یک درمانگر طب سنتی مطرح کرد

بایدها و نباید‌های مصرف آب ناشتا

درمانگر طب سنتی درباره مصرف آب ولرم ناشتا و برخی شبهاتی که در این زمینه وجود دارد پاسخ داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران، مطالب زیادی در ارتباط با مصرف آب ولرم به صورت ناشتا در فضای مجازی وجود دارد.
حتی برخی‌ها مصرف آب ناشتا را معجزه درمانی ذکر می‌کنند، ارتباط مصرف آب ناشتا با طول عمر ژاپنی‌ها دیگر مباحثی است که روی آن مانور زیادی شده است.
اما یک درمانگر طب سنتی معتقد است که نه تنها مصرف آب ولرم به صورت ناشتا نه تنها مفید نیست بلکه حتی مشکلات گوارشی را به همراه دارد.
درویشعلی عباسی که نویسنده کتاب زبده‌الازها که توسط انتشاراتی چوپان منتشر شده و در این کتاب جلد اول مباحثی را در ارتباط با تلفیق طب سنتی و نوین منتشر کرده معتقد است، در ارتباط با طب سنتی یا مکمل به این دلیل که اقبال‌ها مناسب بوده برخی‌ها دست به سیاه نمایی می‌زنند.
وی اضافه کرد: به بهانه ترویج طب سنتی باورهای غلطی انتشار داده می‌شود.
نویسنده کتاب زبده‌الازهار خاطر نشان کرد: در طب مکمل نسبت به مصرف آب ناشتا سفارش شده است اما نه اینکه به صورت تنهایی استفاده شود.
عباسی دلیل این موضوع را افزایش اسید معده ذکر کرد و گفت: مصرف آب ناشتا چه به صورت ولرم آنچنان اثر بخش نیست که اینگونه برای آن تبلیغ می‌شود، کسانی که تمایل به استفاده از آب به صورت ناشتا دارند به آن گلاب، زردچوبه و یا زیره اضافه کنند.
وی درباره استفاده از عسل،گفت: اگر عسل طبیعی باشد منعی ندارد، بنده به این دلیل اسمی درباره استفاده از عسل نیاوردم که ممکن است اینگونه تلقی شود که آب  شیرین باشد که برای افراد دیابتی مضر است. 

انتهای پیام

زمان انتشار: چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۰:۲۴

شناسه خبر: 105550

مطالب مرتبط :
جاوید

درمانگر طب سنتی خبر داد:

تولید آنتی‌بیوتیک گیاهی برای درمان بیماری در مرغداری‌ها

درمانگر طب سنتی از تولید آنتی‌بیوتیک گیاهی برای درمان بیماری در مرغداری خبر داد و گفت: نتایج این طرح ثبت شده و در مرحله تولید مقاله هستیم که در صورت دریافت مجوز نسبت به تولید انبوه آن اقدامات لازم انجام می‌شود.

سوالات اساسی در پیش از ازدواج (۶)؛ سنجش کیفیت روابط زناشویی

نکات لقمه‌ای برای زندگی طلایی؛

سوالات اساسی در پیش از ازدواج (۶)؛ سنجش کیفیت روابط زناشویی

هر هفته با نکات روان شناسی کاربردی در زندگی همراه شما خواهیم بود. این هفته یک سوال مهم در پیش ازدواج را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب