برای نخستین بار در کشور ؛

رشته فوق تخصص غدد بالغین در قزوین راه اندازی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین می گوید: برای نخستین بار در کشور رشته آموزشی فوق تخصص غدد بالغین در استان قزوین راه اندازی شده است و قبل از آن نیز تنها مرکز فلوشیپ خواب کودکان در کشور راه اندازی شده بود و هم اکنون مرکز اختلالات خواب کودکان در بیمارستان قدس در حال خدمات دهی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ، عبدالله دیدبان رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین، در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه که ظهر امروز در سالن جلسات این اداره برگزار شد ، اظهار کرد: در حوزه توسعه درمانی مهم ترین پروژه ،بیمارستان ۷۰۰ تخت خوابی است که با سفر هیئت دولت بنا شد هزار میلیارد تومان برای فاز اول  تخصیص داده شود و  دانشگاه نیز در حال گرفتن  ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات است.

وی ادامه می دهد : پروژه بیمارستان ۷۰۰ تخت خوابی کاملا فعال است و تغییرات آن احساس می شود و طی چندین بازدیدی که با  مسئولین استانی از این پروژه داشتیم از پیشرفت آن  رضایت داشتند.

دیدبان خاطر نشان می کند: پروژه الحاقی بیمارستان شهید رجایی از دیگر پروژه های در دست ما است که تلاش می شود تا شهریور ۱۴۰۲ به بهره برداری برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اعلام می کند: در خصوص بیماران اعصاب و روان ما در بیمارستان ۲۲ بهمن محدودیت تخت داریم و بنا داریم به واسطه مالکیت نداشتن محل بیمارستان و محدودیت های موجود ساختمان را تغییر دهیم از این رو ساختمانی که خریداری شده بالای ۱۴۰ تا ۱۵۰ تخت خواهد داشت.

وی ادامه می دهد: در حوزه فعالیت و توسعه در روستا صبح امروز پروژه 
رشتقون به بهره برداری رسید هم چنین بعدازظهر امروز نیز پروژه شید اصفهان افتتاح خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین اضافه می کند: پروژه آموزشی در مرکز پردیس که علاوه بر کتابخانه سه 
دانشکده فرآوری های نوین،  طب ایرانی اسلامی  و دانشکده دارو سازی را شامل می‌شود حدود ۵۵ درصد پیشرفت داشته و ۵۰ میلیارد منابع برای آن تخصیص داده شده است.

وی بیان می کند: ساخت مرکز اختلالات خواب کودکان یکی دیگر از پروژه های در دست ما بوده که با پیشرفت خوبی در حال انجام است.

دیدبان مطرح می کند : در حوزه غذا و دارو یکی از بهترین معاونت های غذا و دارو را داریم و 
علی رغم کمبود تجهیزاتی موجود  بین۳ دانشگاه اول کشور هستیم.

وی بیان می کند: حوزه غذا یکی از اولویت های وزارت خانه است در همین راستا طی رایزنی های صورت گرفته وزیر قول مساعد داد که ۵۰ میلیارد تومان در زمینه تجهیز این موضوع  تامین کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اعلام می کند: یکی از گسترده ترین فعالیت های که معاونت های ما دارند غذا و دارو است ، 
ما توانستیم در حوزه بهداشت از بین ۶۹ دانشگاه علوم پزشکی دارای رتبه ششم هستیم .

وی با اشاره به جریان کرونا اعلام می کند: همانطور که شاهد بودید در آغاز دولت سیزدهم کشته های کرونا روزانه به ۸۰۰ نفر هم می رسید که خوشبختانه با واکسیناسیونی که صورت گرفت امروز روند ابتلا نزولی و میزان مرگ و میر هم بسیار اندک است .

دیدبان بیان می کند: ساخت واکسن های ایرانی و تزریق آن برای ما بسیار موفقیت آمیز بود در حالی که برخی کشورها با بوق و کرنا از موفقیت های خود در حوزه واکسن می گفتند که امروز همچنان میزان مرگ و میر آن کشورها ۳ رقمی است .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاد آور می شود:تلاش داریم تا تحول مناسبی در تمامی حوزه ها ایجاد شود و عقب ماندگی هایی که در طی سال های گذشته وجود داشته جبران شود.

وی اظهار می کند : توسعه بخش الحاقی  بیمارستان آبیک را در پیش داریم که بنا داریم به سرعت آغاز کنیم .

دیدبان تصریح می کند: در خصوص تاکید بیمارستان های خصوصی نسبت به واریزی پیش از دریافت خدمات مشکل اصلی خود بیمه تامین اجتماعی است چرا که  در فرمت قراردادی عبارتی را اضافه کرده مبنی بر اینکه پرداخت را منوط بر تامین منابع کرده است .
 
وی عنوان می کند: مشکل اساسی تامین اجتماعی بوده و امروز پاشنه آشیل نظام جمهوری اسلامی است از این رو اینکه بیمارستان های خصوصی پیش از ارائه خدمات از بیمار هزینه را دریافت می کنند ناشی از ایرادی است که به فرمت قرارداد تامین اجتماعی بستگی دارد .


دیدبان می گوید: بخش زیادی از کمبود دارویی که وجود دارد کمبود کشوری است که یکی از علت های آن عدم همکاری شرکت های تولید کننده دارو است چرا که شرکت ها به دنبال آن هستند تا  عرضه در بازار کم شود  و مجبور به افزایش  قیمت شوند.

وی ادامه می دهد: مسائل سیاسی نیز در کمبود داروها دخیل بود و برخی شرکت ها تلاش داشتند کمبودها را به  اختشاشات اخیر ارتباط دهند.

وی تاکید می کند : مصرف بیجا و تجویزهای نابجای بعضی از همکاران ما نیز موجب شده تا شاهد برخی کمبودها باشیم البته در این زمینه مردم نیز باید بپذیرند که اکثر بیماری های کودکان نیازی به آنتی بیوتیک ندارند.

دیدبان اعلام می کند: درخصوص برخی از عملکردهای کادر پزشکی در بیمارستان های ما 
مشکل اساسی عدم برقراری ارتباط خوب است و این موضوع سبب می شود گاها مشکلاتی ایجاد شود.

وی عنوان می کند: کمبود پزشک متخصص در حوزه علوم پزشکی و دولتی محسوس است و دلیل آن هم این است که پزشکان با این میزان پرداخت های محدود تمایل به حضور در مراکز دولتی ندارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین می گوید: مجتمعی که در دانشگاه آزاد در حال ساخت است توسط هلدینگ پاسارگاد ساخته می شود که شامل بیمارستان و هتل بوده  و ما صرفا  وظیفه نظارتی داریم اما در حال حاضر مکانیت این مجتمع از نظر امنیتی به واسطه مجاور بودن با چشمه نور دچار مشکل است .

زمان انتشار: دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۷:۵۲

شناسه خبر: 104374

مطالب مرتبط :
خواص دمنوش‌های زمستانی در مجله‌ی پزشکی علم و فناوری

خواص دمنوش‌های زمستانی در مجله‌ی پزشکی علم و فناوری

در این شماتیک خواصی از دمنوش‌های زمستانی در این فصل به نمایش گذاشته شده است.

افتتاح مراکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی خیبروشهیون

افتتاح مراکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی خیبر وشهیون دزفول

مراکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی خیبروشهیون روز پنجشنبه در آئین های جداگانه ای با حضور مسوولان شهری و بنیاد علوی بهره برداری شدند.

رییس پارک علم و فناوری

رئیس پارک علم و فناوری قزوین خبر داد؛

افزایش ۴۳ درصدی شرکت های دانش بنیان در قزوین

رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین می گوید : ما در سال ۱۴۰۰ در کل استان قزوین ۹۲ شرکت دانش بنیان داشتیم که امسال این شرکت ها به ۱۳۲ رسیده است بنابراین در این حوزه نیز شاهد افزایش ۴۳ درصدی بوده ایم.

تجهیز بیمارستان فارابی اصفهان به دستگاه پت اسکن تا  خبر آمار فزاینده سرطان و کمبود جراح

رئیس اداره امور بیماریهای معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

تجهیز بیمارستان فارابی اصفهان به دستگاه پت‌اسکن تا خبر آمار فزاینده سرطان و کمبود جراح

رئیس اداره امور بیماری‌های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اعلام این خبر که تا آخر سال جاری دستگاه پت‌اسکن در بیمارستان فارابی اصفهان راه‌اندازی می شود، در حالی که پیش از این بیماران برای انجام پت‌اسکن به خارج از استان مراجعه می‌کردند به آمار فزاینده سرطان و کمبود جراح سرطان هم اشاره کرد.

تاثیرات نخ دندان بر سلامت مغز

تاثیرات نخ دندان بر سلامت مغز

طبق تحقیق دانشمندان، مراقبت از دندان ها و لثه ها برای حفظ سلامت مغز ضروری است.

شهرداری

شهردار قزوین:

شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه شهری حمایت می‌شوند

صباغی شهردار قزوین استفاده از توان علمی شرکت های دانش بنیان و محصولات آنان را گامی موثر جهت رفع معضلات حوزه مدیریت شهری می داند  و می گوید:شهرداری قزوین از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه شهری حمایت می کند.

شهردار قزوین

شهردار قزوین:

از ساخت پهپادهای آتش نشان حمایت می‌کنیم

شهردار قزوین گفت: شهرداری برای سرمایه گذاری و ساخت پهپادهای آتش نشان از محصولات جوانان نخبه و شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کند.

سطح خدمات در پزشک خانواده و نظام ارجاع ارتقاء می یابد

معاون بهداشت وزارت بهداشت تأکید کرد؛

سطح خدمات در پزشک خانواده و نظام ارجاع ارتقاء می یابد

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در نشست قرارگاه پزشکی خانواده، مقرر شد سازمان بیمه سلامت، از نظام پرداختی در سطح پزشک خانواده، حمایت بیشتری صورت دهد.

دانش بنیان

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

تعداد شركت های دانش بنیان دانشگاه علوم پزشكی قزوین افزایش یافت

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قزوین می گوید: تعداد شركت های دانش بنیان دانشگاه علوم پزشكی قزوین افزایش یافت و به چهار شرکت رسید.

راه‌اندازی مراکز رشد قمر در دانشگاه علوم پزشکی ایران

راه‌اندازی مراکز رشد قمر در دانشگاه علوم پزشکی ایران

سرپرست مرکز رشد و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران از راه‌اندازی مراکز رشد قمر در این دانشگاه خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب