نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی:

رهبری فصل سوم تاریخ انقلاب است

حجت الاسلام تقوی گفت: رهبری فصل سوم تاریخ انقلاب است و مردم فصل دوم انقلاب را شکل می دهند، تاریخ انقلاب را باید خواند، به فصل‌های این تاریخ پرداخت چرا که اندیشه و تفکر انقلابی یک فصل از تاریخ است، تحول ایجاد می‌کند و مردم را به صحنه می‌آورد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمان، حجت‌الاسلام سید رضا تقوی نماینده مردم تهران امروز در جمع پرشور مردم کرمان که در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کرده بودند، اظهار کرد: تاریخ انقلاب را باید خواند، به فصل‌های این تاریخ پرداخت چرا که اندیشه و تفکر انقلابی یک فصل از تاریخ است، تحول ایجاد می‌کند و مردم را به صحنه می‌آورد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رهبری فصل سوم تاریخ انقلاب است و مردم فصل دوم انقلاب را شکل می دهند، مردم به آن فکر پاسخ می‌دهند، آن را می‌پذیرند و به صحنه می‌آیند و تحول را رقم می‌زنند.

 حجت‌الاسلام تقوی نقش مردم را در انقلاب بسیار پررنگ عنوان کرد و گفت: مردم در صحنه انقلاب درخشیدند، بنده در کرمان شاهد صحنه‌هایی بودم که حقیقتا عنایت الهی بود.

 وی با بیان اینکه مایه‌های دینی انقلاب توجهات همه را به خود جلب کرد، عنوان کرد: همه شعارها بر پایه اسلام بود و این مکتب را فریاد می‌زد، آن شعارهای پر حرارت، خط انقلاب را مشخص کرد و مردم راه حسین را کار خودشان معرفی کردند، لذا این فرهنگ عاشورا بود که به این مردم شور بخشید.

 وی خمینی کبیر را معلم اسلام خواند و بیان کرد: اگر مردم از دفاع مقدس تاکنون پای انقلاب ایستادند به این دلیل است که این انقلاب راه حسین‌بن علی(ع) را رفت، عاشورا این انقلاب را بیمه کرد.

حجت االاسلام تقوی رهبری را نایب ولیعصر(عج) خواند و ابراز کرد: وقتی امام در حسینیه‌ای می‌گفت جبهه نیاز به نیرو دارد، مادران و پدران فرزندان خود را از زیر قرآن رد می‌کردند و به جبهه می‌فرستادند، وقتی شهید می‌شد و آن شهید را بر می‌گرداندند، سجده شکر می‌کردند، این قدرت ایمان است.

وی نقشه منافقان را نقش بر آب خواند و گفت: امروز مردم آمدند و گفتند رهبر صرفا امام خمینی است، بعد از ایشان هم همه پای رهبر انقلاب ایستادند، به همه نشان دادند، رهبری محور است، همان‌طور که در فتنه اخیر هم دشمن محور انقلاب را فهمید و در صدد تحریف و تضعیف آن برآمد.

 نماینده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه به تبیین جبهه مقاومت پرداخت و خاطرنشان کرد: سردار عزیز، سلیمانی پرافتخار این جبهه را تشکیل و شجاعان و دریادلان را دور هم جمع کرد، جبهه دژگونه‌ای ایجاد و کمر استکبار را شکست.

وی ظلم‌ستیزی را از دیگر ستون‌های انقلاب عنوان و تصریح کرد: اسلام به ما آموخت با ظالم باید درگیر شد، آمریکا و رژیم کودک‌کش و غاصب صهیونیستی ظالم هستند و ما در مقابل آنها می‌ایستیم، همان‌طور که تاکنون ایستاده‌ایم، مردم ما نیز با شعارهای آهنگین خود به آن تاکید کردند.

 حجت‌الاسلام تقوی با تاکید بر اینکه مردم نباید زیر بار ظلم بروند، خاطرنشان کرد: احزاب گوناگونی در صدد مصادره انقلاب بودند که مردم باز هم پای کار آمدند و گفتند، حزب فقط حزب‌الله و بقیه را مردود کردند.

وی عنوان کرد: روزی که شعار عدالت اجتماعی دادند، مردم کید آنها را شناختند و بر روی شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی تاکید کردند.

گزارش از: مهدی زاده

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۵:۰۰

شناسه خبر: 104553

مطالب مرتبط :
۲۲ بهمن

حضور با شکوه مردم دیار کریمان در راهپیمایی ۲۲ بهمن/تصاویر

مردم دیار کریمان به ویژه دهه هشتادی ها و نودی ها امروز با حضور با شکوه خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن مشت محکمی بر دهان دشمنان این انقلاب زدند و به آن ها نشان دادند که پای آرمان های این انقلاب می مانند.

مسئولان با درایت آموزش عالی را به مقصد برسانند

مسئولان با درایت آموزش عالی را به مقصد برسانند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: مسئولان باید با درایت، ادراک و توجه به اولویت در این فرصت محدود، آموزش عالی را به مقصد برسانند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب