فرمانده فراجا در شیراز عنوان کرد:

پلیس آینده، مقتدر و هوشمند خواهد بود

فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: پلیس آینده در کنار اقتدار، هوشمند نیز خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران در سفر به استان فارس در جمع اصحاب رسانه ضمن تاکید بر توسعه هوشمند سازی البسه و خودروهای پلیس گفت :پلیس آینده در کنار اقتدار، هوشمند نیز خواهد بود که بسیاری از مسیر توسط دانشمندان و جوانان بومی عملیاتی شده است.

 

وی ادامه داد: مرکز تحلیل داده ‌ها راه ‌اندازی شده است و با اتمام کار این مرکز، تلاش خواهیم کرد پلیس تخصصی را با تحلیل داده حمایت و مسئله هوشمندی را در برخی از پلیس ‌ها در نیمه اول امسال اجرایی کنیم.

 

سردار سرتیپ احمدرضا رادان همچنین از تخصیص سهمیه های استانی  امکانات و ابزارهای مورد نیاز پلیس گفت و اضافه کرد :هر استان به اندازه سهمی که از پرسنل و عملیات انتظامی دارد از تخصیص امکانات هم بهره مند خواهد شد و استان فارس با عملکرد بالا و ویژه از استان های ویژه جهت تخصیص سهمیه و امکانات خواهد بود .

 

وی اضافه کرد: هر قدر سهمیه استان ها بیشتر شود مطالبات ما نیز بیشتر خواهد شد که انشااله در جهت سیر صحیح ماموریت ها قدم برداریم .

 

سردار رادان همچنین ضمن بازدید از نمایشگاه  فعالیت‌ های پلیس استان فارس، هدف از سفر به استان فارس را رسیدگی به ماموریت ها و ارزیابی عملکرد یک ساله فرماندهی انتظامی این استان، بررسی نقاط ضعف و قوت و همچنین عملکرد این استان در حوزه مبارزه با سرقت و جمع آوری معتادان متجاهر عنوان کرد و گفت: فارس استانی مسافرپذیر و با طول جاده های زیاد نسبت به استان‌های دیگر است و بررسی ‌های پلیس نشان می ‌دهد علی‌رغم افزایش چشمگیر حجم تردد در جاده‌ های استان با اقدامات فرماندهی انتظامی فارس شاهد کاهش تلفات ناشی از تصادفات در این استان هستیم.

 

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران توصیه کرد: مسافران نوروزی، جاده را در سفر خود، جزو سفر بدانند و در طول مسیر استراحت کافی داشته باشند تا به سلامت به مقصد برسند.

 

وی گفت: خستگی و خواب آلودگی، دو عامل عدم کنترل وسیله نقلیه در جاده‌ ها طی نوروز سال جاری بوده که موجب رقم خوردن بسیاری از حوادث و تصادفات شده است .

 

به گفته سردار رادان حجم تردد بین استانی و شهرستانی از ابتدای طرح نوروزی تاکنون از ٢٩٠ میلیون فراتر رفته و نسبت به سال گذشته با حجم تردد بیشتری مواجه هستیم.

 

وی در آماری به تلفات تصادفات و حوادث جاده ای در کشور پرداخت و گفت: با وجود افزایش حجم تردد جاده ‌ای نسبت به سال گذشته، عدد کشته شدگان حوادث رانندگی بیش از ٥٠٠  نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

 

این مقام ارشد نظامی گریزی هم به شعار سال مبنی بر « مهار تورم و رشد اقتصادی » زد و گفت: همه باید برای عملی شدن شعار سال تلاش کنیم و فراجا نیز برای این مهم برنامه ریزی دارد.

 

وی با بیان اینکه باید بطور واقعی از تولید کننده حمایت شود، اذعان داشت: مشکلات تولید کننده را پیگیری می کنیم و یکی از اقدامات مهم ما در کمک به افزایش تولید، مقابله با قاچاق کالا خواهد بود.

 

رادان همچنین عنوان کرد: با داده‌ های هوشمند و عملیات اطلاعاتی بیشتر، مبارزه قاطع تری با قاچاق کالا خواهیم داشت و مبارزه جدی با قاچاق کالاست که راه تولید را هموار می ‌کند.

 

 

خبرنگار: سیده فاطمه حسینی

انتهای پیام /

زمان انتشار: سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 105610

مطالب مرتبط :
 جهانِ پس از هوش مصنوعی و بحران حذف مشاغل در ایستگاه آینده اینوتکس بررسی می شود

زندگی فناورانه آینده در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳؛

جهانِ پس از هوش مصنوعی و بحران حذف مشاغل در ایستگاه آینده اینوتکس بررسی می شود

همزمان با برگزاری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳ در پارک فناوری پردیس، رویداد نکستیشن (ایستگاه آینده) با موضوع دگرگونی زندگی مردم متاثر از فناوری های جدید برگزار می شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب