رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی مطرح کرد؛

کشاورزی علمی منجر به جهش تولید می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در کشاورزی باید کار علمی صورت گیرد که منجر به جهش و تحول در تولید شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان‌غربی خسرو شهبازی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در سفر یکروزه به شهرستان میاندوآب با نماینده مردم شهرستان میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و کارکنان جهاد کشاورزی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد. 

در این دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، با تبریک سال جدید و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهرستان بویژه شهید مهدی باکری افزود: دشت حاصلخیر میاندوآب دارای پتانسیل های بالایی برای تولید محصولات کشاورزی است. باید از ظرفیت های موجود در این شهرستان در راستای شکوفایی بخش کشاورزی، افزایش عملکرد و ارتقاء بهره وری تولید محصولات کشاورزی استفاده کرد.

او با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری، با عنوان: "مهار تورم‌ و رشد تولید" خاطرنشان کرد: تأمین امنیت غذایی جامعه، رسالت اصلی جهاد کشاورزی است. با مکانیزه نمودن کشاورزی و سوق به سوی کشاورزی صنعتی، فرآوری محصولات کشاورزی و جلوگیری از خام فروشی، توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی، افزایش تولیدات صنعتی و نیمه صنعتی بخش کشاورزی، انشالله شعار سالدر بخش کشاورزی محقق خواهد شد.

شهبازی با اشاره به وجود مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی شهرستان مياندوآب و اهمیت بالای استفاده از دانش فنی در تولید محصولات کشاورزی، تصریح کرد: این مرکز یکی از ظرفیت های خوب برای بخش کشاورزی شهرستان است که باید از تمام امکانات آن برای تولید و معرفی ارقام مقاوم به تنش کم ابی و پر بازده بهره گرفت.

او افزود: جهاد کشاورزی پل ارتباطی است جهت انتقال دانش فنی، نتایج تحقیقات و آخرین یافته های علمی روز به بهره برداران بخش کشاورزی است. اگر کلیه اصول علمی در تولید رعایت شود، قطعا افزایش تولید در واحد سطح را خواهیم داشت.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان با تاکید بر لزوم افزایش راندمان آبیاری و صرفه جویی در مصرف آب گفت: استفاده بی رویه از سفره های آب زیر زمینی منجر به فاجعه های جبران ناپذیری می شود؛ خشک شدن دریاچه ارومیه نتیجه مصرف غیر اصولی و بی رویه آب است.

او بر ضرورت توسعه سیستم‌های نوین آبیاری و تأمین اعتبار مالی مورد نیاز برای پروژه های عمرانی آب و خاک، اجرای هر چه بهتر طرح جهش تولید در دیمزارها، اصلاح الگوی کشت، رصد و پایش مستمر مزارع، توسعه محصولات گلخانه ای، اصلاح نژاد دام، صیانت از کاربری اراضی کشاورزی، آموزش و توانمندسازی بهره برداران بخش کشاورزی، حمایت از فعالیت های بانوان بویژه زنان بی سرپرست، توسعه صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی، استفاده از توانمندی های زنان و پتانسیل موجود در این قشر از جامعه و ... تاکید کرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 105631

مطالب مرتبط :
۱۵۰ هکتار از اراضی بروجرد تسطیح ماهواره‌ای شد

رئیس جهاد کشاورزی بروجرد:

۱۵۰ هکتار از اراضی بروجرد تسطیح ماهواره‌ای شد

​رئیس جهاد کشاورزی بروجرد گفت: استفاده از تسطیح ماهواره‌ای برای نخستین بار در لرستان در سطح ۱۵۰ هکتار از اراضی بروجرد انجام شد.

​کارگاه‌های فنی در مناطق سردسیر لرستان برای کشاورزان برگزار می‌شود

مدیر پروژه هوشمندسازی کشاورزی بسیج لرستان:

​کارگاه‌های فنی در مناطق سردسیر لرستان برای کشاورزان برگزار می‌شود

مدیر پروژه هوشمندسازی کشاورزی بسیج لرستان با بیان اینکه کارگاه‌های فنی در مناطق سردسیر لرستان برای کشاورزان برگزار می‌شود گفت: مربیان بسیجی آخرین توصیه‌های فنی و یافته‌های تحقیقاتی را به کشاورزان ارائه می‌دهند.

تامین بیش از۷۴ هزار لیتر سوخت برای برداشت محصولات پاییزی در خوزستان

تامین بیش از ۷۴ هزار لیتر سوخت برای برداشت محصولات پاییزی در خوزستان

مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه خوزستان از تامین ۷۴ هزار و ۵۰۰ لیتر سوخت برای ادوات برداشت محصولات پاییزی در استان خبر داد.

هشدار هواشناسی

هشدار هواشناسی؛

هشدار سطح قرمزکشاورزی و احتمال سرمازدگی درختان شکوفه دار در آذربایجان‌غربی/کاهش ۶تا ۸درجه دما

رئیس اداره پیش‌بابی اداره هواشناسی استان آذربایجان‌غربی از هشدار هواشناسی کشاورزی سطح قرمز خبر داد و گفت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی و طبق گزارشات واصله با توجه به نفوذ توده هوای سرد به منطقه شاهد کاهش محسوس دمابین ۶ تا ۸ درجه سلسیوس در استان خواهیم بود.

ی

آب در معرض ورشکستگی است/پای لرزان کشاورزی سنتی در شرایط کم آبی

رئیس دانشکده کشاورزی استان ایلام گفت: اطلاع رسانی و آموزش کشاورزان بعنوان کاربران اصلی علم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و لازم است ضمن جلب اعتماد کشاورزان، متناسب با نیازهای محلی، آموزش کافی جهت اگاهی و بهره برداری ازتکنیکهای مدرن را دریافت کنند.

تصویر شاخص

سمپوزیوم کشاورزی ، امنیت و ایمنی غذایی به همت بسیج علمی سپاه عاشورا برگزار شد

سمپوزیوم کشاورزی،امنیت و ایمنی غذایی به همت بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا چهارشنبه ۱۸ ام اسفند ماه با حضور مسئولین استانی ،اعضای هیات علمی دانشگاه ها ، دانشجویان ، فرهیختگان در محل سالن همایش دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز برگزار شد .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب