دبیر اجرایی رویداد سیمرغ گفت:

صاحبان ۱۳ طرح برگزیده هوش مصنوعی تجلیل شدند

دکتر مصطفی کریمی در آئین اختتامیه اولین رویداد استارت آپ سیمرغ که در حوزه هوش مصنوعی برگزار شد اظهار داشت: تعداد ۶۰ طرح به دبیرخانه این رویداد ارسال و مورد ارزیابی و داوری قرار گرفت که در نهایت ۱۳ طرح برای اجرا انتخاب شد و از صاحبان این طرح ها تجلیل به عمل آمد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه؛ هوش مصنوعی یا artificial intelligence  شاخه ای از علوم رایانه است که هدف اصلی‌اش آن است که ماشین‌های هوشمندی تولید کند که توانایی انجام وظایفی که نیازمند به هوش انسانی است را داشته باشد.

 

هوش مصنوعی در حقیقت نوعی شبیه سازی هوش انسانی برای کامپیوتر است و منظور از هوش مصنوعی در واقع ماشینی است که به گونه ای برنامه نویسی شده که همانند انسان فکر کند و توانایی تقلید از رفتار انسان را داشته باشد.

 

این تعریف می تواند به تمامی ماشین هایی اطلاق شود که به گونه‌ای همانند ذهن انسان عمل می‌کنند و می‌توانند کارهایی مانند حل مسئله و یادگیری داشته باشند.

 

اساس هوش مصنوعی آن است که هوش انسان و طریق کار آن به گونه ای تعریف شود که یک ماشین بتواند آن را به راحتی اجرا کند و وظایفی که بر آن محول می شود را به درستی اجرا کند.

 

با این مقدمه به مصاحبه با دکتر مصطفی کریمی دبیر اجرایی رویداد استارت آپ سیمرغ می پردازیم.

 

دکتر کریمی در حاشیه برگزاری این رویداد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه عنوان کرد: در سال 1401 با پیشنهاد معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان، طرح کمک نوآور یا رویداد مطرح و اجرای آن را به خانه نخبگان سپاه ناحیه شهرستان کرمانشاه واگذار نمود.

وی گفت: در همین راستا ۹ جلسه کاری برای نامگذاری، نحوه فراخوان، عناوین و موضوعات، هوش مصنوعی، زمان و مکان اجرای رویداد و ... با حضور فرماندهی و معاونت علمی پژوهشی سپاه ناحیه کرمانشاه، ریاست و مسئولان کارگروه های خانه نخبگان استان و شهرستان کرمانشاه و اساتید دانشگاهی برگزار گردید.

 

کریمی اظهار کرد: در قدم اول پوستر این رویداد آماده و با نام سیمرغ  در همه رشته های مختلف با تاکید بر هوش مصنوعی برای استان های آذربایجان شرقی، کردستان، ایلام، لرستان، همدان و کرمانشاه ثبت و ارسال گردید.

 

رئیس خانه نخبگان بسیج شهرستان کرمانشاه افزود: پس از تهیه پوستر و اطلاع رسانی و تشکیل کمیته های اجرایی، پشتیبانی، دبیرخانه و داوری، دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان دبیرخانه این رویداد و محل برگزاری و اختتامیه رویداد استارت آپ سیمرغ انتخاب گردید.