رئیس پارک علم و فناوری قزوین خبر داد؛

افزایش ۴۳ درصدی شرکت های دانش بنیان در قزوین

رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین می گوید : ما در سال ۱۴۰۰ در کل استان قزوین ۹۲ شرکت دانش بنیان داشتیم که امسال این شرکت ها به ۱۳۲ رسیده است بنابراین در این حوزه نیز شاهد افزایش ۴۳ درصدی بوده ایم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه که عصر امروز برگزار شد ، می گوید: در طی ۸ ماهی که در مسند ریاست پارک حضور دارم از ۱۴ محصول فناورانه و دانش بنیان رونمایی شده که از مهم ترین دستاوردها می توان به دستگاه پرداخت آنلاین، چسب های گرما ذوب بهداشتی صنعتی، سیستم آبیاری زیر سطحی و سیستم سرعت سنج خودرو و تردد شمار اشاره کرد.

وی ادامه می دهد: بر طبق آخرین آمار که البته این آمار برای گذشته است ما از نظر تعداد شرکت های دانش بنیان در جایگاه ۹ قرار داریم که البته در حال حاضر جایگاه ما بهتر نیز شده است .

احمدی اعلام می کند: در سال ۱۴۰۰ در کشور ۶ هزار و ۶۳۲ شرکت دانش بنیان وجود داشت که امسال به ۸ هزار ۵۰ شرکت رسیده و بنابراین شاهد رشد ۲۱ درصدی در کشور بوده ایم.

وی یاد آور می شود: ما در سال ۱۴۰۰ تعداد ۳۳ شرکت در پارک علم و فناوری داشتیم که امروز به ۴۵ شرکت رسیده و بنابراین شاهد رشد ۳۶ درصدی بوده ایم.

رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین اضافه می کند: ما در سال ۱۴۰۰ در کل استان قزوین ۹۲ شرکت دانش بنیان داشتیم که امسال این شرکت ها به ۱۳۲ رسیده است بنابراین در این حوزه نیز شاهد افزایش ۴۳ درصدی بوده ایم.

وی با بیان اینکه شهرستان های استان هیچ بستری برای شرکت های فناور ندارند می گوید : تسهیلات تبصره ۱۸ سال گذشته به ۹ شرکت به مبلغ ۳۴ میلیارد و‌ ۵۰۰ میلیون بود اعطا شد که در این حوزه عملکرد ما ۱۱۸ درصد بود.

احمدی ادامه می دهد: موافقت اصولی جهت راه اندازی پردیس مشترک با دانشگاه آزاد اسلامی ،پردیس پارک مشترک با دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) ، دهکده نوآوری و فناوری کشاورزی و پردیس سلامت را گرفته ایم.

رئیس پارک علم و فناوری عنوان می کند: در دنیا بیش از ۳ هزار میلیارد در زمینه اقتصاد صنایع خلاق وجود دارد اما متاسفانه ما سهمی از صادرات صنایع خلاق نداریم .

وی ادامه می دهد: رویداد تانا که مرحله نخست آن در استان برگزار شد، بر احصای نیازهای اساسی استان تمرکز دارد ، در این رویداد ۱۷۳ نیاز استان شناسایی و برای ۹۶ نیاز استان راه حل پیدا شد.

احمدی اضافه می کند: با رایزنی و برگزاری جلسات با آموزش و‌ پرورش،  دو مرکز رشد و خانه خلاق دانش آموزی به زودی راه اندازی خواهد شد.

رئیس پارک علم و فناوری در بخش دیگری از سخنان خود می گوید: عملیات ساخت بزرگترین پردیس فناوری استان فردا ۱۸ بهمن افتتاح خواهد شد که در همین راستا یک مجموعه ۷۰ هکتاری در آبیک برای این پردیس در نظر گرفته شده که ۱۵ هکتار آن تحویل گرفته شده است که همه صنایع آن هایتک و بدون کوچکترین مشکل زیست محیطی خواهد بود.

وی اعلام می کند:  این پردیس استان‌های البرز و تهران را تحت پوشش قرار می‌دهد و جزو پروژه‌های استراتژیک استان به شمار می‌آید.

احمدی  عنوان می کند: برخی از پارک‌های کشور وارد ارتباطات بین‌المللی شدند، در همین راستا پتانسیل صادرات پارک علم و فناوری قزوین بالا بوده و در همین راستا همکاری با روسیه و یا یکی از کشورهای آسیای میانه هدف‌گذاری شده است.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین در پایان می گوید:  بخش خصوصی که با رانت وارد پارک شود ضرر خواهد کرد و سبب می شود بدهکار از پارک خارج می‌شود بنابراین حمایت از واحدها براساس فشارها نیست زیرا اگر پارک سیاسی شود، رسالت خود را از دست خواهد داد.

زمان انتشار: دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۸:۰۶

شناسه خبر: 104375

مطالب مرتبط :
ق

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان خبرداد: برگزاری نخستین رویداد ملی توسعه فناوری امید درهرمزگان

رویداد بزرگ امید با حمایت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و توسط دبیر خانه طرح محور امید در راستای دستورات مقام معظم رهبری برای توسعه علم و فناوری در هرمزگان برگزار می‌شود.

سفیر کوبا

سفیر کوبا در جمهوری اسلامی ایران؛

مرکز آموزش زبان فارسی در یکی از دانشگاه های کوبا راه اندازی می شود

سفیر کوبا در جمهوری اسلامی ایران گفت: دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) اولین دانشگاهی است که مایل به همکاری دوجانبه در راستای ارتقاء سطح علمی است و بر این اساس نیز تحقیقات زیادی در رابطه با سطح علمی و کیفیت اساتید و مدیران این دانشگاه از سوی کارشناسان و اساتید ذیربط کوبایی انجام شده است.

ایان نامه تقاضامحور دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزیده سومین جشنواره ملی امیرکبیر

پایان نامه تقاضامحور دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزیده سومین جشنواره ملی امیرکبیر

با اجرای طرح دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی اصفهان آلایندگی خودروها در زمان راه‌اندازی سرد کاهش می‌یابد. محمد‌مهدی تیموری، دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک با ارائه پایان‌نامه خود تحت عنوان «طراحی مفهومی و ساخت نمونه مخزن جمع‌آوری دود خروجی به‌منظور کاهش آلایندگی خودرو در زمان راه‌اندازی سرد» برگزیده سومین جشنواره ملی امیرکبیر شد.

همایش

برگزاری همایش؛

برگزاری اولین همایش نقش دانشجویان در اقتصاد دانش بنیان توسط مرکز رشد تجهیزات هوشمند شهید کشتگر ارومیه

مسوول برگزاری اولین همایش نقش دانشجویان در اقتصاد دانش‌بنیان از برگزاری اولین همایش نقش دانشجویان در اقتصاد دانش بنیان توسط مرکز رشد تجهیزات هوشمند شهید کشتگر ارومیه خبر داد گفت: این همایش به دلیل آگاه سازی هرچه بیشتر دانشجویان از خدمات و حمایت‌‌های هرچه بیشتر معاونت علمی پژوهشی سپاه شهدا برگزار شده است.

افتتاح مرکز آموزشی و تخصصی

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر؛

مرکز آموزش کارآفرینی و توسعه کسب و کار در استان قزوین افتتاح شد

مرکز تخصصی آموزش کارآفرینی و توسعه کسب و کار استان قزوین به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در مرکز شماره ۲ خواهران البرز افتتاح شد.

شرکت دانش بنیان  پارک علم و فناوری استان کرمانشاه؛ تنها تولیدکننده

ایران استوار ۴۴ سال افتخار : روایت پیشرفت دانش بنیان ها

شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری استان کرمانشاه؛ تنها تولیدکننده "اسید فلوریدریک" در کشور

مدیرعامل شرکت دانش بنیان "شادرام شیمی" گفت : این واحد تولیدی اولین و تنها تولید کننده اسید فلوریدریک در کشور محسوب می شود.

بومی سازی تجهیزات صنعت نفت با توان شرکت‌های دانش بنیان

معاون وزیر نفت:

بومی سازی تجهیزات صنعت نفت با توان شرکت‌های دانش بنیان محقق می شود

معاون وزیر نفت: بیش از ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان قرارداد میان وزارت نفت و شرکت‌های دانش بنیان برای ساخت و بومی سازی تجهیزات صنعت نفت امضا شده است.

رویداد

مسئول نمایندگی شرکت پیشگامان توسعه برآیند دانش؛

رویداد تا ثریا گامی برای رشد اقتصاد دانش بنیان

مسئول نمایندگی شرکت پیشگامان توسعه برآیند دانش گفت: رویداد تا ثریا با به اشتراک گذاری ظرفیت های زیست بوم علم و فناوری استان اردبیل و کشور می تواند گامی برای رشد اقتصاد دانش بنیان باشد.

 آیین افتتاح مرکز نوآوری فولاد مبارکه در دانشگاه صنعتی اصفهان

آیین افتتاح مرکز نوآوری فولاد مبارکه در دانشگاه صنعتی اصفهان با جزییات مهم آیین نامه

امروز همزمان با ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی اولین مرکز نوآوری فولاد در دانشگاه صنعتی اصفهان افتتاح شد، براین اساس نگاهی کوتاه داریم به جزئیات مهم آیین‌نامه مرکز نوآوری فولاد در دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی

برای نخستین بار در کشور ؛

رشته فوق تخصص غدد بالغین در قزوین راه اندازی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین می گوید: برای نخستین بار در کشور رشته آموزشی فوق تخصص غدد بالغین در استان قزوین راه اندازی شده است و قبل از آن نیز تنها مرکز فلوشیپ خواب کودکان در کشور راه اندازی شده بود و هم اکنون مرکز اختلالات خواب کودکان در بیمارستان قدس در حال خدمات دهی است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب