استاندار هرمزگان

اکتشاف پهنه‌های معدنی استان در اولویت باشد

به ازای هر درختی که در اکتشافات معدنی آسیب ببیند باید ۱۰ درخت کاشته شود صادرات گچ از استان تسهیل و تسریع شود

 به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان، مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان، در بیست و سومین نشست شورای معادن استان هرمزگان، با تاکید بر لزوم اکتشاف پهنه‌های معدنی استان تاکید‌کرد: بایستی در این راستا دستگاه‌های مسئول نهایت همکاری را داشته باشند ضمن اینکه حفظ محیط‌زیست و ذخیره‌گاه‌های طبیعی در اکتشافات در اولویت قرار دارد و اگر درختی هم در این فرآیند آسیب دید به ازای آن بایستی ۱۰ درخت کاشته شود. وی افزود: در حال حاضر یکی از مطالباتی که استانداران از وزارت صمت دارند و در  پیگیری آن مصر هستند متقاعد کردن وزارت صمت و ایمیدرو برای اکتشاف پهنه‌های معدنی در استان‌هایشان است چرا که بسیاری از پهنه‌ها، ظرفیت‌هایشان شناسایی نشده است و بلا استفاده مانده‌اند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، با بیان اینکه طبق نظر کارشناسان در سنگ آهنِ باطله، درصد قابل توجهی سیلیس وجود دارد، گفت: اگر معادن آهن هماتیت در استان فعال شود می‌توان با استفاده از آهن‌رباهای قوی، سیلیس را از آن جدا کرد و دغدغه تامین این ماده معدنی در تولید شیشه را از بین برد.

مهندس دوستی تاکید‌کرد: ظرفیت معادن گچ در استان بسیار بالا است و با توجه به میزان ذخایری که داریم لازم است صادرات این محصول را تسهیل کنیم چرا که مانع‌تراشی در این فرآیند موجب می‌‌شود بازار گچ را به عمانی‌ها واگذار کنیم از این رو لازم است با اصلاحات نرم‌افزاری این فرآیند تسریع شود. استاندار هرمزگان، در بررسی مطالبات صادرکنندگان گچ، عنوان‌کرد: بنا بر دستور رئیس جمهور، در راستای تسهیلِ توسعه، ماشین‌آلاتی که توان تولید آن‌ها در کشور وجود ندارد را می‌توان با هماهنگی استانداران از خارجِ کشور وارد کرد و در بحث احداث ریل برای ترانزیت نیز زیرسازی را دولت انجام می‌دهد و بخش خصوصی می‌تواند با روسازی کار خود را پیش ببرد.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 104205

مطالب مرتبط :
لر

همزمان با ایام الله دهه فجر؛

مرکز پزشکی هسته‌ای بندرعباس افتتاح شد

استاندار هرمزگان از بهره‌برداری ۱۰۰ میلیارد تومان تجهیزات درمانی در استان خبر داد.

۳۶

افتخار آفرینی نخبگان علمی استان هرمزگان در آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی ایران

تیم کاری دکتر غلامرضا زعیمی و دکتر مهدی ملاحی موفق به دفاع از ایده برتر خود و دریافت مجوز از پارک علم و فناوری شد.

;'/

رئیس دادگستری کل استان لرستان:

لزوم گسترش فرهنگ حفظ درخت و حفظ محیط‌زیست/ عملکردهای منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان درسال ۹۶

رئیس دادگستری کل استان لرستان گفت: باید با طبیعت مهربان بود و بایستی سعی کنیم فرهنگ حفظ درخت و حفظ محیط‌زیست را گسترش دهیم چراکه مسلم است که کاهش درختان، خطرات جدی را به همراه دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب