سرپرست هیئت ورزش های همگانی استان فارس:

آمار بالای چاقی در میان مردم استان فارس

سرپرست هیئت ورزش های همگانی استان فارس با اشاره به آمار بالای چاقی و اضافه وزن در میان مردم استان فارس گفت: باتوجه به وضعیت نامناسب میزان فعالیت بدنی در استان فارس، لازم است جهشی در این عرصه شروع شده و بسیج همگانی برای ورزش همگانی رقم بخورد.

علیرضا غلامیان سرپرست هیئت ورزش های همگانی استان فارس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز اظهار داشت: راه اندازی بزرگترین مرکز پایش سلامت کشور که اموری همچون استعدادیابی و غربالگری در آن رقم خواهد خورد را در دستور کار داریم.

وی ادامه داد: تاکنون یک میلیارد تومان جذب بودجه برای مرکز پایش سلامت کشور داشته ایم.

سرپرست هیئت ورزش های همگانی استان فارس با اشاره به چاقی و اضافه وزن بسیاری از مردم گفت: چاقی و اضافه وزن یک بیماری همه گیر جهانی است که می تواند زمینه ساز سایر بیماری ها و اتفاقات ناگوار دیگر برای انسان باشد.

وی با بیان اینکه کم تحرکی و تغذیه در سلامت و اضافه وزن بسیار مهم است ، تصریح کرد: وضعیت فعالیت بدنی انسان ها در استان فارس چندان مناسب نیست.

 

این مقام مسئول به آمارهای میزان چاقی و اضافه وزن در استان فارس اشاره کرد و اذعان داشت: طبق آمارهای دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ۳۲.۶ درصد از جوانان استان دارای اضافه وزن هستند، این آمار در میان کودکان ۲ درصد، در نوجوانان ۱۷.۲ درصد، در میانسالان ۵۶.۷ درصد و در سالمندان ۳۴.۲ درصد می باشد .

وی با اشاره به اینکه هیئت ورزش های همگانی خود را موظف می داند تا آمارهای میزان چاقی را کاهش داده و برنامه‌ هایی برای آن داشته ، اظهار کرد: باید با برنامه ریزی منسجم و دقیقی میزان فعالیت بدنی مردم را افزایش دهیم تا از میزان اضافه وزن آن ها جلوگیری شود .

غلامیان با بیان اینکه در حوزه سلامت مردم خود را مسئول و موظف می دانیم، تصریح کرد: ورزش همگانی باید تبدیل به فرهنگ شده که منجر به ارتقای سطح سلامت ، حال خوب، بصیرت و معنویت و بسیاری ابعاد دیگر می شود .

وی با ذکر اینکه آگاهی سازی هم جزو وظایف ماست که انتظار داریم ورزش های همگانی را جدی بگیرند، اذعان داشت: در تمامی هیئت های ورزشی کمیته ورزش های همگانی را راه اندازی کردیم تا تلاش کنیم ورزش های تخصصی را همگانی کرده و روز به روز ورزش در میان مردم بیشتر ترویج یابد.

سرپرست هیئت ورزش های همگانی استان فارس با تاکید بر اینکه باید توسعه ورزش های قهرمانی و همگانی صورت پذیرد، گفت: باتوجه به وضعیت نامناسب میزان فعالیت بدنی در استان فارس، لازم است جهشی در این عرصه شروع شده و بسیج همگانی برای ورزش همگانی رقم بخورد.

 

انتهای پیام /

زمان انتشار: سه شنبه ۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 104941

مطالب مرتبط :
پیاده‌روی ساده‌ترین و پرفایده‌ترین ورزش‌ است

فواید قابل تامل پیاده‌روی؛

پیاده‌روی ساده‌ترین و پرفایده‌ترین ورزش‌ است

طبق تحقیقات انجام شده، پیاده‌روی روزانه می‌تواند فواید زیادی برای سلامت بدن ما داشته باشد و در زمینه کاهش وزن، پیشگیری از بیماری‌هایی چون دیابت، حفظ سلامت استخوان‌ها، طول عمر و ... موثر باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب