موشک روسی حامل ماهواره راداری "Kondor-FKA" به فضا پرتاب شد

موشک "سایوزـ ۲.۱ آ" (Soyuz-۲.۱a) حامل ماهواره راداری Kondor-FKA از پایگاه فضایی وستوچنی (Vostochny) روسیه به فضا پرتاب شد.

به گزارش اسپوتنیک، نه دقیقه پس از پرتاب، مرحله شتاب بخش فوقانی "فرگات" به همراه ماهواره از مرحله سوم موشک جدا شد. این مرحله دوبارموتور شتاب دهنده خود را روشن کرد و ماهواره را به نقطه محاسبه شده در مدار رساند.

ماهواره "Kondor-FKA" با توجه به تجهیزات راداری خود قادر به رصد شبانه روزی از سطح زمین در وضوح متوسط ​​و بالا در هر شرایط آب و هوایی است. وزن این دستگاه 1050 کیلوگرم و ارتفاع مدار دور قطبی آن بین 500 تا 550 کیلومتر است.

این ماهواره می تواند روزانه 100 تصویر از سطح زمین بگیرد و برای حل مشکلات کشاورزی و نظارت بر عواقب شرایط اضطراری مصنوعی و اقلیمی و همچنین نظارت بر وضعیت یخبندان در مسیر دریای شمال مورد نیاز است.

پرتاب دومین ماهواره Condor-FKA، همانطور که قبلا توسط توسعه دهندگان گزارش شده بود، برای 8 ژوئن 2024 برنامه ریزی شده است. پس از آن، کل مسیر دریای شمال در شش روز قابل مشاهده خواهد بود.

زمان انتشار: شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 106884

کلید واژه‌ها:
مطالب مرتبط :
نخستین تصاویر مخابره شده از ایستگاه

نخستین تصاویر مخابره شده از ایستگاه "لونا ۲۵"

موسسه تحقیقات فضایی آکادمی علوم روسیه، نخستین تصاویر مخابره شده از ایستگاه بین سیاره ای "Luna-۲۵" را منتشر کرد.

دانشگاه علامه طباطبایی مرجع رسمی برگزاری آزمون تورفل زبان روسی

معاون پژوهشی دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی:

دانشگاه علامه طباطبایی مرجع رسمی برگزاری آزمون تورفل زبان روسی

معاون پژوهشی دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی از انعقاد قرارداد همکاری میان دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه کازان روسیه در جهت برگزاری آزمون تورفل زبان روسی در دانشگاه علامه طباطبایی به‌عنوان مرجع رسمی برگزاری این آزمون خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب