با حضور معاون توسعه حل اختلاف دادگستری کرمانشاه امضاء شد:

تفاهم نامه همکاری با محوریت تشکیل ستاد های " صبر "

دکتر منوچهر فتاحی تشکیل ستاد های " صبر " را گامی در جهت توسعه و ترویج فرهنگ خداپسندانه صلح و سازش دانست و گفت: باید از سفیران صلح و همیاران شورا که افرادی متنفذ و دارای جایگاه بسیار خوبی در بین مردم هستند برای حل و فصل اختلافات و مختومه کردن پرونده ها استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه؛ تفاهم‌نامه مشترک میان ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، معاونت توسعه حل اختلاف دادگستری و خانه نخبگان بسیج با محور تشکیل ستادهای " صبر " در مساجد و با هدف گسترش فرهنگ صلح و سازش با حضور دکتر منوچهر فتاحی، معاون توسعه حل اختلاف دادگستری استان کرمانشاه و عضو کارگروه حقوقی خانه نخبگان بسیج منعقد شد.

 

فتاحی در این جلسه انعقاد تفاهم نامه گفت: شورا‌ها همواره در مسیر اعتلای فرهنگ عفو و گذشت در جامعه گام برداشته اند، زیرا صلح و سازش از دیدگاه شرع مقدس اسلام ارزش و مرتبه بسیار بالایی دارد و در آیات متعدد قرآن کریم و روایات متعدد اشارات زیادی به این موضوع شده است.

 

وی اظهار داشت: اماکن مذهبی و مساجد از قدیم الایام اصلی ترین محل تجمع مردم در آیین‌های اسلامی در شهرها و روستاها بودند و مشکلات مردم در این مکان ها حل و فصل می شد، در نتیجه هیات های صلح می تواند کمک شایان توجهی به حل مشکلات حقوقی مردم داشته باشد تا کمتر پرونده قضایی تشکیل شود.

 

معاون قضایی دادگستری کرمانشاه افزود: ظرفیت های بسیار خوبی برای صلح و سازش در استان وجود دارد و در جهت توسعه و ترویج این فرهنگ خداپسندانه باید از سفیران صلح و همیاران شورا که افرادی متنفذ و دارای جایگاه بسیار خوبی در بین مردم هستند برای حل و فصل اختلافات و مختومه کردن پرونده ها استفاده کرد که کانون های مساجد نیز دارای چنین وجهه و جایگاهی هستند و می توانند در ترویج فرهنگ صلح و سازش ما را یاری دهند.

 

در ادامه دکتر پیمان لطیفی، رئیس خانه نخبگان بسیج استان نیز با اشاره به نقش کلیدی مساجد در پیشرفت جوامع اسلامی اظهار داشت: مسجد به عنوان اولین نهاد آموزشی در جهان اسلام، همواره نقشی مهم و اساسی در پیشبرد علم و دانش به عهده داشته است.

وی رویکرد علمی-آموزشی مساجد را یکی از کارکردهای مهم آن در تمدن اسلامی برشمرد و تصریح کرد: این کارکرد، هدایتگر و آغازگر بسیاری از جنبش های علمی در جامعه اسلامی است.

 

رئیس خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه سپس به جایگاه مساجد در بین مردم اشاره کرد و افزود: از صدر اسلام، مسجد پناهگاه مردم در امور مختلف و ملجأ جامعه در حل اختلافات بوده و صلح و سازش میان مردم، سیره پیامبر(ص) است و ما وظیفه داریم این کارکرد مسجد را احیاء کنیم.

 

لطیفی با اشاره به ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد، خاطر نشان کرد: عملکرد مثبت و ارزنده کانون ها در محلات مختلف استان و محبوبیت این مراکز فرهنگی می تواند در زمینه توسعه حل اختلاف و ایجاد صلح و سازش تاثیر گذار باشد و از ورود حجم بالای پرونده ها و دعاوی به محاکم قضایی جلوگیری کند.

 

پایان پیام/ محمدرضا زارع

زمان انتشار: سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۷:۴۹

شناسه خبر: 105612

مطالب مرتبط :
دادگستری

دانش‌بنیان‌ها رو در روی مقامات قضائی گلستان:

نخستین ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری گلستان سهم دانش‌بنیان‌ها شد/ فقدان زیرساخت‌های مناسب تا استیجاری بودن فضاهای پارک علم و فناوری

رئیس کل دادگستری گلستان با اشاره به محدودیت فضای فعالیت شرکت‌های دانش بنیان از تلاش برای توسعه این فضاها در قالب ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری گلستان خبر داد.

چاپ آثار برتر و کاربردی در پایگاهISC  و مجله علمی و پژوهشی

دکتر لطیفی خبر داد:

چاپ آثار برتر و کاربردی در پایگاهISC و مجله علمی و پژوهشی

رئیس خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه گفت: در همایش بین المللی «الگوی تحقق محله اسلامی مسجد محور»، جوایز برای هر بخش جداگانه بوده و در مجموع از ۱۹ نفر تقدیر به عمل خواهد آمد و علاوه برآن، مجموعه آثار برتر و کاربردی در هر حوزه، در پایگاهISC و مجله علمی و پژوهشی به چاپ خواهد رسید.

 طرح ملی ایجاد زیرساخت مبتنی بر هوش مصنوعی در راستای پیاده سازی اقتصاد دانش بنیان مردم پایه

اهمیت اجرای طرح نخبه کرمانشاهی در بیانات مقام معظم رهبری( مدظله العالی):

طرح ملی ایجاد زیرساخت مبتنی بر هوش مصنوعی در راستای پیاده سازی اقتصاد دانش بنیان مردم پایه

در راستای پیاده سازی اقتصاد دانش بنیان مردم پایه(تولید علم و تبدیل به ثروت) و تبدیل نهضت نرم افزاری و ایجاد و بهره برداری از حلقه های میانی در عرصه علم و فناوری و تولید علم و کسب مرجعیت علمی کشور در جهان، اولین طرح ملی ایجاد زیرساخت مبتنی بر هوش مصنوعی توسط دکتر احمد تاجه میری ارائه گردید.

اقتصاد و تولید مهمترین دغدغه رهبری

مسئول بسیج رسانه شهرستان سنقر و کليايی عنوان کرد:

اقتصاد و تولید مهمترین دغدغه رهبری

حجت الاسلام میلاد فرهنگیان گفت: تولید مبتنی بر عنصر دانش بنیان می تواند موجب کاهش مشکلات معیشتی و اقتصادی در جامعه گردد و برای اینکه مشکلات معیشتی جامعه حل گردد باید مسئولین بر موضوع تولید در کشور همت مضاعف بگمارند.

انعقادتفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد ماهشهرومنطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد ماهشهرو منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)

دانشگاه آزاد اسلامی ماهشهرو منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی (ره) در راستای همکاری های علمی،پژوهشی وآموزشی با رویکرد توسعه فعالیت ها وکسب وکار دانش بنیان تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب