشگاهی اصفهان با اشاره به این که در بحث شناسایی و زنجیره‌های ارزش مشاغل خرد و خانگی ضعف داریم، گفت:تقریبا برآوردی که از ۲۸ شهرستان استان و روستاها زیر مجموعه آن داشتیم؛ حدود ۱۷ مزیت شناسایی شده و اگر استان را بعنوان پهنه بزرگ از نظر مشاغل خانگی و مزیت‌ها در نظر بگیریم حدود ۵۰ تا ۶۰ تولید مزیت است.

پیاده‌سازی آیتم‌های آمیخته بازاریابی در مناطق روستایی نیازمند تشکل است

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان:

پیاده‌سازی آیتم‌های آمیخته بازاریابی در مناطق روستایی نیازمند تشکل است

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: آیتم‌های آمیخته بازاریابی قابل پیاده‌سازی و انجام در مناطق روستایی هست اما نیازمند تشکل است که تولید کنندگان خرد را تحت خود بگیرد و با ایجاد استراتژی بازاریابی مناسب به تولیدکنندگان کمک کند.

ت

دانشگاه ایلام اعلام کرد؛

صعود ۷۶ پله ای دانشگاه ایلام در نظام رتبه بندی سایمگو

رئيس دانشگاه ايلام از ارتقاء جایگاه این دانشگاه در نظام رتبه بندی سایمگو خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب