۱۲۷ بیمار فیبروزسیستیک در اصفهان

۱۲۷ بیمار فیبروزسیستیک در اصفهان وجود دارند همه در سامانه بیماران نادر ثبت شده اند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان،بیش از ۱۲۰ بیمار فیبروز سیستیک (CF) در اصفهان وجود دارد.

رئیس اداره بیماری‌های معاونت درمان دانشگاه گفت: در حال حاضر ۱۲۷ بیمار فیبروز سیستیک (CF) در اصفهان وجود دارد که تمام این بیماران در سامانه بیماران نادر ثبت شده‌اند.

دکتر شهربانو مظاهری طی گفت‌وگویی، در خصوص بیماری فیبروز سیستیک (CF)، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۲۷ بیمار CF در اصفهان وجود دارد که تمام این بیماران در سامانه بیماران نادر ثبت شده‌اند.

وی با بیان اینکه مرکز منتخب درمان بیماران CF، بیمارستان تخصصی کودکان امام حسین (ع) است، ادامه داد: درمانگاهی در این بیمارستان وجود دارد که متخصصان گوارش و ریه برای درمان بیماران CF  ارایه خدمت می نمایند.

رئیس اداره بیماری‌های معاونت درمان دانشگاه با بیان اینکه تا حد امکان بسته‌های حمایتی به بیماران CF تعلق می‌گیرد، تصریح کرد: بیماران CF دارای مشکلات تنفسی هستند و بخشی از داروهای آن‌ها جزو بسته حمایتی نیست که تأمین آن برای بیماران دشوار است.

وی با اشاره به داروهای درمانی این بیماری اظهار نمود: داروهایی مانند درناز آلفا، کرئون و توبرامایسین در این بیماری تجویز می گردد که با مشکلاتی از قبیل گران قیمت بودن، کمبود دارو یا نبودن نمونه اصل آنها وجود دارد.

دکتر مظاهری با بیان اینکه بحث آلودگی هوا روی بیماران CF تأثیرگذار است، اضافه کرد: آلودگی هوا موجب تشدید مشکلات تنفسی این بیماران می‌شود بطوریکه در روزهای آلوده مشکلات این بیماران بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به اقداماتی که برای بیماران CF انجام شده است، خاطرنشان کرد: یونیسف چندین دستگاه نبولایزر (ریزپاش)، اهدا نموده که میان تعدادی از بیماران تقسیم و کمک شایانی به بیماران شده است.

زمان انتشار: دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۹:۴۱

شناسه خبر: 105496

مطالب مرتبط :
۶۵درصد بیماران دیابتی (بیش‌از ۵ سال) اصفهان از کنترل خارج شده‌اند/زمان طلایی کنترل دیابت ۵ سال است

محققان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با مطالعه بیماران دیابتی ۴ مرکز جامع سلامت اعلام کردند:

۶۵درصد بیماران دیابتی اصفهان از کنترل خارج شده‌اند/زمان طلایی کنترل دیابت ۵ سال است

محققان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بر طبق یک مطالعه با موضوع دیابت کنترل نشده با توجه به عوامل اقتصادی و رفتاری و اجتماعی کنترل دیابت در شهر اصفهان از ۴ مرکز جامع سلامت در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ تعداد ۲۶۵ نفر بیمار دیابتی بصورت تصادفی انتخاب کردند و نتایج نشان داد: نیمی از بیماران دیابتی شهر اصفهان دیابت کنترل نشده و حدود ۶۵ درصد بیماران که بیش از ۵ سال از دیابت آنها گذشته بود دیابت آنها دیگر کنترل نبود، محققان دریافتند به مرور زمان بیماران دیابتی از حالت کنترل خارج می‌شوند؛ یعنی زمان طلایی کنترل دیابت ۴.۵ تا ۵ سال است.

عباس جم زر

مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره مؤسسه فناوری هوشمند «شبکه زر» مطرح کرد؛

اجرای طرح‌های مبتنی بر فناوری‌های نوین مالی شبکه زر در آذربایجان غربی

مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره مؤسسه فناوری هوشمند «شبکه زر» از اجرای طرح های مبتنی بر فناوری‌های نوین مالی در آذربایجان غربی خبر داد.

رییس دانشگاه

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) :

جریان سازی فرهنگی در اجتماع باید توسط دانشگاه رقم خورد

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) گفت: ما اعتقاد داریم جریان سازی فرهنگی در اجتماع باید توسط دانشگاه رقم بخورد و این روند ایجاد نمی شود مگر اینکه الگوهای موفقی در دانشگاه ها شکل بگیرند.

ببینید-پایان «پایان نامه» فروشی کجاست+وحید استرون

خبرگزاری علم و فناوری به صورت اختصاصی بررسی می کند؛

ببینید-پایان «پایان نامه» فروشی کجاست؟

خبرگزاری علم و فناوری در گزارشی میدانی و در گفت وگو با «علیرضا پاک فطرت، عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی»،« محمد زاهدی اصل، استاد مددکاری دانشگاه علامه طباطبایی» و«مریم طوسی، مدیرعامل جمعیت کارآفرینان سازندگی»، در پی این سوال است که چرا فروش علم و پایان نامه فروشی در کشور ما رونق دارد.

افتتاح درمانگاه تامین اجتماعی در دل دانشگاه آزاد اسلامی

خبر خوب برای مردم شهرستان صحنه:

افتتاح درمانگاه تامین اجتماعی در دل دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر فرشید وزیله، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان صحنه از افتتاح درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

پناهیان

حجت الاسلام پناهیان در همایش استانی جهاد تبیین جشنواره ملی شهید چمران:

نگاه تمدنی داشتن «کلان‌نگری» بالاتر از قانون است؛ شهید چمران نگاه تمدنی داشت

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در همایش استانی جهاد تبیین جشنواره ملی شهید چمران اظهار کرد: با بیان این که مهمترین عامل تاثیر‌گذار در انسانها پدر و مادرشان نیستند وضع تمدنی آنهاست؛ گفت: نگاه تمدنی داشتن «کلان‌نگری» بالاتر از قانون است؛ شهید چمران نگاه تمدنی داشت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب