بعد از مدتها؛

یک بیمار کرونایی در فارس جان باخت

در ۲۴ ساعت گذشته در استان فارس یک نفر بر اثر کرونا فوت و ۴۷ بیمار در بیمارستان بستری شدند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۷۱ هزار و ۱۰۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۳ هزار و ۵۱۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۹ هزار و ۹۳۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۴ هزار و ۳۴۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۳۱ هزار و ۱۷۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۱۷۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۴۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۵۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، یک مورد جدید فوتی ناشی از کووید۱۹ در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۷۹ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۵ هزار و ۱۲۸ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۹ هزار و ۸۹۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۰۸ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۳۸ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۵۲ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۹۳ دُز یادآور واکسن بوده است.

انتهای پیام /

زمان انتشار: دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۰:۴۶

شناسه خبر: 105595

مطالب مرتبط :
کرونا در فارس همچنان قربانی می‌گیرد

کرونا در فارس همچنان قربانی می‌گیرد

براساس آخرین اطلاعات آماری اعلامی علوم پزشکی شیراز، طی ۲۴ ساعت منتهی به صبح ۱۴ فروردین با ثبت یک مورد فوت ناشی از کرونا، روند افزایش آمار قربانیان این بیماری در فارس تداوم یافت.

کرونا

رئیس کارگروه اطلاع‌رسانی قرارگاه دانشگاهی کنترل و مدیریت کرونا در آذربایجان‌غربی خبر داد؛

بستری ۴۲بیمار مبتلا به سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی

رئیس کارگروه اطلاع‌رسانی قرارگاه دانشگاهی کنترل و مدیریت کرونا در آذربایجان‌غربی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان گفت: در حال حاضر تعداد ۴۲ نفر بیمار مبتلا به سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی استان بستری هستند که تعداد ۹ نفر مبتلا به کرونا می‌باشند.

درخشان

مدیر اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد:

کرونا در چهارمحال و بختیاری شیوع پیدا کرد

مدیر اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: با شیوع ویروس کرونا سه شهرستان در چهارمحال و بختیاری به وضعیت قرمز در آمد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، ۲۰۲۳ سال پایان کرونا خواهد بود؟

سایه کرونا روی شهرهای مازندران سنگین می‌شود

کرونا تعداد شهرهای رنگ آبی مازندران را کاهش داده و رامسر را قرمز کرده است

ذذ

عقب نشینی کرونا در فارس؛

آمار فوتی‌های کرونا در فارس به صفر رسید

پس از مدت های مدید، آمار فوتی های کرونا در استان پهناور فارس به صفر رسید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب