معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره):

حمپا پیوند دانشجو با مسائل را دنبال می کند

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: حمپا در ابتدای راه، پیوند دانشجو با مسائل و در ادامه پیوند دانشگاه با جامعه را دنبال می‌کند که تعامل مدبرانه استادان دانشگاهی با حمپا سرعت نیل به این اهداف را دو چندان خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قزوین، دکتر حسین محمدی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در آیین افتتاح اولین مرکز نوآوری فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های سراسر کشور با عنوان حمپا (حرکت مبتکرانه برای پیشرفت ایران) و رونمایی از اولین سند دانشگاهی زیست عفیفانه در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) گفت: حمپا خیز جدی علیه نگاه ساختاری و منجمد نسبت به مسائل فرهنگی و اجتماعی است که میدان‌ داری آن را انجمن‌های علمی و کانون‌های فرهنگی دانشگاه بر عهده گرفته‌اند.

وی افزود: باور ما بر این است که افتتاح اولین مرکز نوآوری فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های کشور در دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) فصل جدیدی از فعالیت‌های موثر فرهنگی توسط نسل جوان دانشگاهی خواهد بود.

وی با بیان اینکه در این فصل شاهد اتفاقات منحصر به‌ فرد و مبتکرانه‌ای خواهیم بود، اظهار کرد: از ویژگی‌های این فصل جدید می‌توان به پردازش ایده‌ها و دغدغه‌های همگرایانه اشاره کرد که با کار تیمی به شکوفایی کار فرهنگی منجر خواهد شد.

دکتر محمدی با بیان اینکه حمپا پوست‌ اندازی فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه است، افزود: نزدیک به نه هزار دانشجوی این دانشگاه همگی صاحب ایده و خلاقیت‌ هستند و تلاش داریم در قالب این برنامه از ظرفیت های فکری آنها برای پیشبرد مسائل فرهنگی و اجتماعی استفاده کنیم.

دکتر محمدی با بیان اینکه نگاه حمپا مبتنی بر مسئولیت اجتماعی است، اظهار کرد: دانشگاه در این میان نقش نظارتی در حل مسائل اجتماعی و فرهنگی تعریف کرده و در تلاش است تا در راستای رسالت خود به مبدا تحولات جامعه تبدیل شود.

وی در پایان سخنان خود گفت: حمپا در ابتدای راه، پیوند دانشجو با مسائل و در ادامه پیوند دانشگاه با جامعه را دنبال می‌کند که تعامل مدبرانه استادان دانشگاهی با حمپا سرعت نیل به این اهداف را دو چندان خواهد کرد.

زمان انتشار: دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۴:۳۹

شناسه خبر: 105473

مطالب مرتبط :
مهرزاد نجفیان قزوین

فعال صنایع تبدیلی در حوزه کشاورزی:

رویکرد خرید گندم در کشور باید بر اساس شاخص‌های کیفی تغییر کند

فعال صنایع تبدیلی در حوزه کشاورزی گفت: رویکرد خرید گندم در کشور با هدف کاهش نارضایتی‌ها باید بر اساس شاخص‌های علمی مبتنی بر کیفیت تغییر کند.

تتت

یزد؛ رتبه ی اول اهداء عضو در کشور را کسب کرد

رئیس مرکز مديريت پیوند دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: استان یزد در سال گذشته رتبه اول اهدا عضو در کشور را کسب کرد.

رییس دانشگاه

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) :

جریان سازی فرهنگی در اجتماع باید توسط دانشگاه رقم خورد

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) گفت: ما اعتقاد داریم جریان سازی فرهنگی در اجتماع باید توسط دانشگاه رقم بخورد و این روند ایجاد نمی شود مگر اینکه الگوهای موفقی در دانشگاه ها شکل بگیرند.

معاون وزیر 

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تصریح کرد:

ضرورت برگزاری مستمر شورای فرهنگی در دانشگاه ها

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم  بر برگزاری مرتب شورای فرهنگی در دانشگاه‌ها تاکید کرد و افزود: دانشگاه‌ها می‌توانند با برنامه‌ریزی‌های کلان فرهنگی در این جلسات و همگام آن برگزاری نشست‌های رصد و پایش، اتفاقات مثبتی را رقم بزنند.

حمپا

نخستین مرکز نوآوری فرهنگی و اجتماعی در قزوین افتتاح شد

آیین افتتاح نخستین مرکز نوآوری فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های کشور(حمپا) برگزار شد.

تصویر

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور:

یادگیری دغدغه اصلی نظام تربیت و آموزش و پرورش است

انصاری راد گفت: در تمام دنیا یادگیری دغدغه اصلی نظام تربیت و آموزش و پرورش است و ما باید به دنبال یادگیری باشیم که به تغییر رفتار ختم شود و شایستگی در یادگیری در معلمان و دانش‌آموزان بر اساس دانش پایه اتفاق بیفتد. معلم باید خلق و خوی معلمی داشته و شایستگی‌های ویژه‌، ترازهای برتر علمی، دانش و تخصص در حوزه تربیتی و آموزش علوم روانشناسی و علم آموزش داشته باشد، اگر کسی آموزش علوم را بداند علم آموزش را برای تمام رشته‌ها خواهد دانست.

یک هزار دانشجومعلم خوزستانی تحت پوشش طرح

یک هزار دانشجومعلم خوزستانی تحت پوشش طرح "آموزش توجیهی گزینش"

مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش خوزستان از تحت پوشش قرار گرفتن یک هزار دانشجومعلم در طرح آموزش توجیهی گزینش خبر داد.

خبرگزاری علم و فناوری

موفقیت دانشجوی رشته فوریت های پزشکی دانشگاه در اولین جشنواره ملی سلامت دانشجویان کشور

محمدحسین عابدینی، دانشجوی رشته فوریت های پزشکی دانشکده پرستاری و مامایی، با طراحی اپلیکیشن کاربردی تحت عنوان *اورژانسینو*در اولین جشنواره ملی سلامت دانشجویان موفق به کسب رتبه نخست در حیطه نرم افزار و رتبه دوم در حیطه فضای مجازی گردید و توسط وزیر علوم و تحقیقات، با اهداء تندیس و دیپلم افتخار مورد تقدیر قرار گرفت.

جاوید

استاندار مازندران:

زیرساخت‌های دانشگاه‌های مازندران نیاز به تقویت دارد/ اعتبارات دانشگاه‌های مازندران افزایش یابد

استاندار مازندران، گفت: زیرساخت‌های دانشگاه‌های مازندران متناسب با نیاز استان مازندران نیست و از این بابت نیاز به حمایت‌های اعتباری از سوی دولت داریم.

شاخص

رونمایی از ۲ محصول صنعتی بومی سازی شده در تبریز

۲ محصول دانش بنیان که از ۰ تا ۱۰۰ بومی سازی شده اند در مرکز صنعتی نوآور شهید فخری زاده تبریز رونمایی شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب