برای اولین‌بار در ایران:

ژل محافظ دست تولید شد

یک مخترع ایرانی توانسته است ژلی برای محافظت دست دربرابر مواد خارجی، با خاصیت آنتی باکتریال تولید کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ محمود رزاق‌شعار مخترع ژل آنتی‌باکتریال ام‌جی، گفت: ژل محافظ دست برای اولین‌بار در ایران تولید شده و دارای جایزه‌های بسیار از جشنواره‌های متعدد است و تاییدیه ارویا را دارد.

او در اشاره به کارکرد این ژل گفت: این ژل، مانند یک دستکش نامرئی عمل می‌کند؛ به‌این‌صورت‌که از این مایع چند قطره بر روی دست چکانده و با مالش دست‌ها به هم، یک لایه محافظ بر روی دست ایجاد می‌شود.

این مخترع افزود: این ژل ۴ ساعت ماندگاری داشته و با استفاده از آن، موادی مانند رنگ، گریس، روغن و چسب‌ها به دست نمی‌چسبند. حلال این ژل آب بوده و به راحتی با شستشو از دست پاک می‌شود.

زمان انتشار: دوشنبه ۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 104915

مطالب مرتبط :
ترمیم استخوان‌های آسیب دیده توسط ماده‌ای جدید

‌توسط محققان ابداع شد؛

ترمیم استخوان‌های آسیب دیده توسط ماده‌ای جدید

محققان یک روش جدید چاپ سه بعدی مبتنی بر باکتری ابداع کرده‌اند که کاربرد‌های مختلفی مانند ترمیم استخوان و احیای مرجان‌ها دارد. کربنات کلسیم یک ماده جالب است که قدرت، سبکی و تخلخل را دارا است.

درخانه تکانی هنگام استفاده از شوینده ها مراقب باشیم

درخانه تکانی هنگام استفاده از مواد شوینده مراقب باشیم

مدیر غذا، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با تاکید بر استفاده از شوینده‌های دارای برچسب اصالت، گفت: در صورت بروز علائم مسمومیت با مواد شوینده باید دست‌ها و چشم‌ها شست‌وشو و سریعا به پزشک مراجعه شود.

۲۰۰ دستگاه «پرس اینسترومنت» تولید شد

به همت جوان لرستانی؛

۲۰۰ دستگاه «پرس اینسترومنت» تولید شد

علی شیخ الاسلامی یکی از جوانان خلاق لرستانی است که طرح تولید دستگاه پرس اینسترومنت را ثبت و تاکنون ۲۰۰ دستگاه پرس اینسترومنت به مرحله تولید رسانده است.

تولید دستکش نامرئی

برای اولین بار در جهان توسط مبتکر ایرانی؛

تولید دستکش نامرئی‌ ام جی با خاصیت آنتی باکتریال

یک مبتکر ایرانی برای اولین بار موفق به تولید دستکش نامرئی ام جی با خاصیت آنتی باکتریال شد که در برابر گرد و خاک، رنگ، چسب و هرگونه آلودگی محافظ دست می‌باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب