بررسی چالش کم تحرکی و راهکارهای رهایی از آن

زندگی کم تحرک یا زندگی در حالت نشسته Sedentary life پدیده حاصل از زندگی در عصر اینترنت و دنیای مدرن است. در صورتی که در طول روز ساعت های بسیاری را پشت میز کار یا بر روی صندلی خودرو سپری می کنید، باید بدانید که این روند می تواند به سلامتی شما آسیب برساند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان البرز، امروزه به لطف فناوری و سبک زندگی مدرن، مردم جهان بیش از هر زمان دیگر کم تحرک شده اند.

افراد در سرتاسر دنیا بیشتر و بیشتر به انجام فعالیت های نشسته روی می آورند و در اوقات فراغت اغلب در حالت نشسته بوده و بر روی کامپیوتر یا دیگر دستگاه های خود به تماشای فیلم یا سرگرم شدن با بازی های ویدیویی می پردازند.

بسیاری از شغلها نیز بیش از پیش افراد را کم تحرک کرده و با نشستن های طولانی آنها بر روی صندلی انجام می شوند. همچنین پیمودن مسافت ها نیز به صورت نشسته در خودروها، اتوبوس ها یا قطارها انجام می شود.

انجام فعالیت برای رهایی از زندگی کم تحرک

انجام ورزش اندک، بهتر از ورزش نکردن است. می توان به روشهایی ساده تر فعالیت خود را در محلهایی همچون خانه یا کار افزایش داد و سپس به صورت حرفه ای ادامه داد. اهمیت ورزش در حفظ و ارتقای سلامتی به حدی است که ابن سینا آن را بر سایر اصول حفظ سلامتی اولویت داده است.

علاوه بر مورد ذکر شده می توان حتی با فاصله گرفتن چند دقیقه ای از فعالیت و کار و کش و قوس دادن بدن از کم تحرکی کامل جدا شد و به حفظ سلامتی خود کمک کرد. باید این مطلب را به خاطر سپرد که کم تحرکی در زمان زیاد عوارض بسیاری را به دنبال خواهد داشت.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴:۰۱

شناسه خبر: 105538

مطالب مرتبط :
امتحان

آماده کردن فضای خانه برای ایام امتحانات دانش آموزان

در ایام امتحانات با انجام برخی امور میتوان منجر به آمادگی جسمی و روحی دانش آموزان شد. برنامه ریزی هایی که خانواده ها باید به آن توجه داشته باشند.

نیروگاه های خورشیدی در چین

آغاز فعالیت اولین نیروگاه خورشیدی-بادی صحرایی چین

اولین نیروگاه خورشیدی-بادی صحرایی چین در بیابان تنگر در منطقه خودمختار نینگ‌ شیا قرار دارد و انتظار میرود سالانه ۱.۸ میلیارد کیلووات ‌ساعت انرژی تولید کند.

غلظت خون

چگونگی بیماری افزایش غلظت خون و درمان آن

غلظت خون نوعی از بیماری است که در سال ‌های اخیر به دلیل سبک زندگی ناسالم، رژیم غذایی نادرست و … بسیار شایع شده ‌است. اگر گلبول‌ های قرمز خون کم باشد اما سرم خون غلیظ‌تر باشد در این حالت است که می‌‌گوییم غلظت خون رخ داده ‌است.

۶۵۴۸۹۲۹۹۳۸۷

تاملی بر آداب غذا خوردن به منظور حفظ سلامتی بدن

اولین راه حفظ سلامتی غذا خوردن صحیح است. اینکه ما درست بخوریم و بیاشامیم در روند سلامتی بدن بسیار حائز اهمیت است. آداب غذا خوردن یک سری نکات دارد که با رعایت آن ها به سالم ماندن بدن خود کمک زیادی می کنیم.

۱

بررسی روند جلوگیری از بیماری های واگیر دار

با وجود پیشرفت های قابل توجه در زمینه مبارزه با بیماری ها، هنوز بیماری های واگیر اهمیت خاصی در سطح جهانی دارند. با وجود مطالعات متعددی که در خصوص اپیدمیولوژی بیماری های واگیردار در ایران شده است، کمتر به نقشه سازی جامع همه بیماری ها به صورت یک جا پرداخته شده است.

همایش چمران

برگزاری جشنواره شهید چمران در استان البرز

به همت سازمان بسیج علمی و پژوهشی و بسیج اساتید و دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، از استادان برتر و نمونه استان البرز تجلیل و قدردانی به عمل خواهد آمد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب