رئیس پارک علم و فناوری استان :

آذربایجان شرقی هاب دانش بنیان ها با ترکیه شد

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، گفت: این مجموعه به عنوان تنها پارک علم و فناوری کشور است که دارای دو هاب تعاملات بین‌الملل در کشور چین و ترکیه بوده و این موضوع در نوع خود بی‌سابقه است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان شرقی، سعید جعفری راد با اشاره به اینکه در راستای تحقق هاب تعاملات بین‌المللی فناورانه و نوآورانه ایران با کشور ترکیه، پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی پس از راه‌اندازی اولین هاب تعاملات بین‌الملل با کشور چین در تیرماه سال ۱۴۰۱  دومین هاب ارتباطی پارک‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور با کشور ترکیه آذربایجان‌شرقی، گفت: به منظور گسترش تعاملات بین المللی در جهت ارزآوری و ایجاد اشتغال، نخستین هاب تبادلات فناورانه با کشور ترکیه در پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی راه‌اندازی شد.
ایشان ضمن تاکید بر اهمیت توسعه و ارتقای دیپلماسی فناوری و نوآوری، افزود: اهداف تعیین شده در نقشه راه پارک علم و فناوری استان در خصوص تعاملات بین المللی ایجاد هاب تعامل و  تشکیل میز فناوری و نوآوری است.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، به ماموریت های این پارک برای حفظ تعامل با هاب بین المللی کشور ترکیه اشاره کرد و گفت: تهیه و ارائه گزارش توجیهی جامع از وضعیت فناوری و نوآوری در این کشور و ارائه به سایر پارک‌ها، شناسایی و اعلام نیازهای فناورانه و نوآورانه ترکیه، رصد و اطلاع‌رسانی تعاملات فناورانه و نوآورانه پارک‌های علم و فناوری با کشور ترکیه، تدوین برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت در تعاملات فناورانه و نوآورانه با مشورت سایر پارک‌ها، امکان‌سنجی و ایجاد دفتر تعاملات فناورانه و نوآورانه به‌صورت مشترک، در زمره این ماموریت ها است. 
وی با اشاره به اینکه امضای تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین “پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی” و “شهرک همکاری‌های اقتصادی و تجاری سازمان همکاری‌ شانگهای چین” موجب شد که در آیین نکوداشت سالروز تاسیس معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آذر ماه ۱۴۰۱، پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی از نظر تعاملات بین‌المللی به عنوان پارک برتر معرفی شود، ادامه داد: همچنین پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی به عنوان تنها پارک علم و فناوری کشور می‌باشد که دارای دو هاب تعاملات بین‌الملل بوده، که این موضوع در نوع خود بی‌سابقه می‌باشد.
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان شرقی،وی در انتها اضافه کرد: با استقرار شرکت ترکیه‌ای بنتا ماکینا به عنوان کارگزار صدور محصولات فناورانه ایران به کشور ترکیه برداشته شد. بدین منظور اولین جلسه هم‌اندیشی با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، در خصوص بازاریابی، فروش و صادرات محصولات به کشور ترکیه برگزار شد.

زمان انتشار: یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۴:۳۳

شناسه خبر: 106467

مطالب مرتبط :
پارک

با حضور اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس صورت گرفت؛

نشستی صمیمی نمایندگان تبریز در مجلس شورای اسلامی با حضور شرکت های دانش بنیان

رئیس و اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در جریان سفر خود به تبریز، از مجتمع عصر انقلاب پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی بازدید کردند.

بازدیدمسئولین سازمان بسیج اصناف و کشاورزی خراسان جنوبی از شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری استان

گزارش تصویری

بازدیدمسئولین سازمان بسیج اصناف و کشاورزی خراسان جنوبی از شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری استان

جمعی از مسئولین سازمان بسیج اصناف و کشاورزی ومعاونین اتاق بازرگانی استان به همراه نماینده بانک رسالت، معاون اشتغال اداره کل رفاه و معاون اشتغال کمیته امداد از شرکتهای پارک علم و فناوری خراسان جنوبی بازدید کردند.

حضور شرکت‌های تجاری و فناور روسیه و ترکیه در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳

به گزارش علم و فناوری؛

حضور شرکت‌های تجاری و فناور روسیه و ترکیه در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳

مدیرامور اعتباری و تجاری سازی صندوق توسعه فناوری های نوین، از حضور پارک اسکورکوای روسیه و هیات تجاری ترکیه در نمایشگاه اینوتکس۲۰۲۳ به منظور توسعه همکاری‌های مشترک خبر داد و گفت: در روزهای برگزاری این نمایشگاه همچنین چند سامانه جدید این صندوق برای نهادهای مالی و شرکت های دانش بنیان رونمایی می‌شود.

نجوم تبریز

دبیر انجمن نجوم دانشگاه تبریز:

دانشگاه تبریز، میزبان برنامه های هفته نجوم

دبیر انجمن نجوم دانشگاه تبریز گفت: هفته جهانی نجوم در دانشگاه تبریز همزمان با سرتاسر جهان با هدف ترویج علم نجوم و معرفی آن به عموم مردم برگزار شد.

ت

عضو تشخیص مصلحت نظام

فعالان اقتصادی از ظرفیت شرکت های دانش بنیان استفاده کنند

محمدی از فعالان اقتصادی هرمزگان خواست تا زنجیره تشکیل داده و مسیر پیشرفت اقتصادی را از طریق زنجیره سازی دنبال کنید و نهادهای مالی مستقلی نیز می تواند با مشارکت فعالان اقتصادی شکل بگیرد که دانش بنیان ها از جمله این ظرفیت ها هستند.

تبریز

مسئول بسیج علمی آذربایجان شرقی :

حوزه سلامت اولویت شرکت های دانش بنیان

اولین رویداد تازه های علوم و فناوری های نوین پزشکی در تبریز برگزار شد .

تراکتور

با ثبت در USPTO آمریکا

کارگر تراکتورسازی با سه اختراع ثبت شده به عنوان نمونه کشوری معرفی شد

شورش خاطری کارگر مجموعه تراکتورسازی که در کارنامه اش سه اختراع ثبت شده دارد به عنوان نمونه کشوری انتخاب و معرفی شد.

بناب

مرکز رشد واحد های فناور بناب :

سمینار صاحبان ایده و فناوران در شهرستان بناب برگزار می شود

سمینار یک روزه فناوران و صاحبان ایده با همکاری بسیج علمی آذربایجان شرقی در بناب برگزار می شود .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب