توجه به سقط جنین های غیر مجاز در کشور

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان گفت: توجه به سقط جنین‌های غیرمجاز، باید بعنوان فوری‌ترین و ضروری‌ترین اقدام در دستور کار شورای عالی جمعیت قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان با اشاره به اینکه بار مسئولیت سیاست‌های کلی جمعیت بر دوش وزارت بهداشت بیش از سایر ارگان‌ ها سنگینی می‌کند، تصریح کرد: با نگاهی به مقدمه و ۱۴ سیاست کلی جمعیت که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد، علاوه بر اشاره به اقتدار ملی و نقش جمعیت در پیشرفت و بالا رفتن سطح دانش کشور، تذکری تلویحی داده شده که مسأله فرزندآوری و سیاست‌های کلی جمعیت یک مسأله بین‌بخشی بوده و یک ارگان به تنهایی متولی اجرای آن نیست.

حجت الاسلام عادلی نژاد اظهار داشت: این روزها در حوزه فرزندآوری صحبت‌های زیادی شده اما در صورتی که یک اقدام عاجل و ضروری انجام گیرد، می‌تواند خیلی از نگرانی‌های امروز را کاهش داده و چاله جمعیتی که دغدغه امروز کشور محسوب می‌شود را برطرف کند.

حجت الاسلام والمسلمین آیت عادلی‌نژاد گفت: سریعترین و فوری‌ترین اقدامی که می‌تواند این مشکل را مرتفع نماید، توجه به مساله سقط جنین در کشور است که در صورت مداخله وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی، دادستانی‌ها و دادگستری‌ها و اتخاذ تصمیمات و تدابیر مهم برای کنترل این موضوع بعنوان یک دستور کار سریع و ضروری در شورای عالی جمعیت در استان‌ها، بخشی از نگرانی‌های کوتاه‌مدت قابل جبران است.

زمان انتشار: سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۸:۵۲

شناسه خبر: 106949

مطالب مرتبط :
پلمب شد؛  یک مرکز متخلف سقط جنین در اهواز

پلمب شد؛

یک مرکز متخلف سقط جنین در اهواز

معاون نظارت بر درمان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از پیگیری پلمب یک مرکز غیرقانونی سقط جنین در اهواز خبر داد.

نشان عالی دانش

هم‌زمان با سالروز تصویب قانون تأسیس دانشگاه تهران؛

آیین اعطای "نخستین نشان عالی دانش " برگزار شد

"نخستین نشان عالی دانش " روز دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ هم زمان با هشتاد و نهمین سالروز تصویب قانون تأسیس دانشگاه تهران در این دانشگاه برگزار شد.

کارگاه

مسئول فرهنگی دانشگاه پیام نور آستانه‌اشرفیه:

کارگاه آموزشی با موضوع سلامت در دانشگاه پیام نور آستانه‌اشرفیه برگزار شد

دکتر سلطانی پر شکفتی گفت: کارگاه آموزشی با موضوع سلامت با حضور کارمندان و دانشجویان در دانشگاه پیام نور آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

دکتر حسن فزونی

مرکز مردمی "نفس" برای جلوگیری از سقط جنین در لارستان راه اندازی شد

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی لارستان از راه اندازی مرکز مردمی نفس با هدف جلوگیری از سقط جنین های سالم در لارستان خبر داد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ایجاد بانک ایده پردازی در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت خبر داد و گفت: ما برای هر ایده تحقیقاتی متناسب با اهداف کشور و نیاز جامعه، اهمیت قائلیم.

وزیر بهداشت عنوان کرد:

ایجاد بانک ایده پردازی حوزه تحقیقات و فناوری در وزارت بهداشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ایجاد بانک ایده پردازی در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت خبر داد و گفت: ما برای هر ایده تحقیقاتی متناسب با اهداف کشور و نیاز جامعه، اهمیت قائلیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب