رهبرمعظم انقلاب؛

درسالی که گذشت از تولید در کشور حمایت شد

رهبرمعظم انقلاب در پیام نوروزی بمناسبت آغاز سال۱۴۰۲فرمودند: در طول سال ۱۴۰۱ با اطلاعاتی که من دارم از تولید در کشور حمایت شد وشرکت های دانش بنیان افزایش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری،حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) با تبریک عیدنوروز در سخنان خود ابراز فرمودند:در سال گذشته پیرو شعار"سال تولید،دانش بنیان و اشتغال آفرین"شرکت های دانش بنیان افزایش پیدا کرد؛البته به آن مقداری که من سال گذشته مطالبه کردم  نرسید ولی یک افزایش قابل توجهی این شرکت ها پیداکرد.

رهبرانقلاب افزودند:ارزش تولیدات شرکت های دانش بنیان بالارفته و مسئله اشتغال نیزیک تکانی خورد؛یعنی بیکاری یک درصدی اندک کم شدو اشتغال یک مقداری افزایش پیدا کرد که این موضوع مغتنمی است.

ایشان درخصوص سال ۱۴۰۲ خاطرنشان کردند: مسئله اصلی و محوری کشور در سال جاری نیز، اقتصاد است. البته این به معنای نبود مشکل در بخش‌های دیگر نیست. در کشور مشکلات گوناگونی در زمینه‌های فرهنگی و سیاسی وجود دارد اما اگر دولت و مجلس و فعالان اقتصادی و گروه‌های مردمی جوان و پرانگیزه تمام تلاش خود را برحل مشکلات مردم قرار دهند، بسیاری از مسایل دیگر نیز حل خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی، حل مشکلات مردم را در گرو فعالیت‌های بنیانی و اساسی اقتصادی همچون تولید و کارهای انسانی، مواسات و همیاری‌های مردمی و کمک به طبقات ضعیف جامعه دانستند و خاطرنشان کردند: از دیگر کارهای اساسی در کنار تولید، موضوع مهم سرمایه‌گذاری است که باید مسئولان دولتی و بخش خصوصی توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به عقب ماندگی کشور در زمینه سرمایه‌گذاری در دهه نود تاکید کردند: یکی از خلاءهای جدی،موضوع سرمایه‌گذاری است که باید با برنامه‌ریزی زمینه آن فراهم و انجام شود.
ایشان افزودند: من با در نظر گرفتن همه این جهات بخصوص موضوع تورم بعنوان مشکل اصلی و همچنین تولید بعنوان یکی از کلیدهای نجات کشور از مشکلات اقتصادی، شعار سال ۱۴۰۲ را «مهارتورم و رشدتولید» اعلام می‌کنم.

مقام معظم رهبری تأکید کردند: باید مسئولان و فعالان اقتصادی و فعالان مردمی و فرهنگی و همچنین صداوسیما که وظیفه فرهنگ‌سازی را برعهده دارد، همه همت خود را بر این دوموضوع قرار دهند تا در درجه اول تورم مهار شود و کاهش یابد و در درجه بعد زمینه افزایش تولید فراهم گردد.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان پیام نوروزی خود ضمن ابراز ارادت به حضرت بقیه‌الله‌الاعظم(عج)و طلب علو درجات برای روح مطهر امام بزرگوار و شهدا، از خداوند متعال خوشبختی و شادی و نوروزی ملت ایران در سال جدید را مسألت کردند.

زمان انتشار: چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۸:۴۸

شناسه خبر: 105547

مطالب مرتبط :
کتابخانه مرکزی خوزستان در تعطیلات نوروزی آماده‌ خدمت‌رسانی است

کتابخانه مرکزی خوزستان در تعطیلات نوروزی آماده‌ خدمت‌رسانی است

کتابخانه مرکزی استان خوزستان در تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۲ در هر دو شیفت صبح و عصر به شهروندان خدمت‌رسانی خواهد کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم +نمایشگاه توانمندی‌های داخلی

بازدید« رهبر انقلاب اسلامی» از نمایشگاه توانمندی‌های تولید داخل

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) به مدت سه ساعت از نمایشگاه توانمندی‌های داخلی که در حوزه‌های مختلف برپا شده بود بازدید کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب