امضای قرارداد راه اندازی اولین "پردیس فناوری مس" کشور در ورزقان

مدیر مجتمع مس سونگون از عقد قرارداد راه اندازی اولین پردیس علم و فناوری مس کشور بین دانشگاه تبریز و مجتمع مس سونگون و با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در شهرستان ورزقان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان شرقی، عباسزاده در آئین عقد این قرارداد گفت: پردیس فناوری مس با همکاری دانشگاه ها و به صورت مشترک با مس سونگون راه اندازی می شود و تاثیر بسزایی در ارتباط دانشگاه با صنعت و پردیس فناوری مس در شهرک صنعتی مس صورت خواهد داشت.

مدیر مجتمع مس سونگون با تاکید بر اینکه توسعه هدفمند و متوازن، هدف استراتژیک مجتمع مس سونگون است، گفت: این پردیس برای اولین بار در ایران و خاورمیانه است که در شهرستان ورزقان و در کنار شهرک تخصصی مس در ورزقان راه اندازی می شود و پلتفرم و اکوسیستم توسعه و نوآوری هدفمند را در شهرستان و شمالغرب کشور به ارمغان خواهد آورد.
عباسزاده پردیس مس را محور تحول صنعتی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی منطقه خواند و افزود: پردیس فناوری مس پلتفرم حضور نخبگان، شرکت های دانش بنیان و محور تحولات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در شهرستان ورزقان و استان آذربایجان شرقی خواهد بود.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۸:۴۷

شناسه خبر: 107079

مطالب مرتبط :
تبریز

گفتگو با بهنام باقری نویسنده کتاب سلول های بهاری

ایران عنوان هشتمین کشور دنیا و اولین کشور دارای صنعت سلول درمانی خاورمیانه را دارا می باشد که امروزه به عنوان توریسم درمانی در جهت درمان بیماری های صعب العلاج کاربرد دارد. این افتخارات مرهون تلاش های شبانه روزی امثال دکتر حسین بهاروند ها است که زندگی خود را وقف اهداف مقدس خود کرده اند.

تبریز

معاون پارک علم و فناوری استان :

برگزاری رویداد ارائه ایده‌ها و محصولات نوین فناورانه قیر در تبریز

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی از برگزاری نخستین رویداد ارائه ایده‌ها و محصولات نوین فناورانه قیر و مشتقات آن خبر داد.

پگاه

نصراله زاده :

امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه تبریز، انجمن صنایع غذایی بهداشتی و دارویی استان و شرکت پگاه آذربایجان شرقی

دانشگاه تبریز، انجمن صنایع غذایی بهداشتی و دارویی استان آذربایجان شرقی و شرکت پگاه استان آذربایجان شرقی در راستای بهره گیری بهینه از توان علمی، ظرفیت ها و منابع طرفین، تفاهم نامه همکاری مشترک امضاء کردند.

جوشکاری

مدیر کل فنی و حرفه ای چهارمحال و بختیاری خبر داد؛

کسب مقام اول رشته جوشکاری مسابقات ملی مهارت

مدیر کل فنی و حرفه ای چهارمحال و بختیاری گفت: دانش آموز چهارمحال و بختیاری با درخشش در مسابقات ملی مهارت در رشته جوش به مسابقات جهانی راه یافت.

علمی

بازدید دانشجویان دانشگاه آزاد تبریز از شرکت موتوژن

معاونت علمی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز اردوی راهیان پیشرفت بازدید از شرکت موتوژن را برگزار نمود.

دانشگاه تبریز

قارچ‌ها برای زندگی بهتر و سیاره امن؛

پنجمین کنگره قارچ‌شناسی ایران در دانشگاه تبریز برگزار می شود

پنجمین کنگره قارچ‌شناسی ایران با محوریت "قارچ‌ها برای زندگی بهتر و سیاره امن"، به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.

مس

روابط عمومی بسیج علمی آذربایجان شرقی:

نشان اقتصاد مقاومتي استان در دستان مدير مجتمع عظيم مس سونگون

لوح اولين دوره نشان ملي اقتصاد مقاومتي استان آذربايجان‌شرقي به دکتر معبود عباسزاده مدير مجتمع مس سونگون، بعنوان مجموعه اي که فعاليت هاي خود را بر اساس سياست هاي کلان اقتصاد مقاومتي معطوف و به شکل شايسته اي اين ماموريت خطير را اجرايي نموده است ، اعطاء شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب