۱۰۰ درصد اجرایی می شود؛

طرح پرورش ماهی در قفس در سد مارون بهبهان

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: پروژه پرورش ماهی در قفس در سد مخزنی مارون جزو مصوبات سفر رئیس جمهور به استان خوزستان به شمار می‌رود و ۱۰۰ درصد اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری، مجید شکاری رئیس اداره شیلات بهبهان در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان که با حضور محمد راضی جلالی سرپرست معاونت هماهنگی اموراقتصادی استانداری خوزستان برگزارشد؛ با اشاره به حداکثر بهره وری از منابع آبی در بهبهان اظهار کرد: ۷۰ واحد دومنظوره پرورش ماهی در این شهرستان فعال است.

او ضمن ارائه گزارشی از وضعیت آبزی پروری منطقه با بیان اینکه بهبهان در جایگاه اول تولید ماهی در استخر ذخیره آب کشاورزی در استان قراردارد؛ از عدم تخصیص آب برای ایجاد شهرک آبزی پروری توسط سازمان آب و برق خوزستان انتقاد کرد.

شکاری اجرایی نشدن طرح پایلوت ۳هزار و ۲۰۰ تنی پرورش ماهی در قفس در سد مخزنی مارون را یکی دیگر از مشکلات این شهرستان دانست و تصریح کرد: علیرغم انجام مطالعات اجرایی، همچنان همکاری لازم از سوی سازمان آب وبرق صورت نمی گیرد.

محمد راضی جلالی در حاشیه این مطلب با اشاره به ضرورت تکمیل زنجیره های تولید و لزوم استفاده بهینه از منابع آبی بر ایجاد شهرک آبزی پروری و اجرایی شدن پروژه پرورش ماهی در قفس تاکید کرد و افزود: پروژه پرورش ماهی در قفس در سد مخزنی مارون جزو مصوبات سفر رئیس جمهور به خوزستان به شمار می رود و ۱۰۰ درصد اجرایی می شود.

زمان انتشار: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۵:۲۰

شناسه خبر: 106906

مطالب مرتبط :
اولین اردوی راهیان پیشرفت در شرکت نفت و گاز اروندان برگزار شد

اولین اردوی راهیان پیشرفت در شرکت نفت وگاز اروندان برگزار شد

اولین اردوی راهیان پیشرفت با هدف ارتقاء سطح آگاهی مدیران شرکت های دانش بنیان و نخبگان دانشگاهی از پیشرفت های صنعت نفت و شرکت نفت و گاز اروندان در این شرکت برگزار شد.

بیماری دیابت به بزرگترین همه گیری تاریخ بشر تبدیل شده است

رئیس مرکز بهداشت خوزستان به مناسبت آغاز هفته پویش خودمراقبتی در دیابت تاکید کرد؛

بیماری دیابت به بزرگترین همه گیری تاریخ بشرتبدیل شده است

دکتر پژمان بختیاری نیا در آغاز هفته پویش خودمراقبتی دیابت گفت: بيش از ۵۳۷ ميليون بزرگسال، در سنين بين ۲۰ تا ۷۹ سال مبتلا به بيماري ديابت هستند. يعني از هر ده نفر مردم دنيا، يك نفر با ديابت زندگي ميكند. پيش بيني ميشود تا سال ۲۰۳۰ تعداد بيماران بزرگسال به ۶۴۳ ميليون نفر برسد. بيش از ۱.۲ ميليون كودك و نوجوان مبتلا به ديابت نوع يك هستند. در هر ۵ ثانيه يك نفر به علت ديابت يا عوارض ناشي از آن جان خود را از دست ميدهد .

کیارش

مدیرکل شیلات لرستان:

بیش از ۱۸ هزار نفر در حوزه شیلات مشغول به کار هستند

مدیرکل شیلات لرستان گفت: طی سال های گذشته برنامه های خوبی در حوزه آبزی پروری اجرا شده و بیش از ۱۸ هزار نفر در این حوزه مشغول به کار هستند.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه صنعتی بهبهان

آغاز شد؛

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه صنعتی بهبهان

ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون ویژه استعداد های درخشان، در دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا بهبهان از تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه آغاز شد.

ملاصدرا و حکمت او

به مناسبت یکم خرداد ماه، روز بزرگداشت صدرالمتأهلین؛

ملاصدرا و حکمت او

یکم خرداد ماه، روز بزرگداشت صدرالمتأهلین، ملاصدرا شیرازی، فقیه و اندیشمند فلسفه، عرفان و حکمت ایرانی اسلامی است؛ چهره‌ای که هرچند در روزگار خودش، آواره کوه و بیابان‌ها شد، در نزدیک به نیم هزاره پیشین، اندیشه‌های او جهان اسلام به‌ویژه شیعیان امامیه و ایرانیان را با چالشی بزرگ روبرو کرد و هوادارن بسیاری یافت.

۶

عضو هیات علمی گروه شیلات هرمزگان: استفاده از تکنیک eDNAکمک بسیاری به صنعت آبزی پروری می کند

جلسه تعاملی دانشگاه هرمزگان و اتحادیه آبزیان بمنظور آشنایی و اجرای تکنیک DNA محیطی (eDNA )در صنعت آبزی پروری

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب