افتتاح شد؛

اولین پردیس علم و فناوری انرژی کشور

پردیس علم و فناوری انرژی خوزستان دوشنبه ۱۰ بهمن ماه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری،دکترزلفی گل وزیر علوم،در آیین افتتاح این پردیس که باحضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان و رییس پارک علم و فناوری استان خوزستان و نیزجمعی از روسای مدیران دانشگاه‌های آزاد و دولتی برگزار شده بود،گفت: همکاری پارک علم و فناوری خوزستان و دانشگاه آزاد بسیار ارزشمند بوده و امیدواریم این همکاری منشا خیر و برکت برای استان زر خیز خوزستان باشد. 
دکتر علی افروس رییس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان نیز در این مراسم  با بیان این مطلب که دانشگاه آزاد اسلامی در سالهای اخیر با سیاست گذاری واقع بینانه  دکتر طهرانچی شاهد تحول و پیشرفت های چشمگیر هستیم  گفت :  این دانشگاه با  تدوین سند توسعه و تحول و تعالی دانشگاه براساس منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و سند چشم انداز توسعه کشور گام های اساسی در بخش فناوری برداشته است.

وی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های فناورانه و شرکت‌های دانش بنیان  دانشگاه آزاد اسلامی  خوزستان  افزود : این دانشگاه   می تواند  هم راستا با سیاست های کلی  با تکیه بر نیروی انسانی (اعضای هیات علمی و کارکنان) و تجهیزات و امکانات در خور توجه در سطح استان در صورت حمایت، ضمن رفع مشکلات و نیازهای فناورانه نقش بسزایی در توسعه و ایجاد اشتغال پایدار داشته باشد. 
افروس تصریح کرد:  دانشگاه آزاد اسلامی  خوزستان دارای 6 مرکز رشد فعال با استقرار بیش از 76 هسته و واحد فناور و شرکت دانش بنیان در شهرهای اهواز، دزفول، شوشتر، رامهرمز، بهبهان، امیدیه به همراه   یک  سرای نوآوری در حوزه تخصصی انرژی (نفت، گاز و پتروشیمی) در واحد اهواز  است  و بزودی نیز سرای نوآوری صادرات در منطقه آزاد اروند  تاسیس و راه اندازی می شود .
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان افزود: پردیس علم و فناوری انرژی خوزستان در زیر بنایی به مساحت بیش از ۵ هزار متر مربع با  همکاری پارک علم و فناوری خوزستان  تاسیس و راه اندازی شده است. 
افروس با اشاره به فعالیت  11 مرکز تحقیقاتی در دانشگاه آزادداسلامی  خوزستانن گفت: کلیه واحدهای دانشگاهی این استان از کارگاه های و آزمایشگاه های تحقیقاتی مناسبی بهره مند و برخوردار هستند .
رییس دانشگاه آزاد اسلامی  خوزستان  با بیان این مطلب که  براساس سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1405 در هر شهری، حداقل یک مرکز رشد و یک سرای نوآوری تخصصی وجود خواهد داشت ، از برنامه های این دانشگاه حوزه  زیر ساخت فناوری در سال آینده خبر داد و گفت :
در سال  آینده  کانون خلاقیت  شهرستان شوش و همچنین  مراکز رشددر واحدهای آبادان و ایذه و سرای نوآوری کشاورزی در دزفول و شیلات در واحد آبادان  تاسیس و راه اندازی می شوند .
افروس برقراری ارتباط با سازمانها، شرکت ها و صنایع استان  در بخش های خصوصی و دولتی یکی از موفقیت های دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان خواندو گفت:در راستای نیل به اقتصاد مقاومتی و تولید، اشتغال دانش بنیان،  این دانشگاه  ۲۱ سند همکاری با صنایع و سازمان مختلف امضا و عملیاتی کرده است.  
وی این سندها را شامل طراحی و ساخت تجهیزات نفتی (آچار هیدرولیکی فار)،استپ رینگ، طراحی و ساخت دریچه های هوشمند الکترونیکی،  طراحی و ساخت و بومی سازی دستگاه های آزمایشگاه های مهندسی سطح پیشرفته و نانو مواد،  بازرسی فواصل طولانی با امواج فراصوت هدایت شده برای تشخیص خوردگی طراحی،ارتقاء و ساخت دستگاه کنترل دما، سطح مایع و ثبت تغییرات طولی در دستگاه آزمایشگر تحکیم مکانیک خاک،طراحی و ساخت انواع آب بندمکانیکی (مکانیکال سیل) مورد استفاده در صنایع،  تولید و بومی سازی پوشش های پلیمری، طراحی و ساخت بازوهای صنعتی،ساخت و تولید دستگاه استرلیزاسیون و ضد عفونی محیط هایindoor،طراحی و ساخت مدار هوشمند سازی تابلو برق صنعتی،طراحی و ساخت انواع لنت های کامپوزیتی، طراحی و ساخت سامانه های هوشمند نیمه صنعتی، طراحی و ساخت سامانه ی تولید آب مقطر خورشیدی با استفاده از جاذب پوکه ی معدنی و پتاسیم پر منگنات، طراحی و ساخت جاذب کربن فعال از ضایعات کشاورزی (نیشکر) در فیلترهای دستگاههای تصفیه آب،معماری سازمانی و هوشمند سازی صنعتی ترکیب سرویس های پتروشیمی با IIOT،طراحی و ساخت دستگاه پایش و کنترل فرآیند صنایع کشاورزی و شیلات،تکثیر انبوه پایه پسته UCB1 با بهره گیری از فن آوری کشت بافت گیاهی،طرح ایجاد پایگاه های داده شهری و تهیه نرم افزارهای ممیزی شهری،پیاده سازی ایده RCFA برای تجهیزات دوار و ثابت در صنایع داخلی،تعمیر و بازسازی انواع برد، طراحی و ساخت رله های حفاظتی دیجیتال آور/ اندر ولتاژ،جهت استفاده در شبکه های فوق توزیع و انتقال برق قدرت،طراحی و ساخت بردهای جرثقیل های صنایع فولادی،طراحی و تولید مکمل غذایی آبزیان (آکوا نوتری پارس) عنوان  کرد .

زمان انتشار: سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 104168

مطالب مرتبط :
هفتادو یکمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور

هفتادو یکمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور

مراسم افتتاحیه هفتادو یکمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور با حضور محمد علی زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری، هاشم داداش‌پور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان و بیش از ۱۲۰ معاون دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام دانشگاه در سالن اجتماعات دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.

مسئولان با درایت آموزش عالی را به مقصد برسانند

مسئولان با درایت آموزش عالی را به مقصد برسانند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: مسئولان باید با درایت، ادراک و توجه به اولویت در این فرصت محدود، آموزش عالی را به مقصد برسانند.

تاکید وزیر علوم بر شتاب‌بخشی طرح‌های عمرانی دانشگاه چمران اهواز

تاکید وزیر علوم بر شتاب‌بخشی طرح‌های عمرانی دانشگاه چمران اهواز

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر شتاب بخشی روند اجرای طرح‌های عمرانی دانشگاه چمران اهواز به عنوان سرمایه ملی تاکید کرد.

پیاده‌سازی آیتم‌های آمیخته بازاریابی در مناطق روستایی نیازمند تشکل است

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان:

پیاده‌سازی آیتم‌های آمیخته بازاریابی در مناطق روستایی نیازمند تشکل است

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: آیتم‌های آمیخته بازاریابی قابل پیاده‌سازی و انجام در مناطق روستایی هست اما نیازمند تشکل است که تولید کنندگان خرد را تحت خود بگیرد و با ایجاد استراتژی بازاریابی مناسب به تولیدکنندگان کمک کند.

   نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس ۲۰۲۳ .

شمارش معکوس برای آغاز دوازدهمین نمایشگاه اینوتکس؛

بزرگترین گردهمایی نوآوران و فناوران

رییس پارک فناوری پردیس از سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی در این پارک خبر داد و گفت: نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس ۲۰۲۳ دوازدهم اردیبهشت ۱۴۰۲ برگزار می شود.

مرکز رشد هشتگرد

افتتاح مرکز رشد دانشگاه آزاد هشتگرد

با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۱ با عنوان تولید دانش بنیان، اشتغال آفرین و لزوم تحقق این امر در سطوح مختلف علمی بالاخص در سطح دانشگاه که ورودی اصلی صنعت در چشم انداز توسعه صنعتی می باشد مرکز رشد دانشگاه آزاد واحد هشتگرد توسط مسئولین استانی افتتاح شد.

انعقادتفاهم نامه پژوهشی و توسعه فناوری شرکت ملی مناطق نفت خیزجنوب با پارک علم وفناوری خوزستان

انعقادتفاهم نامه پژوهشی و توسعه فناوری شرکت ملی مناطق نفت خیزجنوب با پارک علم وفناوری خوزستان

مهندس علیرضا دانشی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و دکتر محمد راضی جلالی رئیس پارک علم و فناوری استان خوزستان، در راستای رفع نیازهای فناورانه و راهبردی و ایجاد بستری مناسب جهت تحقق اقتصاد دانش‌بنیان از بستر شرکت های بومی این استان، تفاهم‌نامه‌ همکاری مشترک امضا نمودند .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب