رئیس پارک علم و فناوری خوزستان :

مراکز نوآوری در خوزستان ایجاد می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان اقدامات انجام شده در راستای تولید دانش بنیان در استان را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری،دکتر محمد راضی‌جلالی، با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی پارک علم و فناوری در راستای تحقق شعار تولید،دانش بنیان و اشتغال آفرین، اظهار کرد: با توجه به نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری، در قالب چارچوب‌های کوتاه‌مدت، میان مدت و بلندمدت فعالیت‌های خود را در مسیر توسعه زیست بوم فناوری و در بستر اقتصاد دانش بنیان آغاز کردیم.

رییس پارک علم وفناوری خوزستان افزود: اولین اقدام، پیشنهاد تشکیل شورای عالی فناوری و نوآوری در استان خوزستان بود که خود جزو اولین استان‌ها بودیم که این شورا را برگزار کردیم و هم اکنون ریاست این شورا بر عهده استاندار خوزستان است. در راستای فعالیت این شورا، کارگروه‌هایی از جمله نفت و گاز و پتروشیمی، کشاورزی، آموزش و... تشکیل شد و به دنبال آن اقداماتی انجام گردید. بلافاصله پس از آن ابلاغ رسمی تشکیل ستاد اقتصاد دانش بنیان در استان‌ها انجام که پارک علم وفناوری با دبیری خاص فعالیت خود را آغاز کرد.

وی گفت: از ابتدا تلاش شد ارتباط بین شرکت‌های فناور و دانش بنیان با صنایع استان خوزستان به عنوان بازار کار و بستر فعالیت شرکت‌ها، تسهیل شود و توسعه پیدا کند. در این راستا تفاهم‌نامه‌هایی با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، شرکت نفت و گاز اروندان، شرکت فولاد خوزستان و پتروشیمی‌هامنعقد شد. همچنین تورهای فناوری برای شرکت‌ها برگزار و با چالش‌ها و مشکلات صنایع مختلف از نزدیک آشنا گردیده و با ارائه راهکارهایی این اقدام، مقدمه ارتباط بیشتر شد.

راضی‌جلالی عنوان کرد: یکی از خلاءهایی که در پارک علم و فناوری وجود داشت، نبود محل فعالیت شرکت‌ها یا فضای کالبدی پارک بود. با پیگیری‌های انجام‌شده تلاش کردیم به جای ساخت فضای جدید که هم زمانبر وهزینه بر خواهدبود، از فضاهای موجود استفاده کنیم. در این خصوص، قراردادی با دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان بستیم که منجر به تاسیس پردیس علم و فناوری انرژی گردید و بخش عمده‌ای از نیاز شرکت‌های دانش بنیان به فضای اداری را رفع کرد. نمایندگان شرکت‌های بزرگ نفت وگاز، آب و لوله‌سازی نیز در این مجموعه مستقر خواهند شد.

او یادآور شد: با سازمان فنی و حرفه‌ای نیز تفاهم‌نامه‌ای منعقد شد و بنا بر آن یک سوله ۳ هزار متری دو طبقه در شهرک صنعتی شماره ۲ در اختیار شرکت‌های دارویی و زیست فناوری و محصولات بهداشتی قرار خواهد گرفت.

زمان انتشار: سه شنبه ۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۷:۵۸

شناسه خبر: 105290

مطالب مرتبط :
فراخوان بزرگترین آزمون استخدامی نفت

فراخوان بزرگترین آزمون استخدامی نفت

دفترچه آزمون استخدامی نفت طبق اعلام وزارت نفت فردا منتشر خواهد شد .

انتخاب دکتر غلامرضا نادری به عنوان مسئول مرکز رشد شهید زارعی شهرستان دشتی

طی حکمی منصوب شد؛

دکتر غلامرضا نادری، مسئول مرکز رشد شهید زارعی شهرستان دشتی

طی حکمی از سوی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان بوشهر،دکتر غلامرضا نادری به عنوان مسئول مرکز رشد و شتابده شهید زارعی شهرستان دشتی منصوب گردید.

بیش از ۳۳هزار داوطلب خوزستانی در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری شرکت کردند

بیش از ۳۳هزار داوطلب خوزستانی در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری شرکت کردند

دبیر ستاد برگزاری آزمون در استان خوزستان گفت: امسال برای نخستین بار دو آزمون دکتری و کارشناسی ارشد به صورت هم زمان برگزار می‌شود.

​۹ شرکت دانش‌بنیان در حوزه صنعت لرستان فعالیت می‌کنند

مدیرکل سازمان صمت لرستان:

​۹ شرکت دانش‌بنیان در حوزه صنعت لرستان فعالیت می‌کنند

مدیرکل صمت لرستان گفت: ۹ شرکت دانش‌بنیان در حوزه صنعت استان لرستان فعالیت می‌کنند.

ضرورت استفاده از فناوری های نوین با همکاری شرکت های دانش بنیان در افزایش ظرفیت تولید

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب:

ضرورت استفاده از فناوری های نوین با همکاری شرکت های دانش بنیان در افزایش ظرفیت تولید

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در نشست پیش بینی بهره‌دهی چاه‌های نفت و گاز مسجدسلیمان تاکید کرد: در افزایش تولید و بهره وری استفاده از فناوری های نوین ضرورت بسیار دارد.

بررسی مشکلات پرستاران در استان خوزستان

جلسه بررسی مشکلات پرستاران در استان خوزستان برگزارشد

مشکلات و خواسته‌های پرستاران استان خوزستان در جلسه ای با حضور رییس کل سازمان نظام پرستاری کشور بررسی شد.

استاندار سیستان و بلوچستان:

استاندار سیستان و بلوچستان:

همکاری علم و صنعت مانع ورشکستگی اقتصادی می شود

استاندار سیستان و بلوچستان بر لزوم همراهی علم و صنعت جهت جلوگیری از ورشکستگی کارخانه ها تاکید کرد.

وعه‌هایی مثل فولاد با صبوری و به معنی واقعی در سرمایه‌گذاری خطرپذیر وارد شوند

معاون علمی فناوری ریاست جمهوری:

مجموعه‌هایی مثل فولاد با صبوری و به معنی واقعی در سرمایه‌گذاری خطرپذیر وارد شوند

روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در همایش و نمایشگاه مسیر زاینده که به میزبانی فولاد مبارکه اصفهان در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، گفت: امروز بزرگترین مسئولیت اجتماعی هر کسی که در این کشور هست؛ بها دادن و فضا دادن و امید آفرینی به این نسل جوان تابنده‌ای است که امید دارد برای آباد کردن کشور؛ بنابراین اولین خواهشم این است که با صبوری و با حوصله به معنی واقعی خطرپذیری کنید.

ع

برای توسعه اقتصاد دانش بنیان انجام شد؛ برگزاری اولین رویداد ملی توسعه فناوری امید در هرمزگان

رویداد بزرگ امید با حمایت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و توسط دبیر خانه طرح محور امید در راستای دستورات مقام معظم رهبری برای توسعه علم و فناوری در هرمزگان برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب