ناوبری شفاف گوگل کروم با بروزرسانی جدید

گوگل کروم با ارائه بروزرسانی Chrome Beta ۱۱۴، یک پرچم جدید معرفی کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا نوار ناوبری خود را شفاف کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ، در سال ۲۰۱۹، گوگل حالت ناوبری را با اندروید ۱۰ معرفی کرد. از آن زمان تاکنون، تعداد محدودی از برنامه‌ها توانسته‌اند ناوبری خود را شفاف کنند و محتوای برنامه را در پشت فضای بی‌رنگ نمایش دهند. حتی بهترین گوشی‌های اندرویدی نیز نسبت به آنچه که باید باشند، کمتر احساس برتری دارند.در سال ۲۰۲۳ ، گوگل کروم نیز به این برنامه‌های محدود می‌پیوندد. برای شروع، با نصب Chrome Beta 114 و فعال کردن پرچم chrome:flags#DrawEdgeToEdge می‌توانید شروع کنید. این کشف توسط موسس کانال Google News در تلگرام به نام @Nail_Sadykov انجام شده است. بعد از راه‌اندازی مجدد مرورگر، متوجه خواهید شد که در نسخه‌های پشتیبانی شده اندروید، محتوای وب در پشت حالت ناوبری نمایش داده می‌شود. لطفاً توجه داشته باشید که احتمالاً این پرچم در حالت ناوبری سه دکمه‌ای برای جداسازی واضح محتوا و ناوبری سیستمی کار نخواهد کرد.

این طراحی جدید باعث می‌شود تا وب سایت‌ها جذاب تر و هماهنگ‌تر با نمایشی که در iOS دارند، به نظر بیایند. نسخه‌های جدید Chrome و Safari از پس زمینه شفاف نوار ناوبری، که در نسخه‌های قبلی پلتفرم iOS وجود داشت، پشتیبانی می‌کنند. این طراحی جدید باعث می‌شود تا وب سایت‌ها جذاب تر و هماهنگ‌تر با نمایشی که در iOS دارند، به نظر بیایند. Chrome و Safari از چندین نسخه پیشین پلتفرم iOS از پس زمینه شفاف نوار ناوبری پشتیبانی می کنند. از آنجا که نوار ناوبری یک دکمه نیست، شما می توانید با عناصر وب سایت در پشت یا بالای نوار تعامل داشته باشید. جلوه شفافیت در وب‌سایت‌ها، تعویض برگه، صفحه تب جدید و تب های سفارشی داخل برنامه ها قابل مشاهده است، با این حال این ویژگی در تنظیمات کروم در دسترس نیست. هنوز کار روی این موضوع تمام نشده است و وضعیت مشخصی ندارد. هنگام فعال کردن پرچم، بعضی از وب‌سایت‌ها نوارهای بالایی خود را کمی بالا می‌برند و بخش‌هایی از آنها را زیر نوار آدرس پنهان می‌کنند. همچنین، رابط کاربری Chrome با نمایش یک شکاف بین نوار آدرس و پیشنهادهای تکمیل خودکار، با این مشکل روبه‌رو است. در نسخه بتای ۲ اندروید ۱۴، گوگل یک پرچم برای توسعه‌دهندگان معرفی کرده است که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا رنگ نوار ناوبری را در تمام برنامه‌ها شفاف کنند. با این حال، این ویژگی فقط پس‌زمینه پشت نوار ناوبری را به همان رنگ برنامه نشان می‌دهد و محتوا در پشت نوار ناوبری به طور خودکار قابل مشاهده نمی‌شود.

/سهراب شهیدی

زمان انتشار: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۵:۰۰

شناسه خبر: 106903

مطالب مرتبط :
ق

کارگاه آموزشی

کارگاه آموزشی”چگونه مانند گوگل هدف گذاری کنیم ؟ چابکی کسب و کار با فریم ورک اهداف و نتایج کلیدی (OKR)” برگزار می شود

کارگاه آموزشی “چگونه مانند گوگل هدف گذاری کنیم ؟ چابکی کسب و کار با فریم ورک اهداف و نتایج کلیدی ” ” OKRدر پارک علم و فناوری هرمزگان برگزار می شود.

گوگل بارد به موتور جستجوی کروم اضافه می‌شود

در ادامه‌ی رقابت مایکروسافت و گوگل؛

گوگل بارد به موتور جستجوی کروم اضافه می‌شود

گوگل ارائه‌ی برخی ویژگی‌های چت‌بات هوش مصنوعی Bard را در سیستم‌عامل کروم به‌طور‌آزمایشی آغاز کرده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب