تولید عایق‌های ضدحریق برای سازه‌های فلزی

یک شرکت دانش‌بنیان، موفق به ساخت پوشش‌های پایه معدنی مقاوم در برابر آتش شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ مجید ذوالفقاری رئیس هیئت‌مدیره شرکت دانش‌بنیان آرمان جاوید ماهان، گفت: این محصول دانش‌بنیان، عایقی پاششی بر پایه سيمان و ورمیکولیت دانسیته متوسط برای محافظت سازه‌های فولادی داخلی و بیرونی است.

او افزود: این محصول بر پایه سيمان پرتلند بوده و جزء مصالح ضدحریق به شمار می‌رود و جهت محافظت در برابر حریق سلولزی، استفاده می‌شود.

ذوالفقاری ادامه داد: به‌تازگی برای جلوگیری از تکرار حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو، مقاوم‌سازی ساختمان‌ها الزام شده و سازه‌های فلزی باید بتوانند ۲ تا ۳ ساعت در برابر آتش مقاومت داشته باشند و این محصول، مقاومت موردنیاز را ایجاد می‌کند. این محصول تجاری‌سازی شده و توسط آزمایشگاه مرکز تحقیقات، آزمایش شده و گواهینامه را دریافت کرده است و دارای تأییدیه از ارگان‌های کشور بوده و توسط سازمان آتش‌نشانی استان‌ها تأیید شده است

زمان انتشار: سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 104666

مطالب مرتبط :
ربات

فناوری جدید در ساخت اسکلت توان بخشی؛

طراحی و ساخت اسکلت توان بخشی رباتیک در آذربایجان‌غربی

مبتکر بوکانی ازطراحی و ساخت اسکلت توان بخشی رباتیک خبر داد و گفت: اسکلت بیرونی ربات آفرینان وریا که برای کمک به "بیماران پاراپلژی" در حالت ایستاده و راه رفتن طراحی شده است این ربات از ستون فقرات، تنه و پاها از جمله مفصل ران، زانو و مچ پا حمایت و موجب ایجاد الگوهای حرکتی صحیح در توانبخشی می‌شود و همچنین برای کاربردهای پزشکی در درمان بیماران مبتلا به سکته مغزی، آسیب‌ های مغزی و آسیب‌های نخاعی ساخته شده است.

ساخت سیمان‌های ضد حریق با کمک فناوری نانو

توسط یک شرکت دانش بنیان محقق شد؛

ساخت سیمان‌های ضد حریق با کمک فناوری نانو

یک شرکت دانش بنیان موفق شده سیما‌ های ضد حریق را با فناوری نانو به تولید برساند.

توزیع مصالح

توزیع مصالح ساختمانی در مناطق زلزله زده خوی؛

آغاز توزیع مصالح ساختمانی در مناطق زلزله زده شهرستان خوی/ اتمام آواربرداری ۱۱۰ واحد مسکونی تخریبی

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از آغاز توزیع مصالح ساختمانی از منابع داخلی بنیاد در مناطق زلزله زده شهرستان خوی خبر داد.

ماموریت مراکز رشد حمایت از کارآفرینان و فناوران در راستای تولید و اشتغال زایی است

مدیر مرکز رشد ناحیه شهدای جماران:

ماموریت مراکز رشد حمایت از کارآفرینان و فناوران در راستای تولید و اشتغال زایی است

مدیر مرکز رشد ناحیه شهدای جماران اذعان کرد: ماموریت مراکز رشد حمایت فی سبیل الله از کارآفرینان و فناوران است تا بتوانند ایده خود را تبدیل به محصول و محصولاتشان را تجاری سازی کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب