شهردار قزوین:

از ساخت پهپادهای آتش نشان حمایت می‌کنیم

شهردار قزوین گفت: شهرداری برای سرمایه گذاری و ساخت پهپادهای آتش نشان از محصولات جوانان نخبه و شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قزوین، مهدی صباغی روز چهارشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: در دیداری که با مدیرعامل شرکت فرابرد برای تولید محصول پهپاد آتش نشان و امدادی داشتیم،‌ اعلام آمادگی شد تا در زمینه سرمایه‌گذاری برای مطالعه و تولید پهپاد آتش نشان کارهای جدی صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: تولید محصولی کارآمد که بتواند در موضوع خاموش کردن آتش و همچنین در زمینه امدادرسانی و نجات انسان‌ها در زمان حادثه وارد عمل شود، نیاز ما و سازمان آتش‌نشانی بوده و می‌توان با تولید یک محصول مشترک که از نظر کاربردی در سطح عالی قرار دارد وارد میدان شد.

صباغی تصریح کرد: محصول تولیدی ابتدا باید از جهت هزینه‌ای به‌ صرفه باشد و سپس بتواند نیاز خدمات شهری و آتش نشانی‌های کشور را تأمین کند که به نظرم با توجه به ظرفیت‌های موجود شهر قزوین می‌تواند پایلوت تولید این محصول در کشور باشد.

شهردار قزوین تاکید کرد: استفاده از توان علمی شرکت های دانش بنیان و محصولات آنان گامی موثر در راستای رفع معضلات حوزه مدیریت شهری است و قطعا از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه شهری حمایت می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه رویکرد شهرداری همواره استفاده از ایده‌های نو و مبتکرانه بوده است، گفت: اعتقاد داریم که حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استفاده از محصولات تولید شده آنان در حوزه مدیریت شهری و خدمات به مردم شهر، از وظایف جدی شهرداری است.

صباغی خاطرنشان کرد: همانگونه که این مهم همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری است،ما نیز از هر نوع محصول کارآمدی که حاصل دانش و مهارت جوانان نخبه کشور باشد،استقبال می کنیم.

وی یادآور شد: مذاکره و گفت‌گو برای رسیدن به یک روش، همکاری مشترک در این زمینه و وارد کردن سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری و سازمان آتش‌نشانی می‌تواند گام نخست باشد تا بتوانیم هرچه سریعتر در حوزه حمایت از تولیدات دانش بنیان گام برداریم.

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 104233

مطالب مرتبط :
رییس پارک علم و فناوری

رئیس پارک علم و فناوری قزوین خبر داد؛

افزایش ۴۳ درصدی شرکت های دانش بنیان در قزوین

رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین می گوید : ما در سال ۱۴۰۰ در کل استان قزوین ۹۲ شرکت دانش بنیان داشتیم که امسال این شرکت ها به ۱۳۲ رسیده است بنابراین در این حوزه نیز شاهد افزایش ۴۳ درصدی بوده ایم.

دانشگاه علوم پزشکی

برای نخستین بار در کشور ؛

رشته فوق تخصص غدد بالغین در قزوین راه اندازی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین می گوید: برای نخستین بار در کشور رشته آموزشی فوق تخصص غدد بالغین در استان قزوین راه اندازی شده است و قبل از آن نیز تنها مرکز فلوشیپ خواب کودکان در کشور راه اندازی شده بود و هم اکنون مرکز اختلالات خواب کودکان در بیمارستان قدس در حال خدمات دهی است.

شهرداری

شهردار قزوین:

شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه شهری حمایت می‌شوند

صباغی شهردار قزوین استفاده از توان علمی شرکت های دانش بنیان و محصولات آنان را گامی موثر جهت رفع معضلات حوزه مدیریت شهری می داند  و می گوید:شهرداری قزوین از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه شهری حمایت می کند.

 تشکیل مجتمع علمی آموزشی شهید فخری‌زاده و تحقق رویکرد دانش‌بنیانی از سنین پایه

توسط پایگاه ممتاز کشوری طریق‌القدس اصفهان:

تشکیل مجتمع علمی آموزشی شهید فخری‌زاده و تحقق رویکرد دانش‌بنیانی از سنین پایه

علیرضا حق شناس با اشاره به این که در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در پایگاه ممتاز کشوری طریق القدس اصفهان تشکیل مجتمع علمی آموزشی شهید فخری‌زاده تحت عنوان «طرح علمی فخرا» را محقق کردیم، گفت: رویکرد دانش‌بنیان با اجرایی شدن از سنین پایه مدنظر است که اولین خروجی برای سنین ۱۱ تا ۱۳ سال را محقق ساختیم.

 استاندار سیستان و بلوچستان:

استاندار سیستان و بلوچستان:

مدیران از جوانان نخبه و خلاق استان بهره ببرند

استاندار سیستان و بلوچستان خواستار بهره گیری مدیران استانی از ظرفیت های علمی و تخصصی نخبگان دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان شد.

برای اولین بار در جهان، تجهیز جنگنده‌های سوخو-۵۷ به امکان پرتاب پهپاد

برای اولین بار در جهان، تجهیز جنگنده‌های سوخو-۵۷ به امکان پرتاب پهپاد

روسیه جنگنده‌های سوخو-۵۷ خود را به امکان پرتاب پهپاد‌هایی از نوع «مولنیا» مجهز کرده است.

پهباد

همزمان با کشورهای پیشرفته صنعتی

ایران در جمع صادر کنندگان تکنولوژی بازدیدهای پهبادی خطوط برق قرار گرفت

نخبه مازندرانی با اعلام اینکه به لحاظ علمی در جمع صادرکنندگان تکنولوژی بازدیدهای میدانی پهبادی خطوط برق قرار داریم، گفت: طرح راهبردی صادرات را در چشم انداز مجموعه قرار دادیم و به زودی عملیاتی می‌شود.

دکتر حاجی کریمی دانشگاه رجاء

رئیس دانشگاه رجاء قزوین:

هدف دانشگاه رجاء ، گره زدن فارغ التحصیلان به بازار کار است

در حال حاضر با واحد های صنعتی تفاهم نامه هایی را امضاء کردیم که فارغ التحصیلان بر اساس اعلام نیاز صنعت به آنها معرفی شوند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب